Neler yeni

Checkra1n Jailbreak - iPhone 5s – iPhone X, iOS 12.3 ve Yukarısı

mehmetfethioglu

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5
panda helper dışında alternatif yollar hakkında bilgi verebilir misiniz? jailbreak konusunda yeniyim iki hafta iphone 5 i jb ile kullandım telefonu sıfırlamam gerekti sıfırladığım gün impactor hata vermeye başladı. jb sonrası telefon eksikmiş gibi hissediyorum :) @yusuf.ozgul

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Yapabilirsin, herhangi bir rehbere ihtiyacın yok, nonce ayarladıktan sonra gerisi bildiğin future restore. Onun da konusu mevcut forumda.
Çok teşekkür ederim bilgisayar kullanmak yerine unc0ver ile jailbreak yaparım daha iyi. Çok iyi bir haber bu 😀

selenay7

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Yapabilirsin, herhangi bir rehbere ihtiyacın yok, nonce ayarladıktan sonra gerisi bildiğin future restore. Onun da konusu mevcut forumda.
Nasil yapilacagi nerde mevcut ayrica jailbreakli olmasi sartmi rehberin linkini atabilirmisin rica etsem

furkancetinkol

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
2 sorum var biri
- şuan 12.0 kullanıyorum jb yok cihazimda chimera jb için cihazımı son sürüme güncellemem yetiyor değil mi ?
- cihazımı güncelleyemiyorum en son güncellememek için profil kurmuştum onu sildim ama hâla fotodaki gibi diyor

Ekli dosyalar

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
panda helper dışında alternatif yollar hakkında bilgi verebilir misiniz? jailbreak konusunda yeniyim iki hafta iphone 5 i jb ile kullandım telefonu sıfırlamam gerekti sıfırladığım gün impactor hata vermeye başladı. jb sonrası telefon eksikmiş gibi hissediyorum :) @yusuf.ozgul
silzee adlı siteye bi göz atın, orada olması lazım.

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
2 sorum var biri
- şuan 12.0 kullanıyorum jb yok cihazimda chimera jb için cihazımı son sürüme güncellemem yetiyor değil mi ?
- cihazımı güncelleyemiyorum en son güncellememek için profil kurmuştum onu sildim ama hâla fotodaki gibi diyor
Bilgisayar üzerinden güncelleyebilirsiniz. Chrimera jailbreak kullanamazınız çünkü iOS 13'e güncelleyeceksiniz. İlk mesajı okuyun size yardımcı olacaktır.

selenay7

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Arkadaslar simdi ios 13 u ios 12.4 e dusurebiliyormuyuz iphone 7 plus icin sep uyumu varmi shsh kaydim yok

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Arkadaslar simdi ios 13 u ios 12.4 e dusurebiliyormuyuz iphone 7 plus icin sep uyumu varmi shsh kaydim yok
Şu an için hayır düşüremezsiniz. İlerleyen günlerde başka araçlar çıkabilir belki.

Elyesa1973

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Checkra1n Jailbreak

Ekli dosyayı görüntüle 14819

Yıllar sonunda eskileri andıracak bir jailbreak'e kavuştuk. Sizler için Jailbreak'in nasıl yapılacağı konusunda en ince ayrıntısına kadar tüm detayları bu konuda derledik.

Resmi Jailbreak Sitesi:
Desteklenen Sürümler: iOS 12.3 ve yukarısı
Desteklenen Cihazlar: iPhone 5s ve iPhone X arasındaki aşağıdaki cihazlar hariç hepsi.
  • iPad Air 2
  • iPad 5th Gen
  • iPad Pro 1st Gen

Gereksinimler

• Jailbreak işlemi için yukarıdaki sürüm ve cihazlardan birine sahip olmak gerekmekte.
  • Jailbreak işlemi için şu an MacOS işletim sistemi gerekmektedir. Sistemin sanal olarak kurulmaması gerekiyor. Kurulum rehberleri için link aşağıdadır.

Önemki Notlar

• Cihazınızın kapatılıp açılmasında tekrar bilgisayar vasıtasıyla Jailbreak yapmanız gerekiyor. Aksi takdirde normal jailbreaksiz olarak açılacaktır.
  • macOS şarttır, sanal kurulumlar henüz desteklenmemektedir.
  • Sorunlarınız için sorunlar konusundan devam edelim 👇🏻

Sürüm Notları
0.9.1
  • iPadlerdeki Cydia yüklenmeme sorunu çözüldü)
  • İngilizce dışındaki MacOS işletim sisteminde yaşanan CheckRa1n sorunları çözüldü)
  • iPad Mini lerdeki arayüz sorunu çözüldü)
  • SCP kütüphanesinin tam çalışmaması sorunu çözüldü.

