Neler yeni

EtasonTV (AppleTV 3) Jailbreak

selcuktncr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
bu yukarıda anlattığımız yükleme şekli xbmc nin. ama source çalışmıyor. henüz haber yok.

jakin33

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
bu yukarıda anlattığımız yükleme şekli xbmc nin. ama source çalışmıyor. henüz haber yok.
Biraz daha beklicez desene :) en büyük sorun olan uygulamaların nasıl 6gb lık alana yüklenebileceğini sağlayan bir çalışma yapmışlar demiştin. Denemesini yaptınmı ? :H

selcuktncr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Biraz daha beklicez desene :) en büyük sorun olan uygulamaların nasıl 6gb lık alana yüklenebileceğini sağlayan bir çalışma yapmışlar demiştin. Denemesini yaptınmı ? :H
evet yaptım ama hatalar aldım. hatta yapan kişiyle yazıştım, sonra hatalı kodları olduğunu söyledi, düzelteceğim dedi, redditten de konusunun içeriğini sildi. beklemedeyiz. twitterdan da hala cevap vermedi.

sasquatbrz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
Apple TV 3
ATV3'e yalnızca pleks yüklemek istiyorum. Kimse herhangi bir çözüm buldu mu?
Dili konuşmuyorum, google çevirmen kullanıyorum.

szararsiz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
Apple TV 3
Merhabalar,

Elimde kullandığım ATV3 2013 yani 2 nci nesil bir cihaz vardı. Burada yazılanları okuyunca hemen denemek istedim ve adımları bende izleyerek untether yapmayı başardım. Ancak xbmx yükleme kısmında aşağıdaki hataları alıorum sanırım disk büyüklğü ile filan ilgili yardımcı olabilecek var mı?

Apple-TV:~ root# dpkg -i org.xbmc.xbmc-atv2_12.2-0_iphoneos-arm.deb
Selecting previously deselected package org.xbmc.xbmc-atv2.
(Reading database ... 1239 files and directories currently installed.)
Unpacking org.xbmc.xbmc-atv2 (from org.xbmc.xbmc-atv2_12.2-0_iphoneos-arm.deb) ...
dpkg: dependency problems prevent configuration of org.xbmc.xbmc-atv2:
org.xbmc.xbmc-atv2 depends on org.awkwardtv.whitelist; however:
Package org.awkwardtv.whitelist is not installed.
org.xbmc.xbmc-atv2 depends on com.nito.updatebegone; however:
Package com.nito.updatebegone is not installed.
org.xbmc.xbmc-atv2 depends on org.xbmc.xbmc-seatbeltunlock; however:
Package org.xbmc.xbmc-seatbeltunlock is not installed.
dpkg: error processing org.xbmc.xbmc-atv2 (--install):
dependency problems - leaving unconfigured
Errors were encountered while processing:
org.xbmc.xbmc-atv2
Apple-TV:~ root# dpkg -i org.xbmc.xbmc-seatbeltunlock_1.0-5_iphoneos-arm.deb
Selecting previously deselected package org.xbmc.xbmc-seatbeltunlock.
(Reading database ... 4828 files and directories currently installed.)
Unpacking org.xbmc.xbmc-seatbeltunlock (from org.xbmc.xbmc-seatbeltunlock_1.0-5_iphoneos-arm.deb) ...
dpkg: dependency problems prevent configuration of org.xbmc.xbmc-seatbeltunlock:
org.xbmc.xbmc-seatbeltunlock depends on bsdiff; however:
Package bsdiff is not installed.
org.xbmc.xbmc-seatbeltunlock depends on gawk; however:
Package gawk is not installed.
dpkg: error processing org.xbmc.xbmc-seatbeltunlock (--install):
org.xbmc.xbmc-seatbeltunlock
Mesaj düzenlendi:

Merhabalar,

Tekrar yaptığım denemelerde Redit e kullanıcısının paylaştığı metod ile Kodi 14.2 Kullanıcı Disk Bölümüne kurmayı başardım. Aşağıya işlem adımlarını yedek olması açısından veya birisinin ihtiyacı olabilir diye bırakıyorum;

dpkg -i untether.deb

apt-get update

apt-get install wget

mkdir -p /private/var/Applications
cd /Applications
(You should now be on Applications root# if it says anything other then that then press enter.)

