Neler yeni

EtasonTV (AppleTV 3) Jailbreak

selcuktncr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
EtasonTV - Apple TV 3 Jailbreak
Developer: Tihmstar
Kaynak:
Reddit Kaynak:
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

Yıllardır elimde duran Apple TV3, 2 gün önce Jailbreak edilebilir hale geldi. Üstelik Untethered. SSH erişimi ile terminalden Nito TV yi dahi yükledim.
Demekki yakında Kodi ya da Plex gelecek demektir. Tabiiki AppleTV 4 kadar ilgi görmez, ama elimizde youtube ve trailer için öylesine duran atv3 güzel bir media center olacaktır.

İşlem çok basit. Linkleri inceleyiniz. Takılanlar olursa konuya yazarsanız yardımcı olacağım.

Kurulum Aşaması
1
-önce cihazın DNS lerini aşağıdaki dns le değiştiriyoruz.
046.166.144.059

2- Ayarlar-Genel e girip Apple a veri gönder seçeneğinin üzerindeyken Kumanda dan Play tuşuna basıyoruz.

3- Çıkan menüden Profil ekleye tıklıyoruz

4- adresini ekliyoruz.

5- Ana menüye geri dönüyoruz. Trailers yazan uygulamaya giriyoruz.

6- Mavi profil resimli etasonjb sağında duran etason yazısına tıklıyoruz. Exploit yükleniyor.

7- Cihaz restart yapıyor. Burası önemli, restart sonunda ayarlara wifi bağlantısına gelerek DNS i tekrar Otomatik yapmak gerekli.

8- şimdi untethered işlemini yapmaya geldi.

9- Bilgisayardan putty ile ya da telefonumuza termius uygulamasını yüklüyoruz. Bunu yaparken atv3 ünüzün ip adresini öğrenin. Örneğin 192.168.1.20
ssh erişimi 22 nolu porttan gerçekleşir.
Kullanıcı Adı: root
Şifre: alpine

Ben yine önlem açısından "passwd" komutuyla şifremi değiştirdim.

10- programdan ssh erişimini yaptıktan sonra şöyle bir satırla karşılaşırsınız
Apple-TV:-root
Buraya şu kodu yazıp enterlıyoruz:
dpkg -i /var/root/untether.deb
cihaz reboot edelim, etmezse "reboot" komutunu girin. göreceğiniz üzere cihaz baştan başlayıncada tekrar ssh erişimi yapabileceksiniz.

NitoTV Kurulumu
Ben deneme amaçlı
aşağıdaki kodlarla nito tv yi yükledim. herhangi birşey yüklenmiyor nitotv den çünkü atv2 için yapılmış. yakında atv3 için güncellenir.
NitoTV= Apple TV Cydia

1. echo “deb ./” > /etc/apt/sources.list.d/awkwardtv.list
  2. apt-get update
  3. apt-get install com.nito.nitoTV

ÖNEMLİ NOT: APPLE TV 3 İKİ VERSİYONA SAHİP, BAŞARILI ŞEKİLDE JB YAPILAN VERSİYONU: Apple TV 3,2 (model A1469)
ŞU MODELDE JB BAŞARISIZ OLUYOR; Apple TV 3,1 (model A1427).

28.01.2020 itibariyle 3.1 olan cihazlarada güncelleme gelmiş ve jb yapılabilir olmuştur.

Son yazılımın yüklü olduğundan emin olun lütfen. 7.4

Bazı girişimciler kodi yi yüklemiş bile. ama final sürümüne kadar beklemekte yarar var. çok kapasiteli bir cihaz değil. Ama kodi yüklendimi harici birde 32gb usb taktınızmı. canavar gibi media center olur. hatta plex gelirse media sunucusuna da dönüşür heryerden erişim sağlarsınız.

