Neler yeni

Aktivite Coolstar mı Saurik mi?

Hangisinin tarafındasınız?

• Coolstar

Kullanılan: 24 38.7%
  • Saurik

Kullanılan: 38 61.3%

• Kullanılan toplam oy
    62

coolstar

Sileo
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Evet sileonun yapımcısı Coolstar mı yoksa cydia ve cydia substrate yapımcısı Saurik mi?

Bir tarafta modern arayüzü ile sileo diğer tarafta yıllarca değişmeyen arayüzü ile cydia.
Coolstarın devralma vakti gelmedi mi sizce?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Konuyu açan coolstar 😅tabiki saurik 👍

coolstar

Sileo
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
iOS 11 de jailbreakı getiren ilk kişi coolstardır. Saurik neredeydi o zamana kadar neredeyse tamam deyip deyip durdu.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Yanlız A12 kullanıcılarının tercih konusunda şu an için alternatifi yok.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
iOS 11 de jailbreakı getiren ilk kişi coolstardır. Saurik neredeydi o zamana kadar neredeyse tamam deyip deyip durdu.
ama biz jb tartışmıyoruz cydia ve sileo tercihi

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Reklamını yaptığım ben mi yoksa ismini bir kez geçirdiğim diğer aday mı? ;))

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Saurik gibisi bir daha gelmez

ANKARALI

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
A12 kullancısı olarak tabiiki Coolstar tarafındayım

Saurik artık bıkmış bu işlerden kepenki indirme yolunda emin adımlarla ilerliyor

omeraksoy

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Bende coolstar demek isterdim fakat ios 11 kullaniyorum ve sileo kullanamıyorum kuramadim..

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Sileo kullansam da o olmasa olmazdık diyerek oyumu SirSaurik’ten yana kullanıyorum. :eusa_dance:

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
En son da çok doğru bir şey yazmışsın.

"CoolStar devralma vakti gelmedi mi ?"

Bunun cevabı evet kısa bir şekilde. :D Saurik emekliye çekildi artık. :D

mantikafasi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Saurik olmasa buralara kadar gelebilecek miydik ,subtitule olacak mıydı büyük ihtimalle hayır ondan dolayı 'saurik '

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Skayn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Saurik artık bu işlerden elini çekti. Adam benim hayatım benim hobilerim var sizinle uğraşamam diyor. Cydia devri artık yavaştan kapanıyor. iOS 13'te Cydia görmeyebiliriz.

osY

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Karşılaştırma yapmak için bence çok erken ama 2-3 gündür Chimera kullanıyorum sorunla karşılaşmadım, şarj sürem ciddi anlamda uzadı. unc0verdan daha iyi gibi gözüküyor bana göre.
Oyum yeni bir araç olmasına rağmen Coolstar'dan yana güncellemelerle daha iyi yerlere gelecektir. (Cydiayı unutmamız söylenmişti. Böyle giderse unutabilirim :D )

mantikafasi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Saurik artık bu işlerden elini çekti. Adam benim hayatım benim hobilerim var sizinle uğraşamam diyor. Cydia devri artık yavaştan kapanıyor. iOS 13'te Cydia görmeyebiliriz.
Cydia bildiğim kadarıyla açık kaynak çok rahat geliştirilebilir rastgele geliştirividen bile olsa

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Cydia bildiğim kadarıyla açık kaynak çok rahat geliştirilebilir rastgele geliştirividen bile olsa

Cydia açık kaynak kodlu sadece, arka planda çalışan substrate önemli olan ve açık kaynaklı değil.