IMPORTANT ! You want to enter the next command on Applications root#

mv * /private/var/Applications
cd /
(IMPORTANT !! DON’T press enter wait for the directory to move, once it’s created you’ll be on applications root#cd press enter. Once you’re back at root enter the next command:)

rmdir /Applications
ln -s /private/var/Applications /Applications
cd
(will say root cd press enter and enter the remaining commands from my guide on root to Install Kodi)

wget -O- | apt-key add -

echo "deb stable main" > /etc/apt/sources.list.d/awkwardtv.list

echo "deb ./" > /etc/apt/sources.list.d/xbmc.list

apt-get update

apt-get install org.xbmc.kodi-atv2

reboot

Son düzenleme:

ufuks

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
Apple TV 3
Arkadaşlar bende JB yapmaya denedim bende #etason Come back on ATV3 12H876 uyarısı çıkıyor

elimdeki cihaz apple tv A1469 7.5 (8097)

janki

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
bende de aynı hata oldu " etason come back on ATV3 12H876 " diye bir yazı çıkıyor siyah ekran üzerine. Yardımcı olabilecek kimse yok mu?

blue1910

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Yeni sürüme ne zaman jailbreak gelir ki ?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

agiyici

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Ben de bekliyorum ama bilemedim ne zaman çıkar?

hopelessclown

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
hepsini eksiksiz yaptım fakat update ederken böyle bi hata alıyorum yardımcı olabilir misiniz?
Mesaj düzenlendi:

uzak erişimle baya uğraştım evdeki pc açık, iş yerinden ona bağlanıp putty ile denedim, yükleme aşamalarını yapıyor ama kodlarda bazı yerlerde sub-process hatası veriyor, birde apple tv lerde yükleme yapılan bellek çok küçük, asıl olan 7gb alana yükleme henüz yapılmıyor. denemeler arttı şimdiden. elbet direk sonuç verecektir yakında.

bu esnalarda atv3 ü loopta bırakmak an meselesi şuan benim için çok deneme yaptım, böyle durumla karşılaşanlar usb data kablosuyla itunestan restore edip tekrar jb lemesi lazım cihazı.
Mesaj düzenlendi:

evet sonunda iş yerinde de olsam yüklemeyi yaptım xbmc yi yani kodiyi :) resimleri hanıma çektirdim evde dğeilim. ne kadar sağlıklı çalışıyor göremiyorum. eğer akşam denemelerimde başarılı bulursam bu anlatımıda ekleyeceğim.

Ekli dosyayı görüntüle 15716
Ekli dosyayı görüntüle 15717
Kodi bende de kuruldu fakat nasıl kullanılacağını çözemedim

Ekli dosyalar

blue1910

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Apple Tv 3 (2013) için yeni çıkmış bilginize.

Son düzenleme:

ozgur_arslan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
Apple TV 3
merhaba bende herşeyi yapıyorum fakat bende boyle bir sorunla karşılaşıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz.
apple yazılım 7.6.2 (8144)

Ekli dosyalar

cici1974

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
merhaba bende herşeyi yapıyorum fakat bende boyle bir sorunla karşılaşıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz.
apple yazılım 7.6.2 (8144)
Cihazda 7.6 değil, 7.5 veya 7.4 yüklü olması gerekir demek o uyarı. Sendeki 7.6'ya yüklenmez yani.
7.4'e dönüş kapalı. 7.5 halen açık iTunes'da. Dönüş yapılabilir...

ozgur_arslan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
Apple TV 3
merhaba arkadaşlar herşeyi hallettim tek putty yapmak kaldı fakat ip numarasınıda doğru giriyorum network error connection refused hatası alıyorum çıldırıcam lütfen yardımcı olan biri var mı
Mesaj düzenlendi:

merhaba arkadaşlar herşeyi hallettim tek putty yapmak kaldı fakat ip numarasınıda doğru giriyorum network error connection refused hatası alıyorum çıldırıcam lütfen yardımcı olan biri var mı

Ekli dosyalar

cici1974

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
AppleTV3 (2013) 7.4 veya 7.5 için önce jailbreak sonra KODI (plex ve nitro sıkıntılı, denemeyin bile) yükleme talimatı en iyi aşağıdaki linkte anlatılmış arkadaşlar:
Mesaj düzenlendi:

