Neler yeni

Checkra1n Jailbreak - iPhone 5s – iPhone X, iOS 12.3 ve Yukarısı

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Hocam bir tweak yükledim, telefon açılmadı uzun süre. Açıldığından beri Cydia uygulamasına giremiyorum ve Checkra1n simgesi kayboldu. Tekrar jailbreak yapmayi denedim kabul etmiyor. Format çekmeden cydia içindeki verileri nasıl silebilirim, sanırım o tweak engelliyor
Jb yi tekrar safemode işaretleyerek yap ve açılınca o tweaki kaldır.sonra tekrar normal jb ni yap.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Meteizm

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Jb yi tekrar safemode işaretleyerek yap ve açılınca o tweaki kaldır.sonra tekrar normal jb ni yap.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
hocam safe mode sectim simdi tel kapandi hic acilmiyor apple simgesi bile gelmiyor

_ATi_

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Pro 10.5'
Merhaba arkadaşlar 13.4 için JB var mı şu anda?

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
iPhone 5s jailbreak yapamayanlar bu linkteki yeni beta sürümünü deneyebilirlermi acaba sorun giderildimi diye ayrıca iOS 12.4.6 sürümü yayınlanmış kuranlar varsa bu sürüme destek geldi mi?

Ayrıca bu sürümde 13.4 desteği de geldi.

_ATi_

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Pro 10.5'
iPhone 5s jailbreak yapamayanlar bu linkteki yeni beta sürümünü deneyebilirlermi acaba sorun giderildimi diye ayrıca iOS 12.4.6 sürümü yayınlanmış kuranlar varsa bu sürüme destek geldi mi?

teşekkürler deniyorum şimdi:)
Mesaj düzenlendi:

Catalina'da açılmadı

terminal üzerinden yaptım

Son düzenleme:

alpingen

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Merhaba, ikinci telefonum iPhone 6 (13.3).
bu telefonuma jailbreak yaptirmak ve ngxplay yukleyip, Carplay'de yandex, youtube vs uygulamalari kullanmak istiyorum. Ucreti karsiliginda bana bunu yapabilecek varmi? telefonumu kargo ile gonderebilirim.

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Merhaba, ikinci telefonum iPhone 6 (13.3).
bu telefonuma jailbreak yaptirmak ve ngxplay yukleyip, Carplay'de yandex, youtube vs uygulamalari kullanmak istiyorum. Ucreti karsiliginda bana bunu yapabilecek varmi? telefonumu kargo ile gonderebilirim.
Jailbreak i buradan yapabilirsiniz.
yada buradan
Bootra1n ile Checkra1n yükleme (VoidLinux)

ngxplay iOS 13 te çalışmıyor CarPlay i kullanabilirsiniz. Packix reposundan indirebilirsiniz.

kapoos

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Sanal makina da macos cataline kursam yapabilirmiyim ilk defa jailbreak yapıcam teşekkürler??

alpingen

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Jailbreak i buradan yapabilirsiniz.
yada buradan
Bootra1n ile Checkra1n yükleme (VoidLinux)

ngxplay iOS 13 te çalışmıyor CarPlay i kullanabilirsiniz. Packix reposundan indirebilirsiniz.
selamlar
bu konularda biraz cahilim ve eminim yapmaya calisirken telefonuda bozarim. Bu isten anlayan birisi bana yardımcı olursa cok sevinirim. Gerekirse foruma bagiş yaparim veya yardımcı olacak kisiye ucreti neyse verebilirim.

ckarakaya

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE

Xr 13.3.1 desteği geldi mi ?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
@kapoos maalesef sanal makinede çalışmıyor Checkra1n. Onun yerine Bootra1n gibi alternatif yazılımlara yönelebilirsiniz. Hatta internetten indireceğiniz bir Ubuntu imajını bir USB’ye yazdırıp live olarak çalıştırmanız bile işinizi görecektir. Checkra1n’in Linux sürümü de mevcut çünkü.
@ckarakaya Checkra1n, Unc0ver gibi temelde bir kernel exploit kullanmıyor. Kullanılan şey donanım üzerindeki bir açık, bir BootROM exploiti. Ve bu açık sadece iPhone X ve önceki nesil cihazlarda mevcut. Yani iPhone XR için beklemenize gerek yok, gelmeyecek. Takdir edersiniz ki bir donanım açığı hangi iOS sürümünde olduğunuza bağlı değil, donanıma bağlı.
@alpingen internetten rehber videolara da bakabilirsiniz. Yani telefonun bu işlemlerle bozulma şansı yok. Her şeye başlamadan önce iTunes ile (Veya macOS Catalina yüklüyse bilgisayarınızda Finder ile) bir yedek alın, ardından işlemlere geçin.
Olabilecek en kötü senaryoda da telefonu son sürüme restore edersiniz yine iTunes (Veya Finder) ile. Restore ettikten sonra da aldığınız yedeği geri yüklersiniz ve bitti. Ama tabi telefonda kullandığınız Apple ID ve şifrenizi bilmeniz lazım yoksa iCloud Kilidi sebebiyle telefonu kuramazsınız.

mkagan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
İos 13.4 iphone xs max için jb varmı veya çıkacakmı bilgisi olan varmı arkadaşlar

burakyazar

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
merhaba error code 20 nasıl çözülür acaba
5s 12.4.4 sürümünü kullanıyorum

