Neler yeni

unc0ver Jailbreak Sorunları ve Çözumleri

Erol.K

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Merhaba ipad pro ile jailbreak yapmaya çalışıyorum İOS 12.1 yüklü cihazda fakat unc0ver uygulamasından jailbreak tıklayınca 2 saniye sonra ipad restart atıyor jailbreak yapamıyorum çözümünü söyler misiniz lütfen ACİL.
İşlemcisi A12 daha jb çıkmadı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Falcon877

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 7
Begler Iphone 7 IOS 12.1.1 beta Jailbreak yaptim..bir kac gün sorunsuz kulandim.. sonra bi tweak indirdim... ne cydia bidaha acildi nede unc0ver..
mecburen tekrardan yaptim herseyi... benim sorum komple backup up yapma imkani varmi cydia tweaksler ile beraber ?
bide ben SSH aldim galiba olmadi neden ki :S Tskler
://stor.1conan.com/tsssaver/shsh/6836334624375590/

redhorses98

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
arkadaşlar günaydın, ben bu yeniden başlatma sorununa çözüm bulamıyorum,
memory yükselttim, sıfırladım komple baştan jb yaptım, tweakleri sildim, iclıud yedeklemeyi kapattım herşeyi yaptım ama sabah uyandığımda jb gitmiş oluyor.. her sabah yeniden yapıyorum.. var mı yardımcı olacak bir arkadaş ?

yeniden birşeyler okudum, xenhtml yükleyip silmiştim ilk jb yaptığımda. bir kişi xenhtml yüzünden problem yaşamış. icleaner yükleyip temizlik yapıp respring yaptım. bakalım bir gece daha deneyeceğiz. lütfen sizde birşeyler bulursanız paylaşın çünkü çok can sıkıcı bir durum...
Bu bendede var ben sorunun uncoverın aracında olduğunu düşünüyorum

eraygndr

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
böyle bir sorun veriyor cydiadan bir şey indirirken veya güncellerken ayrıca uncoverı güncellerken de 27 de kalıyor hata veriyor ama jailbreak yapılmış oluyor. terminalden vermiş olduğunuz kodları denedim ama çözmedi bu sorunu başka çözüm bulabilen var mı?

Ekli dosyalar

Kontrol

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
12.1.1 B3 sürümünde JB sonrası sürüm kaybetmeden telefonu sıfırlayabiliyor muyuz?

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Herhangi bir repo yüklerken en sonda bekliyor bekliyor sonra bu kırmızı yazılar çıkıyor ama repodaki tweakler yükleniyor
JailbreakTR reposunu https olarak ekle ve kaynakları yenile.. CyDown varsa devredışı bırak

JailbreakTR

sekoco

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
JailbreakTR repo çalışmıyor mu?
Mesaj düzenlendi:

JailbreakTR repo çalışmıyor mu?
Carbridge ile ilgiliymiş. Carbridge lisansız hiç kullanılamıyor galiba.

Son düzenleme:

turkaslan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
JailbreakTR reposunu https olarak ekle ve kaynakları yenile.. CyDown varsa devredışı bırak

JailbreakTR
Hocam dün uyumsuz bi tweak yükledim yine. Jailbreak gitti bende Unc0verdan Restore rootsf yi seçip tüm tweakleri sıfırlamak zorunda kaldım . Forums bu konuyla alakalı yazdığımda bi arkadaş tweaklerini kaybetmek istemiyorsan cydown yükle sorun olursa tüm tweaklerini kaydediyor tekrar yükleyebilirsin demişti. Bende ilk cydown yükledim şimdi kaydediyor sanırım. Bu yazılım zararlımı 😱

ahmetsomuncu

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Bu bendede var ben sorunun uncoverın aracında olduğunu düşünüyorum
ben dün telefonu şarja takmadan yattım. bu sabah jb olmamıştı. birde arka planda çalışan herşeyi kapattım. hangisi işe yaradı bilmiyorum ama bundan sonra yatarken şarşa takmak yerine yatana kadar %100 yapıp öyle devam edecğim.
şu jb yi sırf callbarx ve lockplus pro için yapıyorum. ikisinide satınaldım. vallahi kullanamazsam çok canım yanar :)

Tosbega

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Jailbreaktr reposunu ekleyemiyorum net adresi nedir ?

Erol.K

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Jailbreaktr reposunu ekleyemiyorum net adresi nedir ?