Kodi'yi yükledikten sonra 14.2 ile başbaşasınız. Ne destek var ne de normal çalışan bir uygulama. Nedeniyse appletv3'ün "bellek sıkıntısı".
Mesaj düzenlendi:

blue1910

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
AppleTV3 (2013) 7.4 veya 7.5 için önce jailbreak sonra KODI (plex ve nitro sıkıntılı, denemeyin bile) yükleme talimatı en iyi aşağıdaki linkte anlatılmış arkadaşlar:
Mesaj düzenlendi:

Kodi'yi yükledikten sonra 14.2 ile başbaşasınız. Ne destek var ne de normal çalışan bir uygulama. Nedeniyse appletv3'ün "bellek sıkıntısı".
Mesaj düzenlendi:

Kodi yükledim iptv attım felaket takılma var çok heycanlı yapmıştım ama elimde patladı o kadar uğraşıma yazık oldu benden söylemesi uğraşmayın iyi sabahlar...

edit: bugün birşey farkettim iptv yayınları 1080p yada 720p değilde dahada düşük 480p yada 360p olunca çok rahat takılmadan donmadan izletiyor. Bilginize...

Son düzenleme:

simsek59

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
Apple TV 3
Merhabalar,

Elimde kullandığım ATV3 2013 yani 2 nci nesil bir cihaz vardı. Burada yazılanları okuyunca hemen denemek istedim ve adımları bende izleyerek untether yapmayı başardım. Ancak xbmx yükleme kısmında aşağıdaki hataları alıorum sanırım disk büyüklğü ile filan ilgili yardımcı olabilecek var mı?

Apple-TV:~ root# dpkg -i org.xbmc.xbmc-atv2_12.2-0_iphoneos-arm.deb
Selecting previously deselected package org.xbmc.xbmc-atv2.
(Reading database ... 1239 files and directories currently installed.)
Unpacking org.xbmc.xbmc-atv2 (from org.xbmc.xbmc-atv2_12.2-0_iphoneos-arm.deb) ...
dpkg: dependency problems prevent configuration of org.xbmc.xbmc-atv2:
org.xbmc.xbmc-atv2 depends on org.awkwardtv.whitelist; however:
Package org.awkwardtv.whitelist is not installed.
org.xbmc.xbmc-atv2 depends on com.nito.updatebegone; however:
Package com.nito.updatebegone is not installed.
org.xbmc.xbmc-atv2 depends on org.xbmc.xbmc-seatbeltunlock; however:
Package org.xbmc.xbmc-seatbeltunlock is not installed.
dpkg: error processing org.xbmc.xbmc-atv2 (--install):
org.xbmc.xbmc-atv2
Apple-TV:~ root# dpkg -i org.xbmc.xbmc-seatbeltunlock_1.0-5_iphoneos-arm.deb
Selecting previously deselected package org.xbmc.xbmc-seatbeltunlock.
(Reading database ... 4828 files and directories currently installed.)
Unpacking org.xbmc.xbmc-seatbeltunlock (from org.xbmc.xbmc-seatbeltunlock_1.0-5_iphoneos-arm.deb) ...
dpkg: dependency problems prevent configuration of org.xbmc.xbmc-seatbeltunlock:
org.xbmc.xbmc-seatbeltunlock depends on bsdiff; however:
Package bsdiff is not installed.
org.xbmc.xbmc-seatbeltunlock depends on gawk; however:
Package gawk is not installed.
dpkg: error processing org.xbmc.xbmc-seatbeltunlock (--install):
org.xbmc.xbmc-seatbeltunlock
Mesaj düzenlendi:

Merhabalar,

Tekrar yaptığım denemelerde Redit e kullanıcısının paylaştığı metod ile Kodi 14.2 Kullanıcı Disk Bölümüne kurmayı başardım. Aşağıya işlem adımlarını yedek olması açısından veya birisinin ihtiyacı olabilir diye bırakıyorum;

dpkg -i untether.deb

apt-get update

apt-get install wget

mkdir -p /private/var/Applications
cd /Applications
(You should now be on Applications root# if it says anything other then that then press enter.)

