Neler yeni

g0blin - iOS 10.3 - 10.3.3 64bit Cihazlara Jailbreak!

Durum
Konu cevaplara kapatılmıştır...

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
BU JAILBREAK ARACININ DESTEĞİ SON BULMUŞTUR, GÜNCELLEME ALMAYACAKTIR. GEÇERLİ OLAN ARAÇ İÇİN TIKLAYIN

10.x için yapılan bir çok çalışma olduğunu biliyoruz bunlardan biride Sticktron adındaki geliştiricinin yayınlamış olduğu g0blin adlı çalışmasıydı. Şuana dek bu çalışmaları sağlıklı bir araç(ipa) haline getiren olmadı. Bu konuda sizinle paylaşacağım araçta Cydia oldukça sağlıklı çalışıyor.

Bilgilendirme
Offical ipa dosyası yayınlandı. Konu revize edilerek geliştiricinin kendi yayınlamış olduğu ipa dosyası eklenmiştir

IMG_0322.jpg

Araç: g0blin

Version: g0blin.ipa-RC2

Araç Türü: Semi-Untether

Geliştirici: Sticktron

Kaynak:

Sürüm Desteği: 10.3.x - 10.3.3 arası tüm sürümler

Cihaz Destek: A7, A8 ve A9 işlemciye sahip cihazlar

• iPhone 5s / SE / 6 / 6 Plus / 6s / 6s Plus
  • iPad Air / Air 2 / Pro (12.9) / Pro (9.7)
  • iPad mini 2 / 3 / 4
  • iPod touch 6G

Hazırlık Aşaması

- iTunes yüklü değilse yükleyin

- Her ihtimale karşı cihaz yedeğinizi alın ve iPhone'mu bul kapatıp ekran kilidini kaldırın

- Sisteminize uygun impactor indirin

- ipa dosyasını indirin
- Ipa Version RC0 - 13.01.2018
- Ipa Version
RC1 - 13.01.2018
- Ipa Version RC2 - 29.01.2018

Kurulum

1.Adım: Cydia impactor açın

2.Adım: İndirmiş olduğunuz ipa dosyasını impactor üzerine sürükleyip bırakın

asda kopya.png

3.Adım: Sizden AppleID bilgilerinizi isteyecektir bu bilgileri girin.

4.Adım: Ipa yüklemesi bittikten sonra cihazınızdan Ayarlar>Genel>Aygıt Yönetimine giderek uygulamaya "Güven"in.

5.Adım: Ana ekranda bulunan g0blin uygulamasını açın ve "Jailbreak" butonuna tıklayın.

IMG_0310.JPG

IMG_0389.PNG

Uyarı::: Başarısız durumda veya daha önce bazı araçlar kurduysanız sağ üstte bulunan "i" botununa tıklayın "force re-install bootstrap" seçeneğini aktif edin. Dikkat etmeniz gereken bu botunu işaretlemeniz, Cydia'yı temizler ve kurmuş olduğunuz tweakleri kaldırır. Bunu bir kereye mahsus yapmanız kafidir.

IMG_0032.jpg
IMG_0038.JPG

Dikkat

Tweak kurulumu yapmadan önce 10.3.x sürümlerine uyum sağladığından emin olun​

------------------------------------

Filza Tam Yetki

iOS 10.3.x Filza Tam Erişim! (g0blin Jailbreak)

Apple File Coundit Çalıştırma

iOS 10.3.x g0blin için Apple File Coundit Çalıştırma!

Moderatör tarafından düzenlendi:

Bumble59

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Öncelikle hayırlı olsun herkese. Benim sorum şu olucak halen beklememezi daha stabil olarak çıkmasınımı önerirsiniz yoksa yüklesek bi sorun olurmu ? Ayrıca normal bir stabil jb 10.2 / 9.3.3 gibi istediğimiz tweakleri indirip kurabiliyormuyuz ?

refmusic

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Konu için teşekkürler. bu ipa geliştiricinin kodları ile bir başkasının paketlediği ipa halimi? Yoksa geliştirici ipa olarak sundumu?

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Konu için teşekkürler. bu ipa geliştiricinin kodları ile bir başkasının paketlediği ipa halimi? Yoksa geliştirici ipa olarak sundumu?
Luca Todesco'nun ufak bir çalışması var içinde sanırım. Geliştirici değil farklı birinin paketi. ipa hazırladığı xPeeks'e ait. Sağlam şuan kullanıyorum gayet stabil cydia. Kesinlikle Jake James'in aracı değil

refmusic

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
''WARNING - Don't install RocketBootstrap on iOS 10.3.1. It may cause your iPhone to bootloop..

