Neler yeni

[FIX]"right before trigger" hatası

JAKON

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
A7 işlemcili cihazlarda bildiğiniz gibi checkra1n jailbreak "right before trigger" hatası veriyordu. Yeni çıkan 0.10.1 sürümünde düzeltildiği söylenmiş ama düzelmemişti. Şimdi kendi iPhone 5S(GLOBAL) 12.4.4 sürümündeki cihazıma checkra1n ile nasıl jailbreak yaptığımı anlatacağım.

Bootra1n hakkında bilginiz yoksa bakınız: bootra1n

bilgisayarınız 32 bit ise 32 bit'i, 64 bit ise 64 bit yazanı indiriniz. Üstteki verdiğim linkteki konuda "flasha nasıl yazdırılır?" sorusunun cevabıyla birlikte nasıl yapılacağı var.

Flashı boot ettikten sonra en baştaki parantez içinde USB Safe yazanı seçiyoruz. Ardından kullanıcı adı(anon) ve şifre(voidlinux)yi yazıyoruz(voidlinux yazarken i yerine ı harfine basınız). Sonra sudo checkra1n yazdıktan sonra zaten bildiğiniz checkra1n açılıyor.

• Options'dan verbose boot'u açıyoruz.
  • Telefonumuzu takıyoruz ve checkra1n'in size yapmanız gereken şeyleri yapıyorsunuz.
  • İşlem başlayınca right before triggerda takılı kalacak ve siz orada kablonuzu takıp çıkaracaksınız.
  • Booting yazacak ve telefonunuzda bir takım kodlar yazacak ve yeniden başlayacak.
  • Telefon açıldığında 1 dakika bekledikten sonra checkra1n yüklü olacak.
  • Ardından Install Cydia diyerek işlem tamamlanmış olacak.
ANLAMAYANLAR İÇİN

Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

KANITLAR

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

YetEfe

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Hocam bende bu derde deva ararken bu konuyu buldum derhal deniyorum
Ubuntu da da çalılır değil mi?

YetEfe

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Hemen bootra1n yükleyip sonucu paylaşıyorum.
Mesaj düzenlendi:

Telefonu algılamıyor
Mesaj düzenlendi:

Ve altta bir hata mesajı çıkıyor.
Mesaj düzenlendi:

Çözdüm bu hatayı çıkarıp takma aşamasındayım.
Mesaj düzenlendi:

Hocam bir takım kod çıktıktan sonra cşhaz açıldı checkra1n yoktu tekrsr yapıyorum

Son düzenleme:

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Hemen bootra1n yükleyip sonucu paylaşıyorum.
Mesaj düzenlendi:

Telefonu algılamıyor
Mesaj düzenlendi:

Ve altta bir hata mesajı çıkıyor.
Mesaj düzenlendi:

Çözdüm bu hatayı çıkarıp takma aşamasındayım.
Mesaj düzenlendi:

Hocam bir takım kod çıktıktan sonra cşhaz açıldı checkra1n yoktu tekrsr yapıyorum
Checkra1n hemen gelemeyebilir. Bir kaç saniye bekleyin. Eğer bilgisayar’dan “Done” yanınıtı aldıysanız checkra1n ana ekrana gelecektir.

YetEfe

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Kodlar geldi ve booting yazıyor.
Mesaj düzenlendi:

Usb error -77 hatası aldım.
Mesaj düzenlendi:

Checkra1n yüklendi cydia kuruluyor.
Mesaj düzenlendi:

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için tuttuğunuz altın olsun :)

leet

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Bende çıkarıp takınca booting... kısmı gelmiyor

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Hocam kablo fark edermi elimde orjinal kablo yok sabahtan beri deniyorum bootra1n'den olmuyor bir türlü şimdi deneyeceğim teşekkürler.

leet

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
usb error -79 hatası alıyorum

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Hocam herşeyi yaptım en sonda USB error -77 hatası verdi.
Mesaj düzenlendi:

yok hocam olmuyor error -77 diyip açıyor cihazı ekranda hiçbirşey yok.
Mesaj düzenlendi:

Mesaj düzenlendi:

Mesaj düzenlendi:

Mesaj düzenlendi:

Hocam error -77 geldikten sonra ne yaptınız da oldu?

Son düzenleme:

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Allah Allah ya bende niye olmuyor anlamadım bir türlü şifre falan yok hiçbir şey yok kablodan dolayımı anlamadım

JAKON

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Hocam kablo fark edermi elimde orjinal kablo yok sabahtan beri deniyorum bootra1n'den olmuyor bir türlü şimdi deneyeceğim teşekkürler.
Yok ben orijinal olmayan ile yaptım

Bende çıkarıp takınca booting... kısmı gelmiyor
Vebrose boot seçeceğini açtınız değil mi?
Allah Allah ya bende niye olmuyor anlamadım bir türlü şifre falan yok hiçbir şey yok kablodan dolayımı anlamadım
Sorun nedir? Hata mesajı vb.

Mesaj düzenlendi:

Mesaj düzenlendi:

Mesaj düzenlendi:

Ne demek :)

Son düzenleme:

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Yok ben orijinal olmayan ile yaptım

Vebrose boot seçeceğini açtınız değil mi?

Sorun nedir? Hata mesajı vb.