IMPORTANT ! You want to enter the next command on Applications root#

mv * /private/var/Applications
cd /
(IMPORTANT !! DON’T press enter wait for the directory to move, once it’s created you’ll be on applications root#cd press enter. Once you’re back at root enter the next command:)

rmdir /Applications
ln -s /private/var/Applications /Applications
cd
(will say root cd press enter and enter the remaining commands from my guide on root to Install Kodi)

wget -O- | apt-key add -

echo "deb stable main" > /etc/apt/sources.list.d/awkwardtv.list

echo "deb ./" > /etc/apt/sources.list.d/xbmc.list

apt-get update

apt-get install org.xbmc.kodi-atv2

reboot
merhaba, acemi olduğum için soruyorum , apple tv 3. nesil cihazda youtube kullanıyorum ses ve görüntü kalitesi gayet iyi fakat youtube 3. nesilde şubat 2021 sonunda sonlanacakmış, ve bende bu cihaz dışında hiç bir apple ürünü yok 3. nesilde Wıfı üzerinden ınfuse programı ile uygulama yüklenebiliyormuş ve Youtube VANCED, New Pipe ve Smart Youtube gibi uygulamalar varmış 3. nesil cihaza youtube vanced uygulamasını nasıl yüklerim ve pc için ınfuse programı aradım ama ios için çıkıyor pc için ınfuse programını nereden indirebilirim ? ıphone telefonu olan bir arkadaşım var kabul ederse iphone telefondan 3.nesil cihaza Youtube VANCED, New Pipe ve Smart Youtube gibi bu 3 uygulamayı yükleyebilirmiyim ? detaylı bilgi bulamadım yardımcı olma imkanınız var mı ? bana sadece youtube gerekli

simsek59

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
Apple TV 3
merhaba bu konuda acemiyim, apple tv3. nesil cihaz var ve youtube kullanıyorum , şubat sonunda youtube sona erecek, tek amacım 3. nesil cihazda youtube kullanmaya devam edebilmek çünkü ses ve görüntü kalitesi gayet iyi ses sistemi kullanıyorum bu açıdan önemli ses kalitesi, dediğim gibi acemiyim jb yapmayı videodan izleyerek deneyeceğim ama öncesinde şunu sormak istiyorum jb yapıp kodi yüklenince orada Nito Tv varmış oradan youtube indirilebiliyormuş siz bu şekilde youtube indirip kullandınız mı sıkıntı var mı ? şunu da sorucam diğelim ki jb yaparken problem oldu sorun çıkarsa cihazı tekrar normal hale çevirebiliyoz mu ?

simsek59

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
Apple TV 3
Cihazda 7.6 değil, 7.5 veya 7.4 yüklü olması gerekir demek o uyarı. Sendeki 7.6'ya yüklenmez yani.
7.4'e dönüş kapalı. 7.5 halen açık iTunes'da. Dönüş yapılabilir...
merhaba bendeki yazılım son yazılım 7.6 bunu nasıl 7.5 çevirebilirm
Mesaj düzenlendi:

Mesaj düzenlendi:

bende putty de cihaz ip sini girip ssh ve port 22 olarak giriyorum ama bende dediğiniz gibi network hatası alıyorum çözümü yok mu neden bu hata alıyorum

retne123456

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
Apple TV 3
merhabalar

bende appltv 3 var 7.6 güncellemesiyle youtube kullanamıyorum eskisi gibi yansıtma modu ile telefon üzerinden yapılıyor ancak bu appltv yi 7.5 e çevirebiliyor muyuz yada stabil bir jailbreak sürümü mevcut mu şimdiden emeklerinize sağlık iyi çalışmalar

ofi27

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
Apple TV 3
dsn yi ayarladım uzantıyı ekledim sonra fragmanlara girdim ama şöyle bir uyarı geliyor 'fragmanlar kullanılabilir değil. Daha sonra tekrar deneyin.' diye uyarı veriyor yardımcı olursanız sevinirim

eminn41

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
Apple TV 3
arkadaşlar merhaba apple tv 3 e jailbreakla ilgili yardımcı olabilicek firma yada ücreti karşılığı yapabilicek kimse var mı ?

tomtom

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Mükemmel bir haber.
Mesaj düzenlendi:

Jailbreakten sonra ipa yüklemesi yapabiliyor muyuz?
Merhaba. bende de ATV 3 var. kodi 14.2 yi yukledim lakin youtube veya diger programlari nasil yukleyecegimi cozemedim. kodinin icinde youtube-dl diye bir uygulama yukluyorum ama ana sayfaya hic bir sekilde youtube logosu gelmiyor. yardimci olabilir misiniz? tesekkurler.

Tips
Tips
Üst Alt