Neler yeni

[FIX]"right before trigger" hatası

Ubozyigit

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
indiriyorum bootrain bu sorunu bir çözemedim olursa bu aksam bol bol dua edicem :)
Mesaj düzenlendi:

aylardır uğrastığım şeyi sonunda çözdüm. yaparken dedim ulan yine işe yaramıcak diye ve ilk denememde usb hatası aldım telefon normal bir şekilde açıldı. neyse bir daha deniyeyim dedim pc kapattım tekrar denedim ve mutlu sona ulaştım. çok teşekkür ederim paylaşımınız için

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
indiriyorum bootrain bu sorunu bir çözemedim olursa bu aksam bol bol dua edicem :)
Mesaj düzenlendi:

aylardır uğrastığım şeyi sonunda çözdüm. yaparken dedim ulan yine işe yaramıcak diye ve ilk denememde usb hatası aldım telefon normal bir şekilde açıldı. neyse bir daha deniyeyim dedim pc kapattım tekrar denedim ve mutlu sona ulaştım. çok teşekkür ederim paylaşımınız için
Hocam nasıl yaptınız adım adım anlatır mısınız?

YetEfe

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Bende yapmıştım kendim yazdım:
Daha önce belirttiğim gibi bootra1n'de A7 çipli cihazlar için bir sorun vardı ve Checkra1n'in 10.1 sürümünde düzeltileceği söylenilmişti ancak aynı hata halen mevcut ve sorunun çözümü nihayet bulundu.
İlk olarak Bootra1n'i Github sitesinden en güncel versiyonunu indirin.
Ardından o yüklenirken Rufus, TransMac gibi bir yazılım yükleyin.
Ardından Bootra1n'i flasha yazdırın.

Boot ekranına HP Laptoplarda ESC ardından çıkan menüde F9u işaretleyince ulaşıyoruz.
Flash Diskinizi seçin ve açılan ekrande Safe yani 1.seçeneğe basın.
Ardında bir takım kodların ardından kullanıcı adı ve şifrd isteyecek:
KULLANICI ADI: anon
ŞIFRE: voidlinux (şifre gözükmeyecektir, i yerine ı yazınız)
Ardından yine kodlar çıkacak ve siz oraya "sudo checkra1n" yazacaksınız.

Oh be, geldik checkra1n 'e ayarlara gidin ve "Verbose Boot"u aktifleştirin.
Cihazınızı önceden bağlamanızı tavsiye ederim.
Eğer cihazınız şifre isterse girin yoksa olmaz.
Ardından Start tuşuna basın ve Recovery Mode'a girmesini bekleyin.
Ardından orada sizden istenilenleri yapın.

Sonunda geldik en önemli konuya boot ekranımız geldi ve bir süre sonra "Right Before Trigger" hatası çıktı. Yapacaklarımız:
Bu yazı çıktığında hemen bilgisayara bağlı olan telefon kablosunu çıkarıp tekrardan takın, aceleye gerek yok.
"Booting..." yazısı geldiğinde telefonunuzda bir takım kodlar çıkacak ve bekleyeceksiniz.
Ardından cihazınız açılacak ve Jailbreak'iniz kuruldu.
Eğer USB Hatası -77 hatası alırsanız (telefonunuzdaki kodlar sonrası) aldırış etmeyin yine de oluyor.
Ardından BEKLEYİN Checkra1n uygulamasının gelmesi ZAMAN ALABİLİR.
Uygulama geldiğinde Cydia'yı kurun ve keyfinize bakın.
Mesaj düzenlendi:

Bende yapmıştım kendim yazdım:

Daha önce belirttiğim gibi bootra1n'de A7 çipli cihazlar için bir sorun vardı ve Checkra1n'in 10.1 sürümünde düzeltileceği söylenilmişti ancak aynı hata halen mevcut ve sorunun çözümü nihayet bulundu.
İlk olarak Bootra1n'i Github sitesinden en güncel versiyonunu indirin.
Ardından o yüklenirken Rufus, TransMac gibi bir yazılım yükleyin.
Ardından Bootra1n'i flasha yazdırın.