GÜNCELLEME 29.01.2020
Cihazın 3,2 versiyonundan sonra 3,1 versiyonunada JB yapılabilir güncelleme geldi. Aynı yöntemle devam ediniz.
en büyük sorun olan uygulamaların nasıl 6gb lık alana yüklenebileceğini sağlayan bir çalışma yapmış redditte arkadaşın biri. Bu süper haber. denemedim henüz.
evde deneyebileceğim. Başarılı olursa buradan kod paylaşımını yapacağız.

Moderatör tarafından düzenlendi:

jakin33

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Emeğine haberine sağlık ama gerçekten detaylı bi rehber gerekir konuyla haşır neşir olmayanlar için teşekkürler :okay:

Moderatör tarafından düzenlendi:

selcuktncr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
kodi yükleniyor aslında. ben deneyemedim ve developerın önerdiği bir yöntem de yok. bugün içinde deneyip sonucu iletmeye çalışacağım. iş yerindeyim zor oluyor.

jakin33

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
kodi yükleniyor aslında. ben deneyemedim ve developerın önerdiği bir yöntem de yok. bugün içinde deneyip sonucu iletmeye çalışacağım. iş yerindeyim zor oluyor.
Bende işteyim şuanda :) sabırsızlanıyorum denemeye tabi önce bu dediğin versiyona bakıcam, kodi apple tv için lezzet :H eğer kurarsan bilgi verirsen sevinirim iş yerinde bukadar rehber hazırlaman bile çok güzel tekrar emeklerine sağlık teşekkürler :okay:

selcuktncr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
uzak erişimle baya uğraştım evdeki pc açık, iş yerinden ona bağlanıp putty ile denedim, yükleme aşamalarını yapıyor ama kodlarda bazı yerlerde sub-process hatası veriyor, birde apple tv lerde yükleme yapılan bellek çok küçük, asıl olan 7gb alana yükleme henüz yapılmıyor. denemeler arttı şimdiden. elbet direk sonuç verecektir yakında.

bu esnalarda atv3 ü loopta bırakmak an meselesi şuan benim için çok deneme yaptım, böyle durumla karşılaşanlar usb data kablosuyla itunestan restore edip tekrar jb lemesi lazım cihazı.
Mesaj düzenlendi:

evet sonunda iş yerinde de olsam yüklemeyi yaptım xbmc yi yani kodiyi :) resimleri hanıma çektirdim evde dğeilim. ne kadar sağlıklı çalışıyor göremiyorum. eğer akşam denemelerimde başarılı bulursam bu anlatımıda ekleyeceğim.

WhatsApp Image 2020-01-28 at 12.10.16.jpeg
WhatsApp Image 2020-01-28 at 12.10.52.jpeg

Son düzenleme:

golgeee

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
Mükemmel bir haber.
Mesaj düzenlendi:

Jailbreakten sonra ipa yüklemesi yapabiliyor muyuz?

selcuktncr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
şuan ssh üzerinden deb dosyası yükleyebiliyorum terminalden. nito tv atv 3 için güncellenmesi gerek. uygulamaların atv 3 e uyumlu hale gelmesi gerek. illaki kullanılabilirler vardır ama nito tv uygulama yükleyicisi kendini günceller ise developerlarda keyfe keder kullanışlı uygulamaları ekleyecektir. ama atv3 gibi cihazlar için zaten kodi yeterde artar bile. başka ne yapacağız sanki. canavar gibi kodi xbmc çalışsın yeter.

jakin33

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
uzak erişimle baya uğraştım evdeki pc açık, iş yerinden ona bağlanıp putty ile denedim, yükleme aşamalarını yapıyor ama kodlarda bazı yerlerde sub-process hatası veriyor, birde apple tv lerde yükleme yapılan bellek çok küçük, asıl olan 7gb alana yükleme henüz yapılmıyor. denemeler arttı şimdiden. elbet direk sonuç verecektir yakında.

bu esnalarda atv3 ü loopta bırakmak an meselesi şuan benim için çok deneme yaptım, böyle durumla karşılaşanlar usb data kablosuyla itunestan restore edip tekrar jb lemesi lazım cihazı.
Mesaj düzenlendi:

evet sonunda iş yerinde de olsam yüklemeyi yaptım xbmc yi yani kodiyi :) resimleri hanıma çektirdim evde dğeilim. ne kadar sağlıklı çalışıyor göremiyorum. eğer akşam denemelerimde başarılı bulursam bu anlatımıda ekleyeceğim.