dplali

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Tam 11 senedir JB ile uğraşan biri olarak söylüyorum ki; Saurik olmasaydı Jailbreak bugünlere gelemezdi. Saurik’den önce İnstaller vardı. Ancak İnstaller hiç kullanışlı bir araç değildi. Ve daha iyi altyapıya sahip, daha kullanışlı ve güçlü bir paket yükleyiciye ihtiyaç vardı. Bunun için o dönem baya bir insan uğraşmıştı forumlarda bir sürü taslak bir sürü proje vardı. Ancak bu projelerden sadece biri seçilecekti. İşte o proje Cydia’dı. Cydia o dönem görenleri şok edecek bir arayüze sahipti. Skuemorphism bu kadar iyi kullanılabilirdi. Şöyle ki o dönemler İPhone kullanıcıları bilir. App Store günümüzde ki ana sayfasında hikayeler çıkan şekilde değildi. İOS 2-10 arasındaki App Store’dan bahsediyorum. İşte o tasarımı Cydia’da da kullandıklarından çok beğeni toplamıştı. Saurik bir devrim yapmıştı Jailbreak’de. O zamanlar Coolstar ve Pwn20wnd daha kısa şortla geziyordu. Pangular, Evasi0nlar, Redsn0w’ların olduğu dönemler. Jailbreak kullanmanın bir keyfinin, bir ayrıcalığının olduğu dönemler. JB İOS 10 ile bitti. Zaten zamanında JB ile yapılan özellikler artık JB yapılmadan da kullanılabiliyor. JB arka planda YouTube çalıştırmak ve hileli uygulama kurmak dışında işe yaramıyor. Ha birde tema yapmak var o da Apple ekler herhalde İOS 13 ile bir tane tema yapma özelliği. Untethered olayıda bitti gitti zaten. İOS 13 çıksın JB tamamen gereksizleşecek. JB çok bozdu zaten. Şimdi cihazımda JB aracı var ama işim düşmedikçe açmıyorum. Çünkü çok sıkıcı. Hiç ilgi çekici bir tweak yok artık. Uzun lafın kısası, Saurik bu JB bitti konusunda haklı bence. Apple zaten bize artık JB ile yapılabilen özellikleri varsayılan olarak sunuyor İOS’da ne gerek var JB’ye. JB şu an bir heves o heves 2-3 günde bitiyor zaten sıkılıyor. JB artık yapılmaz.
(Uzun oldu ama baştan sona okuyan varsa helal olsun )

dplali

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Ayrıca arkadaşlar daha önce Saurikle konuşma imkanı bulmuştum. 2013’ün Haziran ayı gibiydi. İOS 7’nin daha yeni ortaya çıktığı günlerdi. Saurik’e o zamanlar İOS 7 ile yeni bir tasarım geliyor, JB çıktığı zaman bu tasarımdan dolayı Cydia İOS 7 ile uyumlu olacak mı olmayacak mı diye sorduğumda “Evet uyumlu olacak, ancak geliştirmekten sıkıldım 5-6 sene sonra Cydia göremeyebilirsin” demişti. 2019’a geldik şimdi gerçekten geliştirmeyi bıraktı adam. O zamanlardan varmış aklında.

vahcet12

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
Evet sileonun yapımcısı Coolstar mı yoksa cydia ve cydia substrate yapımcısı Saurik mi?

Bir tarafta modern arayüzü ile sileo diğer tarafta yıllarca değişmeyen arayüzü ile cydia.
Coolstarın devralma vakti gelmedi mi sizce?
Hortlatayım istedim.
Yaklaşık 3 aydır mecburiyetten (daha doğrusu zor geldiğinden) sileo kullanıyorum.
Şimdi söylüyorum ki %100 Saurik.
Yok abi. Modern arayüzü kurtarmıyor paçayı. Çıkalı kaç ay oldu daha stabil bir şekle sokmadı adam yahu.
Zor gelmese unc0ver JB ye geçeceğim fakat bir ton ayar yedek falan gözümde büyüyor :D

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Hortlatayım istedim.
Yaklaşık 3 aydır mecburiyetten (daha doğrusu zor geldiğinden) sileo kullanıyorum.
Şimdi söylüyorum ki %100 Saurik.
Yok abi. Modern arayüzü kurtarmıyor paçayı. Çıkalı kaç ay oldu daha stabil bir şekle sokmadı adam yahu.
Zor gelmese unc0ver JB ye geçeceğim fakat bir ton ayar yedek falan gözümde büyüyor :D
Stabil hale gelmedi mi ? :D :D :D :D Evet ilk çıktığında dediğin gibiydi ama son güncellemeler ile gayet stabil oldu. Aynı anda 3-5 tweak kurmuyordu mesela, hata veriyordu. Bende toplu tweak yüklemeyi severim. 20-30 tane falan aynı anda. Cydia'da baya uzun sürerdi bu. Geçen gün Sileo ile tek sefer de 20 tweak yükledim 20-25 saniyemi aldı ya da almadı.

Ama yine de beğenmediysen yedek alan tweakler var. Onunla yedek alıp geçebilirsin. :)

Tips
Tips
Üst Alt