Boot ekranına HP Laptoplarda ESC ardından çıkan menüde F9u işaretleyince ulaşıyoruz.
Flash Diskinizi seçin ve açılan ekrande Safe yani 1.seçeneğe basın.
Ardında bir takım kodların ardından kullanıcı adı ve şifrd isteyecek:
KULLANICI ADI: anon
ŞIFRE: voidlinux (şifre gözükmeyecektir, i yerine ı yazınız)
Ardından yine kodlar çıkacak ve siz oraya "sudo checkra1n" yazacaksınız.

Oh be, geldik checkra1n 'e ayarlara gidin ve "Verbose Boot"u aktifleştirin.
Cihazınızı önceden bağlamanızı tavsiye ederim.
Eğer cihazınız şifre isterse girin yoksa olmaz.
Ardından Start tuşuna basın ve Recovery Mode'a girmesini bekleyin.
Ardından orada sizden istenilenleri yapın.

Sonunda geldik en önemli konuya boot ekranımız geldi ve bir süre sonra "Right Before Trigger" hatası çıktı. Yapacaklarımız:
Bu yazı çıktığında hemen bilgisayara bağlı olan telefon kablosunu çıkarıp tekrardan takın, aceleye gerek yok.
"Booting..." yazısı geldiğinde telefonunuzda bir takım kodlar çıkacak ve bekleyeceksiniz.
Ardından cihazınız açılacak ve Jailbreak'iniz kuruldu.
Eğer USB Hatası -77 hatası alırsanız (telefonunuzdaki kodlar sonrası) aldırış etmeyin yine de oluyor.
Ardından BEKLEYİN Checkra1n uygulamasının gelmesi ZAMAN ALABİLİR.
Uygulama geldiğinde Cydia'yı kurun ve keyfinize bakın.
Bende başta -77 hatası aldım ama konu sahibi arkadaşındediği gibi gelmesi zaman alıyor Checkra1n uygulamasının.-

JAKON

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Dün PUBGM girmek için yeniden başlattım. Hesap bayağı değerli ban yemesini istemem. Safe moda alamadım. Az önce yeniden yaptım. Sorunsuz çalışıyor. USB’yi çekip takınca DfuSyncError gibisinden birşey çıkıyor booting yazısının altından. Ardından yazılar filan geliyor telefona ve yeniden başlayınca checkra1n 15-20 saniye sonra geliyor. Ayrıca bende de USB Error (Error Code -77) demesine rağmen checkra1n ana ekranıma geldi. Hata alan arkadaşlar farklı bir kablo ve minimum 16GB bi flash disk ile yeniden denesinler. Hata kodu telefonunuza kodlar geldikten sonra gelse bile checkra1n geliyor sorun olmuyor

Mesaj düzenlendi:

Ne demek hocam kendimde de bu sorun olduğu ve yapamadığım için çözümünü bulunca paylaşmak istedim. Yardımlaşma platformu zaten :)

Son düzenleme:

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Allah Allah ya error -77 geliyor telefon da açılıyor fakat saatler geçmesine rağmen bir türlü gelmiyor checkra1n ekrana. Hani belki hata vardır gelmiyordur ama jailbreak olmuştur diye jailbreaki tespit eden Snapchate bi giriyim belki görür jailbreaki diye o da olmuyor.

JAKON

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Allah Allah ya error -77 geliyor telefon da açılıyor fakat saatler geçmesine rağmen bir türlü gelmiyor checkra1n ekrana. Hani belki hata vardır gelmiyordur ama jailbreak olmuştur diye jailbreaki tespit eden Snapchate bi giriyim belki görür jailbreaki diye o da olmuyor.
error -77 telefon yeniden başladıktan sonra yazıyorsa sıkıntı yok ama ondan önce çıkıyorsa olmayabilir.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
error -77 telefon yeniden başladıktan sonra yazıyorsa sıkıntı yok ama ondan önce çıkıyorsa olmayabilir.
Hocam evet işin garip yanı o telefon jailbreak oluyor gibi telefon yeniden başlıyor en sonda error -77 veriyor checkra1n falan da gelmiyor ekrana 1-2dk sonra gelir diyorlar fakat hiç gelmiyor.

redalarm1345

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Rica etsem yardım eder misiniz chektra1n i indirdim kurdum fakat dediğiniz cydia yı kuramıyorum Unable to fetch boostraps. Retry yazıyor

umtcntprk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
İphone 5s ios 12.5 denemediğim yöntem kalmadı. Yardımcı olabilecek var mı ?

Tips
Tips
Üst Alt