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
@mkagan iOS 13.3.1 sürümüne geri dönüp bekleyebilirsiniz. iOS 13.4'ten önce jailbreak çıkması daha büyük bir ihtimal çünkü (13.4'te kapatılan birçok açık olduğunu düşünürsek).
@burakyazar aldığınız hata şu anda 5s gibi tüm A7 cihazlarda mevcut. Checkra1n'in yakında 0.10.0 sürümü çıkacakmış ve yanlış hatırlamıyorsam bu hata bu gelecek sürümle düzeltilecek. Ama eğer bir macOS bilgisayarınız varsa ve beklemek istemezseniz 0.9.7 sürümüyle sorunsuz jailbreak yapabilirsiniz.
Edit: @burakyazar Ben şimdi denedim 0.9.8.2 sürümüyle ve başarıyla jailbreak yaptım 5s'imde. Fakat şöyle, ilk deneyişimde verbose mode ile denedim ve beklenildiği gibi (Yanlış hatırlamıyorsam) "checkra1n is mounted on bs[2,0]" gibi bir yerde takılmıştı. Tam oraya geldiğinde telefonun kablosunu hızlıca çıkarıp tekrar taktım (Sert bir şekilde yapmadan tabi). Bunu 2-3 defa yapmışımdır herhalde. Ardından olmadığını düşünüp telefona hard reset atıp işlemlere baştan başladım ve bu sefer hiç takılmadan yine verbose mode etkinken sorunsuz boot etti telefon. Verbose modu etkin tutmamın sebebi nerede takıldığına bakarak bu çıkar-tak işini yapmamdı, ama 2. seferde ilginçtir ki takılmadı.
Aşağıya ekran görüntüsü de ekledim.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

HiddenWiki

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Merhaba arkadaşlar 13.4 için JB var mı şu anda?
Var kardeşim ben kullanmaktayım( İphone SE). Checkra1n 0.10.0 ile forumdan ulaşabilirsin.

aqhmet

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
@mkagan iOS 13.3.1 sürümüne geri dönüp bekleyebilirsiniz. iOS 13.4'ten önce jailbreak çıkması daha büyük bir ihtimal çünkü (13.4'te kapatılan birçok açık olduğunu düşünürsek).
@burakyazar aldığınız hata şu anda 5s gibi tüm A7 cihazlarda mevcut. Checkra1n'in yakında 0.10.0 sürümü çıkacakmış ve yanlış hatırlamıyorsam bu hata bu gelecek sürümle düzeltilecek. Ama eğer bir macOS bilgisayarınız varsa ve beklemek istemezseniz 0.9.7 sürümüyle sorunsuz jailbreak yapabilirsiniz.
Edit: @burakyazar Ben şimdi denedim 0.9.8.2 sürümüyle ve başarıyla jailbreak yaptım 5s'imde. Fakat şöyle, ilk deneyişimde verbose mode ile denedim ve beklenildiği gibi (Yanlış hatırlamıyorsam) "checkra1n is mounted on bs[2,0]" gibi bir yerde takılmıştı. Tam oraya geldiğinde telefonun kablosunu hızlıca çıkarıp tekrar taktım (Sert bir şekilde yapmadan tabi). Bunu 2-3 defa yapmışımdır herhalde. Ardından olmadığını düşünüp telefona hard reset atıp işlemlere baştan başladım ve bu sefer hiç takılmadan yine verbose mode etkinken sorunsuz boot etti telefon. Verbose modu etkin tutmamın sebebi nerede takıldığına bakarak bu çıkar-tak işini yapmamdı, ama 2. seferde ilginçtir ki takılmadı.
iphone 11 kullaniyorum ios 13.4 internetim kısıtlı 13.3.1 geri dönmenin basit yolu varmı 4.2 gb indirmeden

Vialpando

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Hepinize selam, Linux üzerinden yapmaya calıstıgım kurulumda Booting ekranında kaldım. Telefon açıldı DFU modda falan kalmadı. Booting ekranı problemi yaşayan var mı?

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
@aqhmet hayır yok, sürüm düşürmek için IPSW dosyasına ihtiyacınız var.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Allah Allah işe bak sen ya :)
Yarın bootra1n'den oturup deneyeceğim o zaman. Tam olarak daha ayrıntılı anlatır mısınız nasıl 5s'e jailbreak yaptığınızı? Anlamadım çünkü tak çıkar falan.

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Hepinize selam, Linux üzerinden yapmaya calıstıgım kurulumda Booting ekranında kaldım. Telefon açıldı DFU modda falan kalmadı. Booting ekranı problemi yaşayan var mı?

burcinkarabacak

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5
arkadaşlar merhaba,

ipad mini 3 cihazım var. ne linux üzerinden ne de usb mac üzerinden jb yapamıyorum. linux üzerinden yaparken "right before trigger" sekmesinde kalıyor. mac ile denerken yapıldı diyor ipadi açınca herhangi bir simge gelmiyor.

sorun ne olabilir

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Yan sanayi kabloyla jailbreak oluyor mu? İlla orjinal mi lazım?

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Hocam az önce denedim 5s'imde verbose mode ile denedim safe mode ile denedim defalarca denedim tak çıkar yaptım yine de olmadı yine right before trigger ekranında kaldı ama tak çıkar yapınca ekrana yazırlar geldi ama arkada checkra1n logosu yoktu bi 5dk bekledim o yazılar kaldı öyle telefonda daha da ilerlemedi.

tuna0525

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Hocam az önce denedim 5s'imde verbose mode ile denedim safe mode ile denedim defalarca denedim tak çıkar yaptım yine de olmadı yine right before trigger ekranında kaldı ama tak çıkar yapınca ekrana yazırlar geldi ama arkada checkra1n logosu yoktu bi 5dk bekledim o yazılar kaldı öyle telefonda daha da ilerlemedi.
hocam çözebildiniz mi sorunu

Tips
Tips
Üst Alt