Neler yeni

Checkra1n Jailbreak - iPhone 5s – iPhone X, iOS 12.3 ve Yukarısı

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Hala niye çıkmadı bu araç windosw için ?
mac kullanıcılarından daha çok windows vardır eminim
En son çalışmalar sürüyor diye bir twit görmüştüm bir ay kadar oldu hala ses seda yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Linux yakın bir zamanda çıkacak. Windows işletim sistemi USB portlarında daha sıkı bir güvenliği olduğu için bunun yüzünden de checkra1n çalışmıyor windowsa büyük ihtimal gelmeyecek. Linux sürümünü bekleyip kolayca onu yükleyebilirsiniz.

ardayuce

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad 2
şansıma bir ipad 2 aldım onada jeilbreak atamıyorum :D

killerlocation

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Şuanda bendede bir sıkıntı var. Mac kurulumu yaptım bilgisayara. Herşey güzel çalışıyor fakat gel gelelim çalıştırdığım zaman "Checking if device is ready" bu kısımda kaldı ilerlemiyor. Telefonumun ekranı simsiyah ve kod vs. birşeyler girmedi.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Şuanda bendede bir sıkıntı var. Mac kurulumu yaptım bilgisayara. Herşey güzel çalışıyor fakat gel gelelim çalıştırdığım zaman "Checking if device is ready" bu kısımda kaldı ilerlemiyor. Telefonumun ekranı simsiyah ve kod vs. birşeyler girmedi.
Checkra1n 0.9.6 b sürümü ile jb yapmayı deneyin

VodkaMann

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
macOS olamayanlar için yeni yöntem geliştirmişler redditte bir arkadaş paylaşmış bir bakın (Windows sürümü değil, hackintoshu tamamen kurmuyorsunuz ancak hata alma olasılığınız daha fazla)

Son düzenleme:

emrak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
ipad 7 de oluyor mu acaba? iphone 5s ve iphone X arası derken? çözemediğim için soruyorum. ona göre ipad alacağım da :)

killerlocation

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
@srdgny O zaman düşük bir sürümle deneyim. Telefondan kaynaklı bir sıkıntı yoktur umarım.

Edit: Olayları denemeden rica ediyorum yorumlarda bulunmayın hocam.
En üst sürümün hata yansıttığını dile getirmiştim. Bir alt sürüm ile deneyin dediniz. Downgrade işlemi var mı bilmiyorum.

Son düzenleme:

Cixs06

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Arkadaşlar checra1n ios 13.3 kullanıyor jeilbreak yaptım ve icloud yedeklemesinden eski tweak kalıntıları kalmış bende i cleaner pro ile sildim fakat cydia şimdi açılıp kapanıyor tekrar jb yapıyorum restore ediyorum araçla olmuyor lütfen yardım edin

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Arkadaşlar checra1n ios 13.3 kullanıyor jeilbreak yaptım ve icloud yedeklemesinden eski tweak kalıntıları kalmış bende i cleaner pro ile sildim fakat cydia şimdi açılıp kapanıyor tekrar jb yapıyorum restore ediyorum araçla olmuyor lütfen yardım edin
Sıfır bir kurulum yapın düzelir

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
@srdgny O zaman düşük bir sürümle deneyim. Telefondan kaynaklı bir sıkıntı yoktur umarım.

Edit: Olayları denemeden rica ediyorum yorumlarda bulunmayın hocam.
En üst sürümün hata yansıttığını dile getirmiştim. Bir alt sürüm ile deneyin dediniz. Downgrade işlemi var mı bilmiyorum.
Olayları denemeden derken ?
Yapacağınız işlem checkra1n 0.9.6 sürümünü indirip jb işlemini tekrar yapmak (işlem başlamaz ise siz cihazı işleme başlamadan önce dfu moduna veya recovery moduna almanız gerekiyor.

Karnesa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Windows sürümünden bi haber yokmu daha

killerlocation

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Olayları denemeden derken ?
Yapacağınız işlem checkra1n 0.9.6 sürümünü indirip jb işlemini tekrar yapmak (işlem başlamaz ise siz cihazı işleme başlamadan önce dfu moduna veya recovery moduna almanız gerekiyor.
Bakın şimdi hocam. 0.9.6 sürümünde ios 13.3 ekli değil.
0.9.7'de ise 13.3 ekli.
096'yı indirince direkt diyor ki Desteklediği sürümler 13.2'ye kadar ve start tuşu pasif.
fakat bu sorunu
097'de alamazsınız çünkü 13.3'ü desteklediği ve Start yazısına basıldığını gösteriyor. basıncada siyah ekranda kalıyor telefon orjinal yazılımı yüklemek zorunda kalıyorum

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Bakın şimdi hocam. 0.9.6 sürümünde ios 13.3 ekli değil.
0.9.7'de ise 13.3 ekli.
096'yı indirince direkt diyor ki Desteklediği sürümler 13.2'ye kadar ve start tuşu pasif.
fakat bu sorunu
097'de alamazsınız çünkü 13.3'ü desteklediği ve Start yazısına basıldığını gösteriyor. basıncada siyah ekranda kalıyor telefon orjinal yazılımı yüklemek zorunda kalıyorum
Desteklediği sürüm diye bir şey yok,
checkrain 0.9.6 sürümü ile ios 14 dahi yayınlansa jb yapabilirsin.
Tek sorun yeni yayınlanan ios sürümü checkra1n uygulama içerisinde tanımlı olmadığı için program işleme başlamaz.
Bunun için öncelikle cihazı dfu veya recovery moda alman gerekli daha sonra checkra1n ile jb işlemine devam edebilirsin.

killerlocation

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
DFU modu telefonu alınca telefon simsiyah kalıyor, yine deneyeceğim. Ona göre yorumumu yazacağım.

sabankaradeniz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Pro 12.9'
Arkadaşlar İpad pro 1.nesil jailbreakı tamamladım, şimdi appcakeden indirdiğim uygulamaları yüklemek istiyorum, hangi programı kullanmam gerekir?

mazotanzarot

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Selamlar. Sırf jailbreak için gittim MacBook aldım. 😀 Eve geçince dener sonuçları paylaşırım.

mazotanzarot

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
jailbreak için değer

Bence de. :D Eve geldim cihazda usb-c çıkışı varmış. :D Şimdi tekrar çıkıyorum dönüştürücü almaya. :D

edit: Biraz pahalıya patladı ama sonunda kavuştuk 😅

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

aksneo

Aktif Üye
JailbreakTR
Bence de. :D Eve geldim cihazda usb-c çıkışı varmış. :D Şimdi tekrar çıkıyorum dönüştürücü almaya. :D

edit: Biraz pahalıya patladı ama sonunda kavuştuk
bu ekrana herşey değer
tabi kıymetini bilenler için

furkanmermi07

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7

edit: Biraz pahalıya patladı ama sonunda kavuştuk 😅
Vay be paranın gücü adına 😂 bende 100 liraya ikinci el 500 gb hdd aldım laptop için de CD okuyucusunu hdd ye çeviren aparat aldım 115 liraya kapattım işi sonra da hackintosh kurulumu vs ögrendim oda bir haftamı aldı.. fakirlik insana yaptırıyor birseyler 😂

Tips
Tips
Üst Alt