Neler yeni

iPhone 5 - 10.3.3 > 8.4.1 Downgrade

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
iPhone 5 ve iPad 4 iOS 8.4.1'e Dönüş

iOS 10.x sürümlerine sahip iPhone 5 cihazlarda ciddi bir performans düşüklüğü yaşandığı hepimiz tarafından biliniyor. iOS 8.4.1'e sahip bir iPhone 5 10.3.3'e göre çok daha iyi bir performans sağlıyor.

Bu yöntem ile iPhone 5 ve iPad 4 model cihazlarınızı SHSH kaydı olmadan 10.x sürümlerinden 8.4.1 sürümüne rahatlıkla düşürebileceksiniz

Destek:
  • iPhone 5
  • iPad 4

Bilgilendirme: iPhone 5 64Gb cihazlar bu yöntem ile geçiş yapamazlar. 16 ve 32 GB cihazlar için geçerli

1.Adım: Cydia açın ve aşağıdaki tweakleri yükleyin
  • MTerminal
  • Filza
2.Adım: Filza açın ve bu konuma gidin - /System/Library/CoreServices/SystemVersion.plist.

3.Adım: System Version ayrıntılarını aşağıdaki şekilde değiştirin -
  • Version number – 6.1.3
  • Build number – 10B329
4.Adım: Ayarlar> Genel> Hakkında bölümüne gidin ve Wi-Fi Adresinizi not edin .

5.Adım: MTerminal'i çalıştırın ve aşağıdaki komutları girin. Her satırdan sonra "Enter" tuşuna basmayı unutmayın. Bu komut, cihazınızın MAC adresini değiştirecektir. MAC adresiniz XX: XX: XX: XX: XX: XX: A5 ise, son hanesini MAC adresiniz XX: XX: XX: XX: XX: A4 gibi olacak şekilde değiştirin.

image-2017-04-16-4.jpg

su
alpine
nvram wifiaddr=[Yeni MAC Adresi]
6.Adım: Cihazı yeniden başlatın.

7.Adım: Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme'ye gidin .

8.Adım: İmzalama penceresi hala açık olduğu için OTA aracılığıyla en son iOS 8.4.1 güncellemesini alacaksınız. Bu güncelleştirmeyi indirin ve yükleyin.

9.Adım: Yükleme bitince aygıt kurulumunu yapın.

10.Adım
: Ayarlar> Genel> Sıfırla'ya gidin ve Tüm İçeriği ve Ayarları Sil seçeneğini seçin.

Not: Unutmayın 8.4.1 iPhone 5 cihazında daha stabil ve iyi bir performans sağlayacaktır. Ayrıca bu sürüme Jailbreak yapılabilir.

Ekli dosyalar

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Anlamadım. Şimdi cihazı önce jb yapıyoruz sonra tweak indirip yazılım güncellemesi indireceğiz. Ee cihaz elma da kalmaz mı jb li cihazda. Elimde emektar 5 var da ona denemeyi düşünüyorum

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Hayır. Tweaki kurunca mac adresi değişecektir ve OTA'ya 8.4.1 yazılımı düşecektir. Dikkat etmen gereken iPhone bul kapat ve 8.4.1 yüklendikten sonra ayarlardan tüm ayar ve içerikleri silmek kaydıyla sıfırlama yapman.

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
yaptım dediğini ama sunucuya bağlanma hatası verdi
yardımcı olursan yapmak isterim
Konuda olan adımları tam tamına uygularsan problem olmaması lazım
Tekrar Problem yaşarsan Cihazı DFÜ modundan 10.3.3'e restore et, ("recovery modundan değil")
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

¯\_(ツ)_/¯

timurc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
hemen deniyorum
jailbreak i gördükten sonra denemek kaçınılmaz :D

timurc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
tekrar selam
cihaz 8.4.1 güncellemesini aldı yükledim kurdum ama açılırken iphone etkinleştirmesi başarılı olmuyo

efsane

Administrator
Cihaz
tekrar selam
cihaz 8.4.1 güncellemesini aldı yükledim kurdum ama açılırken iphone etkinleştirmesi başarılı olmuyo
Yükleme bittikten sonra tüm ayarlar ve içerik silmen gerekiyor

