Neler yeni

Electra 11.3.1 Problem Ve Çözümleri

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
ben sunucuya bağlanamıyorum telefona bir uygulama yüklemek gerekiyor mu onun bilgisi verilmemiş konuda sunucuya bağlanmıyor bağlantı zaman aşımına ugruyor
Telefonda Electra ile jailbreak yapılması yeterli

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Telefonu kapatım açtım bu seferde aktif olmuyor anable jailbreak basıyorum reset atıyor aktif olmuyor 15 dakika dır deniyorum

YusufPala

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Buradaki konuyu kullanarak var/lib/dpkg içindeki uptades klasörünün komple sil.
Mesaj düzenlendi:

Hocam senin tweaks yazan yeri açma gerekiyor sonra yukarıdaki yoruma yazdıklarımı uygula .
'lib' dosyası gözükmüyor?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ilkeraslantas

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Telefonda Electra ile jailbreak yapılması yeterli
tamam şimdi already jailbroken yazıyor cydia yok winscp ile bağlantı kurdum komutlar kısmından terminali aç dedim fakat hangi konumdayken komut göndereceğim yani telefonun hangi klasörüne ? söylediğiniz konuda usr/lib/tweakinject gösteriyor ama bende öyle bir yer yok ?

auafina

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
iPhone x sabahtan beri demiyorum ama olmuyor

unalbastepe95

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
jailbreak enable de kaldım ben cydia gelmedi gelmiyor

adroxx

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
share electra'dan sonra ne yapıyoruz.

JAKON

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
3C37CE86-EA08-4F55-83A6-B854CD774584.jpeg

Cydia yüklü jailbreak enabled diyorum 1/3 de reboot ediyor. Ne yapmam lazım?
@Kn0ax @efsane6
İlk tıkladığımda açılmıştı

Son düzenleme:

rcpkzl

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Arkadaşlar sabahın 6sından beri yapamıyorum. iCloud kapalı,parolayı kaldırdım, siriyi kapattım, uçak moduna da aldım ama hiçbir şeklide please wait(1/3) den sonrasını göremedim. Her tıkladığımda restart atıyor. Telefonu sıfırladım her şeyi baştan yaptım ancak olmadı. Yardım edin lütfen.

auafina

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Arkadaşlar sabahın 6sından beri yapamıyorum. iCloud kapalı,parolayı kaldırdım, siriyi kapattım, uçak moduna da aldım ama hiçbir şeklide please wait(1/3) den sonrasını göremedim. Her tıkladığımda restart atıyor. Telefonu sıfırladım her şeyi baştan yaptım ancak olmadı. Yardım edin lütfen.
iPhone x durum bende de aynı. Bir türlü olmuyor

Etoprak1921

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Arkadaslar sonunda oldu. “Enable Jailbreak” yaziyordu dun geceden beri en az 100kere kapatip acmistim olmamisti kayitli parmak izlerini silin,iphonumu bul’u kapatin,telefonu wifi ve Bluetooth kapatin reboot yapin. Ardindan telefon acilinca 2 dakika bekleyin. 1/3 olup kapanirsa devam edin bende sanirsam parmak izleri kayitlari var diye olmuyordu suan o sorun ortadan kalkti :)

Ekli dosyalar

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
tamam şimdi already jailbroken yazıyor cydia yok winscp ile bağlantı kurdum komutlar kısmından terminali aç dedim fakat hangi konumdayken komut göndereceğim yani telefonun hangi klasörüne ? söylediğiniz konuda usr/lib/tweakinject gösteriyor ama bende öyle bir yer yok ?
uicache komutu verirseniz cydia görünecektirz

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
share electra'dan sonra ne yapıyoruz.
Cydia gelmiş olması gerek. Eğer gelmediyse SSH bağlantısı kurup uicache komutu vermeniz gerekiyor.
SSH için winscp nasıl kullanılır konusuna bakın

ilkeraslantas

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
arkadaşlar ben hallettim already jailbroken yazıyordu cydia gelmemişti . önce google a putty for windows yazıp indiriyoruz sonra telefonun wifi ağındaki ip adresini öğreniyoruz benimki 192.168.1.12 idi. ayarlar wifi den ünleme tıklayarak bilgilerini görebilirsiniz . daha sonra putty yi acıyoruz . host name yerine ip adresinizi yazıyorsunuz. bu arada pc ile telefon aynı ağı kullanıyor olmalı. ip adresimizi yazdıktan sonra port 22 kalacak ve open diyeceğiz hiç bir şeyi değitşrimeyin başka . komut ekranı çıkacak. login as : yazısını görünce root yazıp entere basın daha sonra şifre isteyecek şifre ''alpine'' fakat şifreyi yazarken göstermeyecek size şifreyi yazıp entere basıyoruz sonra direk uicache yazıp enter diyoruz cydia ana ekrana geliyor sonra putty yi kapatabilirsiniz . benim çözümüm buydu

rcpkzl

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Arkadaslar sonunda oldu. “Enable Jailbreak” yaziyordu dun geceden beri en az 100kere kapatip acmistim olmamisti kayitli parmak izlerini silin,iphonumu bul’u kapatin,telefonu wifi ve Bluetooth kapatin reboot yapin. Ardindan telefon acilinca 2 dakika bekleyin. 1/3 olup kapanirsa devam edin bende sanirsam parmak izleri kayitlari var diye olmuyordu suan o sorun ortadan kalkti :)
Ben bunu defalarca denedim telefonu bile sıfırladım ama olmuyor. (1/3) den sonrasını görmedim. Jailbreak yazısına tıkladığımda telefona restart atıyor. Sadece shsh kaydımdaki kodu nonce yerine yazdım daha da bir şey yapmadım. Ne yapmalıyım şimdi ?

JAKON

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
aynı sorun bende de var şuan deniyorum reboot ettim parola, parmak izi ve iphonemi bulu kapattım zaten bluetooth ve wifi kapalı şuan bekletiyorum az sonra enable jailbreak'e tıklayacağım inşallah olur

edit: şuan 1/3 de kapandı açılıyor

Kn0ax

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Mini
Terminal açıp uicache yazacaksınız Cydia için

ilkeraslantas

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
ben enable jailbreak diyorum 1/3 de reboot ediyor olmuyor?
hocam bende de öyleydi olana kadar denedim 4 kere deniyorum ucak modunu acık deniyorum kapalı deniyorum 4 kereden sonra bekliyorum 5-10 dakika sonra tekrar deniyorum sonunda oldu benim kablo pc ye takılıyken denediğimde oldu ama bilginiz olsun bazıları kablolu bazıları kablosuz deneyin demişler

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Cydia var ama kulananıyoruz 4 tane tweak yükledim safe mode düşütü bende kapatim açim dedim kapatmaz olaydım bir türlü aktif olmuyor electra

auafina

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Cydia geldi ekrana. Tıklayınca ana ekrana atıyor.

Tips
Tips
Üst Alt