Repo geçici olarak kapatıldı, yeni adres yakında açıklanır.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Baskan1

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6 Plus
Arkadaşlar bu hatayı neden alıyorum sadece LETGO uygulamasında alıyorum.
Sildim icleaner ile temizlik yaptım sonuç aynı
Jb kaldırdım yeniden jb yaptım sonuç aynı
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

tarik3ist

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
merhaba i7 ios 12.1 sürümde jb yaptım bir kaç gün sorun yoktu sonra ara sıra bakıyorum tweakler çalışmıyor tekrar jb yapıyorum düzeliyor şimdi de telefonumdaki proğramlarda sorun yaşıyorum proğrama tıklıyorum çok bekliyor geç açılıyor yada açılmadan kapanıyor sorun ne olabilir

tarik3ist

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Arkadaşlar bu hatayı neden alıyorum sadece LETGO uygulamasında alıyorum.
Sildim icleaner ile temizlik yaptım sonuç aynı
Jb kaldırdım yeniden jb yaptım sonuç aynı
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız
başka proğramlarda böyle sorun yaşıyorum

alonedonjuan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Pro 12.9'
Merhabalar; Uzun bir aradan sonra yine, yeni bir jailbreak aracı ile karşınızdayız. Çoğu üyelerimiz yeni katıldığı için bir sürü sorun ile karşı karsiya kalacaktir. Bu sorunların yanı sıra, Önemli bir husus olarak gördüğümüz Forum düzeni için lütfen Forum kurallarını gözden geçirmenizi rica ediyoruz. Sorunlarınıza her türlü çözüm elimizden geldiği kadar sağlanacaktır. Bu konu altında mümkün mertebe sorunlar ve çözümleri paylaşalım.

Jailbreak için gerekli İpa ve Cydia impactor kullanımını
Buradan inceleyebilirsiniz.

Jailbreak Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler.

Jailbreak aracını cihazımıza kurduktan sonra, Ana ekranda uygulamamızı açalım ve Jailbreak butonuna basalım. 1. işlem başlatılacak ve Restart atması için onay isteyecek. Onay verdikten sonra, Cihaz açıldığı zaman tekrar Jailbreak işlemi yapılacak 2. işlem başlatılacak ve tekrar Restart onay'ı isteyecek. Cihaza tekrar onay verip Restart işlemini gerçekleştirdikten sonra, tekrar jailbreak işlemini yapıp 3.aşamaya geçmesini sağayacağız ve bu sefer Respring işlemi yapacaktır, Ve İşlem tamamdır, Cydia ana ekrana gelecek kullanıma hazır olacaktır.

Olası Sorunlar Ve Çözümler.

- Uygulama Doğrulanamadı ve Güvenli Olmayan Geliştirici hatası için gerekli bilgilere buradaki konuda yer verildi

- Error Fatal (Ernno: 0) Hatası alıyorsanız; RootFS Geri Yükleme Seçeneği ile Jailbreak yapın, yada B30 Sürümünü Cihazınıza kurun.

- Error Fatal (Ernno: 22) Hatası alıyorsanız; Ayarlar/Genel/iPhone Saklama Alanı kısmından Cihaza indirilmiş olan Ota güncellemesini silin.

- Unc0ver Respring Loop oluyorsa (Döngü), Reload System Daemon anahtarını kapatıp jailbreak yapın. ( Sonrasında tekrar aktif etmeyi unutmayın.)

- Jailbreak yaptığınız takdirde, Cydia ana ekrandayken tıkladığınız zaman açılmıyor ise ReinstalL Cydia anahtarını aktif edin. ( Sonrasında tekrar devredışı bırakmayı unutmayın.)

- iOS 12.1.1 Beta 3 Sürümüne geçiş yapan kişilerin, Güncelleme uyarısı almamaları için, Cihaza NoBetaAlert Tweak'i kurdukları takdirde Uyarıyı devredışı bırakabilirler.

İpad pro 1. Nesil ios. 12.1.1 den yapmaya çalışıyorum bu sorunu gösteriyor. Saklama alanında OTA diye bir klasör yok. Ne yapmam gerekiyor acil yardım lütfen..

Ekli dosyalar

ahmetsomuncu

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
ben dün telefonu şarja takmadan yattım. bu sabah jb olmamıştı. birde arka planda çalışan herşeyi kapattım. hangisi işe yaradı bilmiyorum ama bundan sonra yatarken şarşa takmak yerine yatana kadar %100 yapıp öyle devam edecğim.
şu jb yi sırf callbarx ve lockplus pro için yapıyorum. ikisinide satınaldım. vallahi kullanamazsam çok canım yanar :)

selamlar,
2-3 gündür aynı şekilde kullanıyorum. yeniden başlama problemi şuanlık yok

JB-Alper

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Lockplus proda Stok saat 1 saniye görünüyor sonra kapanıyor.Ayarladan falan kapalı herşeyi.Sırf bunun için tüm tweakleri sıfırladım baştan kurdum lockplus içeriğini filzadan tamamen kaldırdım vesaire ama yok nafile olmuyor.Neden olabilir ne yapılabilir

Ekli dosyalar

Tips
Tips
Üst Alt