¯\_(ツ)_/¯

timurc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
açılmıyor açılsa yapıcam ama açılmadı

timurc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
etkinleştirme başarılı olmadı ana ekran düğmesine basarak yeniden deneyiniz sorun devam ederse müşteri hizmetleri ile görüşünüz uyarısı veriyo

efsane

Administrator
Cihaz
etkinleştirme başarılı olmadı ana ekran düğmesine basarak yeniden deneyiniz sorun devam ederse müşteri hizmetleri ile görüşünüz uyarısı veriyo
Başka bir sim kartı ile veya WİFİ ile tekrar dene

¯\_(ツ)_/¯

timurc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
şebeke gelmiyor telefona başka bi wifi ağından bağlandım ama sonuç yine aynı maalesef etkinleştirilmiyo

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
@Dogukan 10.3.3 DFU ile yükle. sonra konudaki 2. Yöntemi uygula

efsane

Administrator
Cihaz
şebeke gelmiyor telefona başka bi wifi ağından bağlandım ama sonuç yine aynı maalesef etkinleştirilmiyo
Ya Cihazı DFÜ moduna alamamışsın yada adımlardan birini atlatmışsın olmaz diye bir şey Yok

¯\_(ツ)_/¯

timurc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
dfu moda almadım telefon üzerinden 8.4.1 güncellemesini kurdum
sonuç olarak yapamadım neyse ben yine 10.3.3 e itunes üzerinden güncelleyim

sysltrk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
etkinleştirme ekranı bir türlü geçilmiyor hocam... DFU ile 10.3.3 sıfır kurulum yaptım tekrar kurdum 2. yöntem ile 8.4.1 i fakat telefon açılınca sim kısmı "aranıyor" da kalıyor ve iphone etkinleştirilemedi diyor. Lütfen bir çözüm varsa paylaşınız

timurc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
etkinleştirme ekranı bir türlü geçilmiyor hocam... DFU ile 10.3.3 sıfır kurulum yaptım tekrar kurdum 2. yöntem ile 8.4.1 i fakat telefon açılınca sim kısmı "aranıyor" da kalıyor ve iphone etkinleştirilemedi diyor. Lütfen bir çözüm varsa paylaşınız
Aynı sorunu bende yaşadım dfu mod da itunes le10.3.3 e geri yükledim

Tamer

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5
Bu etkinleştrilemedi hatasını bende aldım hala bi çözüm bulamadım yok mu yurd dışı iphone model A1428 oldugu için mi olmuyor acaba

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
@Tamer tweakte aynı işi yapıyor. Birde 2. Yöntemi deneyin bakalım.

haydarrjr

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5
Hocam merhabalar, 8.4.1 e döndüğümüzde icloud restoresi yeniden yapabiliyor muyuz? belgelerimiz kayıtlarımız için 10.3.3 ve 8.4.1 versiyon farklılığı olduğu için sıkıntı çıkıyor mu, yoksa direk restore yapılabiliyor mu?
Ayrıca Apple Store 8.4.1 de uygulamalarda destek sıkıntısı çıkar mı?

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
iCloud yedeğini yükleyebilirisin fakat iTunes üzerinden aldığın yedeği yükleyemezsin alt sürüm olduğu için.

Bazı uygulamalarda destek sorunu mevcut

musa6615

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5
BEN HERŞEYİ YAPTIM AMA GÜNCELLEME DÜŞMEDİ SEBEBİ NEDİR?

Canogutcu

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5
yükseltmek için kaydırından sonra parolamı kabul etmiyor,ayrıca iphone parolam altı haneliydi şuanda 4 haneli olarak gözüküyor yardım ?

Tips
Tips
Üst Alt