Ben demek :)
Hocam verbose mod açık safe moddan girdim şifre falan da yok cihazda herşeyi yapıyorum en sonda error -77 hatası veriyor ama cihaz jailbreak oluyor gibi kodlar falan geliyor ekrana telefon da açılıyor ama hiçbir şey yok ekranda yukarda arkadaş error -77 aldım demiş ama yapmış en son ben bir türlü yapamadım. Kablodan dolayımıdır anlamadım bir türlü illa orjinal mi gerek? orjinal olmayan yapabilen var mı?

JAKON

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Hocam verbose mod açık safe moddan girdim şifre falan da yok cihazda herşeyi yapıyorum en sonda error -77 hatası veriyor ama cihaz jailbreak oluyor gibi kodlar falan geliyor ekrana telefon da açılıyor ama hiçbir şey yok ekranda yukarda arkadaş error -77 aldım demiş ama yapmış en son ben bir türlü yapamadım. Kablodan dolayımıdır anlamadım bir türlü illa orjinal mi gerek? orjinal olmayan yapabilen var mı?
Reddit’de arkadaşlar farklı USB kablo ve parolayı kapatınca sorun çözüldüğünü söylemişler. Farklı bir flash bellekde de deneyebilirsiniz. Ayrıca benim kullandığım kablo orjinal değildi.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Reddit’de arkadaşlar farklı USB kablo ve parolayı kapatınca sorun çözüldüğünü söylemişler. Farklı bir flash bellekde de deneyebilirsiniz. Ayrıca benim kullandığım kablo orjinal değildi.
Hocam parola zaten kapalı farklı usb kablo da denedim orjinal olması şart mı anlamadım bir türlü olmuyor yani.

JAKON

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Hocam parola zaten kapalı farklı usb kablo da denedim orjinal olması şart mı anlamadım bir türlü olmuyor yani.
Başka bi zaman denediğinden bende de olmuştu (0.9.8.2). Farklı bir USB bellek ile deneyiniz fat32 formatında

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Başka bi zaman denediğinden bende de olmuştu (0.9.8.2). Farklı bir USB bellek ile deneyiniz fat32 formatında
Hocam USB bellek ile ne alakası olabilir ama deneyeceğim. Yukarıdaki arkadaş error -77 alıp jailbreak yapabilmiş ama nasıl yapmış yardımcı olsa çok sevineceğim.

Ahasaf

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Ra1nusb yöntemi ile çok daha rahat bir şekilde checkra1n jailbreak yükleyebilirsiniz. Üç hafta önce 5s 12.4.5 cihazıma yükledim, sorunsuz kullanıyorum, şuana kadar bir defa telefon kendiliğinden kapandı ve jailbreak kayboldu, Ra1nusb ile tekrar yükledim ve oldu. Naçizane tavsiyem Ra1nusb daha az uğraştırıcı :)

YetEfe

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Arkadaşlar -77 hatası alanlar booting... yazısı gelmeyenler pc'yi kapatıp açsın bende çalışıyor

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Arkadaşlar -77 hatası alanlar booting... yazısı gelmeyenler pc'yi kapatıp açsın bende çalışıyor
Hocam defalarca yaptım fakat olmuyor sürekli -77 hatası alıyorum. Artık ra1nusb kullanıcam.

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Hocam defalarca yaptım fakat olmuyor sürekli -77 hatası alıyorum. Artık ra1nusb kullanıcam.
Başka bir Lightning kablosu ile dene... yada başka bir PC ile...

Sorun: Güvenlik

IOS 12 den sonra direk USB erişimi olmadığı için Apple güvenlik değerlerini karşılaştırıyor ve var olan bağlantıyı güvenli olarak kabul etmiyor (iTunes ile sorun yaşamayabilirsin)

Aynı kablo ile MacOS de çalışır muhtemelen

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Başka bir Lightning kablosu ile dene... yada başka bir PC ile...

Sorun: Güvenlik

IOS 12 den sonra direk USB erişimi olmadığı için Apple güvenlik değerlerini karşılaştırıyor ve var olan bağlantıyı güvenli olarak kabul etmiyor (iTunes ile sorun yaşamayabilirsin)

Aynı kablo ile MacOS de çalışır muhtemelen
Hocam valla ra1nusb'yi beceremedim ama bu da bir türlü olmuyor herşeyi yapıyorum farklı kablolarla da denedim her türlü farklı ayarı da denedim olmuyor benim neyim eksik yapanlarla anlamadım bir türlü. Mac'imiz de yokki yapalım.

Ahasaf

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Hocam valla ra1nusb'yi beceremedim ama bu da bir türlü olmuyor herşeyi yapıyorum farklı kablolarla da denedim her türlü farklı ayarı da denedim olmuyor benim neyim eksik yapanlarla anlamadım bir türlü. Mac'imiz de yokki yapalım.
Ra1nusb de ne hatası aldınız? İlk yaparken ben de çok uğraşmıştım ama sonunda yaptım, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Ra1nusb de ne hatası aldınız? İlk yaparken ben de çok uğraşmıştım ama sonunda yaptım, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım
Hocam ra1nusb'yi kurdum flasha ama PC flashı görmüyor.

Tips
Tips
Üst Alt