Umarım hızlı bir davranış olmaz.. Elmada kalıp 11.x.x sürümüne zorunlu geçiş olabilir.. Bence 1-2 gün daha geçmesi her açıdan iyi olacaktır. bu kadar bekledik. 10.3.1 sorun var diye tweet atmışlar.
Elbette bir çoğumuzdan daha konuya hakimsindir şüphesiz.. Saygılar.

refmusic

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S

Elaman sadece 10.3.1 bahsetmiş. aksi gibi benim cihazda 6s ve 10.3.1

hknst

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
''WARNING - Don't install RocketBootstrap on iOS 10.3.1. It may cause your iPhone to bootloop..

Umarım hızlı bir davranış olmaz.. Elmada kalıp 11.x.x sürümüne zorunlu geçiş olabilir.. Bence 1-2 gün daha geçmesi her açıdan iyi olacaktır. bu kadar bekledik. 10.3.1 sorun var diye tweet atmışlar.
Elbette bir çoğumuzdan daha konuya hakimsindir şüphesiz.. Saygılar.

tweet'i atan kim hocam?

cheaster33

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
Yeniden başlatınca jb gidiyor mu ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Asxpr

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
İos 10.3.2 iPhone 7 Plus kullanıyorum bu jb bende çalışırmı acaba? Çalışmıyorsa çok sıkıldım beklemekten son sürüme güncelleyip öylemi jb beklesem ? Cevaplarınızı bekliyorum

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
İos 10.3.2 iPhone 7 Plus kullanıyorum bu jb bende çalışırmı acaba? Çalışmıyorsa çok sıkıldım beklemekten son sürüme güncelleyip öylemi jb beklesem ? Cevaplarınızı bekliyorum
Hayır iPhone 7 için geçerli değil. Sürümde kal. son sürüme jb gelme olasılığı şuanda çok düşük.

Doğu

Emektar
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 5S
10.3.3 uyumlu hangi tweaklerin olduğunu gösteren post bile harika. arkadaşlarımdn benim cihaza bakıp ta bekleyen çok müjdeli haberi verelim artık :)

uchia-Sasuke

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
iyi geceler .iphone 6s plus 64 gb surum 10.3.2 ilk defa jb girişiminde bulunacağım .adım adım bana yardım edebilecek birisi var mı?

Doğu

Emektar
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 5S
hocam post ta herşey mevcut öncelikle cydia impactor indirn windows sa windowsa tıklayın sonra bilgisiyarınızda itunes olmalı telefonu bağlayın postta anlatıdığı gibi ipayı atın sonrasında yapmanız gerekenle yine postta yazıyor siz bi yapmaya başlayın takıldığınız yerde yardımcı olurum

uchia-Sasuke

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
iphone 6s plus 64gb
sürüm 10.3.2
G0blin ile jb oldu sadece 10 dk da . :)

eresbos67

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
İphone 6s 32 gb
Sürüm 10.3.1
G0blinle çok kolay bir şekilde yapılıyor.
Ayrıca Başta Bu jb aracının yapımında paylaşımında emeği geçen herkese ve Murat Abime yardımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum..

Ekli dosyalar

refmusic

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Uçak modu muhabbeti bu araç içinde geçerli mi Yoksa impactor/jailbreak aracını yükleyip ekrana direk cydia düşüyor mu? Darkmode veya eclipse umarım çalışıyordur.

Elmar123

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Elinize,emeyinize salık kardeşler yine bombayı patlatmışsınız helal size

cheaster33

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
G0blin uygulamasının sertifikası 1 haftalık galiba 1 hafta sonunda yeniden başlatırsak jb yi tekrar aktifleştirmek için pcden g0blini tekrar yüklememiz gerekir mi ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Riko

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
cydia impactorla inmiyor telefona verifying application da kaliyor diger baska oyun ipasindada ayni seyi yapiyor g0blini baska nasl indire bilirim ?

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
cydia impactorla inmiyor telefona verifying application da kaliyor diger baska oyun ipasindada ayni seyi yapiyor g0blini baska nasl indire bilirim ?
Cihaz ve sürüm nedir?

Durum
Konu cevaplara kapatılmıştır...
Tips
Tips
Üst Alt