0.9
  • Yayınlanma

Kurulum

Ekli dosyayı görüntüle 14854
  • .dmg uzantılı dosyayı indirip açın ve uygulamalar klasörüne sürükleyin.
Ekli dosyayı görüntüle 14855
  • Bu Şekilde bir hata alırsanız Sistem Tercihleri > Güvenlik ve Gizlilik kısmından Genel sekmesinden aşağıdaki gibi Yine de Aç'a tıklayın.
Ekli dosyayı görüntüle 14856
Ekli dosyayı görüntüle 14857
  • Cihazınızı bağlayın.
Ekli dosyayı görüntüle 14858
  • Start'a tıklayın.
Ekli dosyayı görüntüle 14859
Ekli dosyayı görüntüle 14860
Cihazınız otomatik olarak Recovery moda geçecek, buradan yönlendirildiği şekilde DFU moda almanız gerekiyor.

Ekli dosyayı görüntüle 14861
  • İşlemin tamamlanmasını bekleyin.

Ekli dosyayı görüntüle 14862
  • Tamamlanınca cihazınız açılacak. Ve checkra1n uygulamasını açın.

Ekli dosyayı görüntüle 14863
  • Cydia'yı yükleyin.

Ekli dosyayı görüntüle 14864
  • İşlemin bitmesini bekleyin. Bitince Cydia yüklenmiş olacak.
Ekli dosyayı görüntüle 14865
  • Hayırlı olsun.

Önemli

• Sorunlarınız için aşağıdaki konu üzerinden devam edin. Lütfen önce yazılmış diğer mesajlara göz atın sorunuzun çözümü daha önce yazılmış olabilir.
  • Önemli linkler kısmını okumanızı öneririm, daha sağlıklı bir Jailbreak için size kaynak olacaktır.

MacOS Kurulum Rehberi
Video Rehber:
MacOS kurulumu için çözemediğiniz sorunlarda önce internetten araştırıp eğer hala çözemiyorsanız @ugacomtr hocamdan destek alabilirsiniz.
Not: Forumdaki çok büyük bir kısmın macOS işletim sistemine sahip olmadığını düşünürsek yoğunluk olmaması için lütfen önce internetten araştırma yapınız.

Destek için :

Önemli Linkler
Windows için yokmu?

patriot_83

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
bazen neden ios kullandığımı ciddi sorguluyorum, alt tarafı telefonun ekranını mirrorlink ile arabanın multimedyasına aktaracağım, 2 ay jailbreak bekledim, şimdi de 1-2 ay daha windows için olmasını bekleyeceğim.

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
bazen neden ios kullandığımı ciddi sorguluyorum, alt tarafı telefonun ekranını mirrorlink ile arabanın multimedyasına aktaracağım, 2 ay jailbreak bekledim, şimdi de 1-2 ay daha windows için olmasını bekleyeceğim.
İlk mesajda bilgisayarınıza nasıl MacOS kurabileceğinize dair referanslar mevcut, göz atabilirsiniz.

furkancetinkol

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Tekrar soruyorum ama iOS 12.0 iPhone 6s telefonum bu işlem için uygun değil mi ne yapmalıyım ?

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Nasil yapilacagi nerde mevcut ayrica jailbreakli olmasi sartmi rehberin linkini atabilirmisin rica etsem
Nonce ayarlaman için JB yapman gerekli, ya da bu exploiti kullanarak Nonce ayarlayabilirsin.

Bu arada sürüm düşürmek için shsh kaydınız olması gerekiyor.
Ayrıca 13.x sürümlerden 12.x sürümlere geçiş yapamazsınız çünkü SEP uyumluluğu yok.
Nonce ayarlayarak 12.4.1 - 12.4.2 - 12.4.3 gibi sürümlerden 12.2 - 12.4 arası sürümlere shsh kaydı ile future restore kullanarak geçebilirsiniz.

Son düzenleme:

RxOS

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Üstadlar Mojave kuramadım sisteme mojave ve catalina dışında deneyen ve olumlu sonuç olan var mı ?

patriot_83

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
pc ye kurmak için aşağıdaki linkten hangi versiyonu indirmem daha doğru olur sizce?

Tips
Tips
Üst Alt