Neler yeni

Kodi v18.2 ve Turkvod Kurulumu

Durum
Konu cevaplara kapatılmıştır...

blue1910

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Herkese selamlar iyi forumlar. Ramazan bayramınız mübarek olsun. Kendi araştırmalarımla denemelerimle kodi içine turkvod kurulumunu çözdüm ve sizinle paylaşmak istedim. Öncelikle windows kurulu bir bilgisayarınız olması ve ağ paylaşımını yapmanız gerekiyor. Bunu da anlatırsam konunun aşırı uzun olacağını düşündüğüm için bunu atlıyorum. Yine de konu içerisinde sorularınıza cevap vermeye çalışırım.

Şimdi ağ paylaşımını bilgisayarınızdan açtığınızı ve telefonunuza kodiyi kurduğunuzu varsayarak bu aşamaları geçiyorum...

1- Dosya yöneticisine giriyoruz.
12142

2-Kaynak ekleye basıyoruz.
12143

3- Açılan sekmeden gözat diyoruz.
12144

4-Açılan sekmeden ağ konumu ekle diyoruz.
12145

5-Protokolden windows ağı (SMB) seçiyoruz. Sunucu adı yazan yere bilgisayarımızda ağ paylaştığımız dosyanın konumunu ekliyoruz. Tam adres yazmanız lazım kendi ağ konumumu aşağıda paylaşıyorum.
5.PNG

5-a) Benim paylaştığım klasör "tr" adlı klasör. Ağ konumu da aşağıda kırmızı ile yazdığım konum. Ama sadece \\tr diye yazdığımda da oldu sanırım denemeniz lazım.
12148

5-b) Bilgisayarımda klasör bu içindeki dosyaları indirmemiz lazım onun da linklerini koyuyorum. Turkvod reposunu kurmamıza yarayacak en önemli dosyalar.
12149

5-c)

6-Bilgisayardan paylaştığınız dosyanızın ağ paylaşımlarını böyle görmemiz lazım. 2 tane gözüküyor yukarıda bahsettiğim mevzu.
12150

7- Şimdi geri çıkarak ana menüye gelerek ayarlara giriyoruz.
12151

8-Eklentilere giriyoruz.
12152

9- Zip dosyasından yükleye giriyoruz.
12153

10- Bilgisayardan paylaştığınız dosyanızın ağ paylaşımı adresine giriyoruz. 2 tane gözüküyor yukarıda bahsettiğim mevzu. Ben tr yazana giriyorum.
12154

11- Gördüğümüz gibi iki tane dosyamızı görüyoruz. Direk indirme linkleri mevcut. Tabiki bilgisayarımıza atmak için tekrarlıyorum bilgisayara...

12155

12- İlk önce F4mProxy eklentisini yüklüyoruz.
12156

13- Sonra kullandığınız varsa olur yoksa star vpn öneririm. Vpn i açarak bağlanıyoruz.
12157

14- Bağlandıktan sonra tekrar az önce F4mproxy yüklediğimiz yerdeki diğer dosyayı yani "plugin.video.turkvod-10.0.8" yüklüyoruz.
12158

15- Gördüğümüz gibi turkvod yüklendi. Tekrar vpn i kapatarak turkvoda giriş sağlayabilirsiniz.
1215912160

Emeğe saygı göstererek lütfen başka forumlarda konuyu kullanmayınız. 😊

Son düzenleme:

gokaykasap

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 11
Öncelikle emeğiniz için teşekkürler. Fakat bu yöntem dışında daha kolay bir yöntem var. var/mobile/Library/Preferences/Kodi/addons bu kısıma verdiğiniz zip dosyasını filza ile çıkardıktan sonra yapıştırarak Turkvodu kullanabilirsiniz.

blue1910

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Öncelikle emeğiniz için teşekkürler. Fakat bu yöntem dışında daha kolay bir yöntem var. var/mobile/Library/Preferences/Kodi/addons bu kısıma verdiğiniz zip dosyasını filza ile çıkardıktan sonra yapıştırarak Turkvodu kullanabilirsiniz.
Rica ederim :) denemiştim malesef olmamıştı ama doğrudur. Öyle yapamayan ya da jailbreaksiz arkadaşlar böyle yapabilirler.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
1. Jailbreak varsa tabiki:)

2.dediğin adımlar iphone için

Konuyu açan Arkadaş PC’den yapıldığını göstermiştir...

hknst

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
@gokaykasap dediğiniz şekilde yaptım gene olmadı konuda bulunan ilk iki zipi kurdum ama olmadı

blue1910

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
@gokaykasap dediğiniz şekilde yaptım gene olmadı konuda bulunan ilk iki zipi kurdum ama olmadı
Ekran alıntıları photoshop olmamakla beraber kendime ait olup sizinle beraber sıfırdan yaptım harfi harfiyen yaparsanız olmaması gibi bir imkan yok. İyi günler.

gokaykasap

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 11
@gokaykasap Link varmı hangi dosyalar atacaz?
Ben bizzat kendim bu linkten indirip yukarıda verdiğim yere attım. Hala sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Olmazsa respring yapın öyle deneyin.

Flyhigh

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Pc de çalışıyor , vpn açmadan direkt kurdum.
Fakat ipad de opss diye bir hata alıyorum.
Vpn ile kurdum yine aynı hatayı alıyorum12165

Son düzenleme:

Flyhigh

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Nerde ooopsss diye hata alıyorsun detaylı anlatır mısın ?

Hocam video eklentilerine giriyorum TURKvod a tıklıyorum çalışıyor yazıyor sonra !!!!!!!OOOPSS diye bir dosya çıkıyor.

blue1910

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Hocam video eklentilerine giriyorum TURKvod a tıklıyorum çalışıyor yazıyor sonra !!!!!!!OOOPSS diye bir dosya çıkıyor.
F4mproxy yüklemediyseniz yapabilir. Ya da kodinin eski versiyonunu kullanıyorsanız yapabilir. İnternette böyle bir hatayla karşılaşmadım. Büyük ihtimalle f4mproxy yüklenmediği için olabilir diye tahmin ediyorum.

Flyhigh

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
F4mproxy yüklemediyseniz yapabilir. Ya da kodinin eski versiyonunu kullanıyorsanız yapabilir. İnternette böyle bir hatayla karşılaşmadım. Büyük ihtimalle f4mproxy yüklenmediği için olabilir diye tahmin ediyorum.

Olur mu hocam ilk onu yükledim zaten

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

blue1910

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11

Olur mu hocam ilk onu yükledim zaten

Aynı hatayı alır mıyım diye kodiyi dahil sildim. Tekrar kodiyi kurarak yükledim. Sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Bir yerde sorun var sanırım.

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Ücretli belgesel kanalları çalışıyormu NAT GEO. BBC gibi kanalar Türkçe dil olanları

Flyhigh

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Nasıl yok hocam yoksa neden yükleyelimki öncden tüm ücretli kanalları izleyebiliyordum
Demek ki eskiler eskide kalmış :)
Ben mesela ipad ve iphone dan tv izlemek için yükledim yoksa televizyonumda her şey var :)
Kodi için bakmak isterseniz teamviewer den benim bilgisayara bağlanıp kanallara bakabilirsiniz.

Durum
Konu cevaplara kapatılmıştır...
Tips
Tips
Üst Alt