Neler yeni

Checkra1n Jailbreak - iPhone 5s – iPhone X, iOS 12.3 ve Yukarısı

Mhmtazrkn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Sorun şu ki uyumlu tweak yok

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Teto1635

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Gençler yeniyim bir hevesle, srdgny sağolsun, checkra1n'i bir kerede hızlıca kurdum. jb sonrası yapılması gerekenleri okuyordum, root şifresi değiştirme için bigboss'dan mterminal yükle dedi yükledim fakat açılmıyor acaba nedendir yardımcı olabilirsiniz sevinirim?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Gençler yeniyim bir hevesle, srdgny sağolsun, checkra1n'i bir kerede hızlıca kurdum. jb sonrası yapılması gerekenleri okuyordum, root şifresi değiştirme için bigboss'dan mterminal yükle dedi yükledim fakat açılmıyor acaba nedendir yardımcı olabilirsiniz sevinirim?
Mterminali kaldırın Newterm yükleyin.
Repo adresi.

Teto1635

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Mterminali kaldırın Newterm yükleyin.
Repo adresi.
Aga sen olmasan halim harap vallahi, adamsın! Çok soru soruyormuşum gibi hissettim kusura bakma, okuyorum bir taraftan ama forumda arama da yapayım, çok teşekkürler tekrar tekrar

baddili

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
arkadaşlar bugün jailbreakım pasif olmuştu bilgisayara bağladım tekrardan yapmak istedim checkra1n programında dfu moda alırken siyah ekranda kaldı puanda ne yaptıysam DFU moddan çıkmıyor tekrar checkra1n programındanda start vermiyor. Lütfen yardımcı olurusunuz yedek almadım sıfırlamak zorunda kalmak istemiyorum.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
arkadaşlar bugün jailbreakım pasif olmuştu bilgisayara bağladım tekrardan yapmak istedim checkra1n programında dfu moda alırken siyah ekranda kaldı puanda ne yaptıysam DFU moddan çıkmıyor tekrar checkra1n programındanda start vermiyor. Lütfen yardımcı olurusunuz yedek almadım sıfırlamak zorunda kalmak istemiyorum.
Hard reset atmanız lazım cihazınıza göre nasıl atılacağı konusu forumda var panik yapmayın.

baddili

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Hard reset atmanız lazım cihazınıza göre nasıl atılacağı konusu forumda var panik yapmayın.
Krall Gecenin hürmetine duacınım allah ne muradın varsa versin ceset attım bilmem ne yaptım ama hard reset olarak denememiştim becerememişim daha doğrusu. düzelttim kurdum jb tekrardan çok aşk ederim varolasın :)

Teto1635

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Eyvah eyvah ya ilk defa jailbreak yaptım, srdgny sağolsun çok yardımcı oldu, fakat tavsiye repo konusundaki yasaklı repoları okumadan *****repo yüklemişim, e ordanda eclipse yüklediydim, crackli midir bilmiyorum, jailbreak vb hepsini nasıl kaldırıp temiz orjinal ios dönebilirim, jailbreak kaldırmaya baktım, checkra1n için kaldırma aracı şu diye ibare yoktu; tweakleri silsem sonra itunestan imzalı sürümü yüklesem kalıntı kalır mı? İlgilendiğiniz için şimdiden çok teşekkürler

Moderatör tarafından düzenlendi:

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
@Teto1635 cihazdan checkra1n uygulamasını açın içerisinde restore system sekmesi ile restore yapın cydia sıfırlanır. Tekrar repo ve tweaklarınızı yükleyebilirsiniz.

Teto1635

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
@Teto1635 cihazdan checkra1n uygulamasını açın içerisinde restore system sekmesi ile restore yapın cydia sıfırlanır. Tekrar repo ve tweaklarınızı yükleyebilirsiniz.
Çok teşekkürler aga, mahçup oldum şimdi, yine yardımıma koştun.. Hemen aksiyon alıyorum fsdjkfnsdjkf :D

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
@Teto1635 cydia içinden yüklediğin tweakları ve repoları kaldırarak temizleyebilirsin.
Cihazı kapatıp açın ve tekrar jb yapın restore işlemini tekrar deneyin.

Teto1635

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
@Teto1635 cydia içinden yüklediğin tweakları ve repoları kaldırarak temizleyebilirsin.
Cihazı kapatıp açın ve tekrar jb yapın restore işlemini tekrar deneyin.
Tweakleri ve repoları kaldırdım tekrar jb yaptım, tel açıldı checkra1n ve cydia duruyodu, cheackra1n'den restore dedim, ne checkrain ne de cydia kaldı ekranda, şimdi tamamen kurtuldum ****** reposundan ve oradan yüklediğim eclipseden dimi, kalmaıştır güvenlik açısından sıkıntı yaratacak şey ? itunestan ios 12.4.4 yükleyip sonra jealbreak mi ?

Mhmtazrkn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
bende güncelleme yapmayı düşünüyordum bu yorumunu gordum. Ünlü tweaklerden hangileri calışmıyor mesela
Springtomize 5 çalışıyor, onun dışında denemedim diğerlerini

Mhmtazrkn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
denemediyseniz oyle yorum atmanız mantıklı değil bence.. sağlıklı günler
Dostum,repolarda eşşek kadar yazı ile 13.4.1 e uyumlu değil diyor, risk alıp denemek doğru değil,sen dene ozaman ne diye soruyorsun.sağlıklı günler

ismlcyrl

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Merhaba. En son ios 7’de jailbreak yapmıştım. Haya uzak kaldım konulardan. 7plus 13.3.1 sürümdeyim. Sağlıklı çalışan bir jb varmı bu sürümde ?

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@ismlcyrl

Doğru konudasın ve Jailbreak yapabilirsin...

Konuyu detaylı okumayı unutmayın...

Asterx455

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
merhaba arkadaşlar bende cihazımı 13.4 sürümde checkra1n 10.1 ile jb yaptım fakat her reboot işleminde tekrar jb yapmak durumunda kalıyorum baya bi araştırdım fakat bi sonuca ulaşamadım bilgisi olan arkadaşların yardımcı olmasını rica ederim yüklü tweakler aşağıdaki gibidir.

Ekli dosyalar

efsane

Administrator
Cihaz
@Asterx455

Önemli Bilgiler

* Cihazınızın kapatılıp açılmasında tekrar bilgisayar vasıtasıyla Jailbreak yapmanız gerekiyor. Aksi takdirde normal jailbreaksiz olarak açılacaktır.

Asterx455

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
@Asterx455

Önemli Bilgiler

* Cihazınızın kapatılıp açılmasında tekrar bilgisayar vasıtasıyla Jailbreak yapmanız gerekiyor. Aksi takdirde normal jailbreaksiz olarak açılacaktır.
peki sabitlemenin bir yolu yada gerçek jb yapma imkanımız yok mu?

efsane

Administrator
Cihaz
peki sabitlemenin bir yolu yada gerçek jb yapma imkanımız yok mu?
IOS 9.1 den (64-Bit) sonra tüm Jailbreak araçları böyledir veya buna yakındır ama Sabit yani Untethered değildir...

Tips
Tips
Üst Alt