Ekli dosyayı görüntüle 15716
Ekli dosyayı görüntüle 15717
Bu müthiş haber 7 ay sonra gelen JB haberinden sonra neffiss anlatımını merakla bekliyorum akşam eve gidim bende uğraşıcam :) teşekkürler

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Bende de jailbreaked atv4 var kodi haricinde neler yapılabiliyor bu cihazla acaba dostum var mı verebileceğin faydalı ip uçları ?

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
baya kişi varmış appletv ye jailbreak bekleyen vay be.

jakin33

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
baya kişi varmış appletv ye jailbreak bekleyen vay be.
Valla bu satte Nitotv kurmayı deniyorum :D henüz başaramadım cihazı Jailbreak yaptım şu yükleme işinide çözdünmü tmmdır :D

selcuktncr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
tavsiye:

şuan sadece jailbreak yapın ssh erişimini sağlayın ve başka birşey yapmayın. çünkü kodi falan yüklensede henüz repo ve source eklesenizde çalışmıyor. 1 hafta içerisinde birileri çözecektir. nito tv nin güncellenmesi lazım. atv 3 e uygun değil. herşeyin yükleniyor olması umut verici ama çalışması için uygun hale getirilmeli. kodi başarılı şekilde çalışınca buradan anlatım yapılacaktır. bir diğer problem ise cihazın uygulama yüklenebilir hafızası 200-300mb arasında küçücük bir alan ama diğer disk bölümü 6gb. kurulumların oraya yapılabilmesi için nito tv nin güncelleme alması gerek. yoksa zaten birşey yüklenmiyor sağlıklı olarak.

jb yapıp beklemekte fayda var. yapmayanlarda yapsın, çünkü gördünüz 12.4.5 çıkardı adamlar. bunada bi güncelleme atabilirler jb yine uçar.
Mesaj düzenlendi:

Ben nitotv yi de yükledim, bu ne işe yarıyor?
nito tv normal jailbreakli telefonlarda ki cydia diyebiliriz.

jakin33

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
tavsiye:

şuan sadece jailbreak yapın ssh erişimini sağlayın ve başka birşey yapmayın. çünkü kodi falan yüklensede henüz repo ve source eklesenizde çalışmıyor. 1 hafta içerisinde birileri çözecektir. nito tv nin güncellenmesi lazım. atv 3 e uygun değil. herşeyin yükleniyor olması umut verici ama çalışması için uygun hale getirilmeli. kodi başarılı şekilde çalışınca buradan anlatım yapılacaktır. bir diğer problem ise cihazın uygulama yüklenebilir hafızası 200-300mb arasında küçücük bir alan ama diğer disk bölümü 6gb. kurulumların oraya yapılabilmesi için nito tv nin güncelleme alması gerek. yoksa zaten birşey yüklenmiyor sağlıklı olarak.

jb yapıp beklemekte fayda var. yapmayanlarda yapsın, çünkü gördünüz 12.4.5 çıkardı adamlar. bunada bi güncelleme atabilirler jb yine uçar.
Mesaj düzenlendi:

nito tv normal jailbreakli telefonlarda ki cydia diyebiliriz.
Peki sıfırlamak istesek cihazı tekrardan JB yapsak ? Sıkıntı olurmu ben dün çünkü çok uğraştım cihazla :D Açıkçası kodide yüklüyemedim sen hangi kaynaktakini yükledin ?

selcuktncr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
cihazı tvden söküp birtane micro usb(android usb kabloları olur) pc ye bağlayın i tunes i açın, elektriğe takın atv3 ü, i tunes cihazı görünce çıkan menüden fabrika ayarlarına döndür seçeneğini seçin. 5 dk sonra hazır.
Mesaj düzenlendi:

xbmc 12.0.2 yükleniyor onun kodlarını vereyim:

Sırayla aşağıdaki kodları terminalden girelim.
apt-get update
apt-get install wget
wget -O-
| apt-key add -
echo deb
/etc/apt/sources.list.d/awkwardtv.list
apt-get update
wget

wget
dpkg -i *xbmc*.deb
apt-get -f install

kodi de yükleniyor, ama onun kodu karışık durum aynı zaten çalışmıyor. en kolayı yukarıdaki.

Son düzenleme:

jakin33

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
cihazı tvden söküp birtane micro usb(android usb kabloları olur) pc ye bağlayın i tunes i açın, elektriğe takın atv3 ü, i tunes cihazı görünce çıkan menüden fabrika ayarlarına döndür seçeneğini seçin. 5 dk sonra hazır.
Bilgilendirme için teşekkürler :) benim Apple TV 3,2 (model A1469) ben bugün eve gidince sıfırlıyıp sadece untethered jb yapim bırakim dün gece kodi yüklicem diye neler yaptım :D çalışıyor cihazda yinede birşeyler yolladım putty ile

selcuktncr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
bu arada dün yapılan güncellemeyle 3,1 olan cihazlarda JB yapılabilir olmuştur. Gözü aydın herkesin:)

jakin33

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
bu arada dün yapılan güncellemeyle 3,1 olan cihazlarda JB yapılabilir olmuştur. Gözü aydın herkesin:)
Tek dava kaldı ben eve gidene kadar versiyon çıkmasın :D cihaz çalışıyor sıkıntısı yok ama dün çok program kurmayı denedim, ayrıca xbmc 12.0.2 kodları içinde teşekkürler

selcuktncr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
GÜNCELLEME 29.01.2020
Cihazın 3,2 versiyonundan sonra 3,1 versiyonunada JB yapılabilir güncelleme geldi. Aynı yöntemle devam ediniz.
en büyük sorun olan uygulamaların nasıl 6gb lık alana yüklenebileceğini sağlayan bir çalışma yapmış redditte arkadaşın biri. Bu süper haber. denemedim henüz.

jakin33

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
GÜNCELLEME 29.01.2020
Senden haber bekliyoruz o halde :)

selcuktncr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
developer tarafından yeni bir gelişme yok. Kullanıcı sayısı çok az atv3 ün. yıllardır jb siz olduğu için çoğu kişi elden çıkardı. timhstar yoğunluğu biterde zahmet edip nito tv yi güncellese yan developerlar gaza gelecektir. ama şuan gerçek anlamda kodi gibi uygulamaların yüklenmesi ve verimli çalışması için 1-2 hafta bekleyeceğiz. kodi hali hazırda yükleniyor ama kaynak repo ekleyemiyoruz çalışmıyorlar. beklemekte fayda var, dişe gelir bir gelişme olursa duyururuz tabiiki.

jakin33

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
developer tarafından yeni bir gelişme yok. Kullanıcı sayısı çok az atv3 ün. yıllardır jb siz olduğu için çoğu kişi elden çıkardı. timhstar yoğunluğu biterde zahmet edip nito tv yi güncellese yan developerlar gaza gelecektir. ama şuan gerçek anlamda kodi gibi uygulamaların yüklenmesi ve verimli çalışması için 1-2 hafta bekleyeceğiz. kodi hali hazırda yükleniyor ama kaynak repo ekleyemiyoruz çalışmıyorlar. beklemekte fayda var, dişe gelir bir gelişme olursa duyururuz tabiiki.
Buda burda birşeyler anlatmış
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız
çalıştırdım filan demiş :D

Tips
Tips
Üst Alt