Neler yeni

Checkra1n Jailbreak - iPhone 5s – iPhone X, iOS 12.3 ve Yukarısı

VodkaMann

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhaba,

8 Plus en güncel iOs sürümü yüklü telefonumda. Telefonuma bunu kurabilmek için kesin olarak MacOS bir sistem mi gerekiyor veya telefonumla uyumlu bir sürüm mü?

İstediğim bir çok App’i bulamıyorum, bulsam bile uçuk fiyatlarda son çare olarak buna karar verdim.
Cihazınız uyumlu ve macOS cihaz olmak şartı var veya Windows’a hackintosh kurabilirsiniz muhtemelen 50-60 GB yer kaplayacaktır

orhanerdas

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Herkese selam belki çok yazı yazıldı ama jailbreak çıkalı uzun zaman oldu ve nasıl olsa jailbreak yaparız ümidi ile ios 13 yükledim fakat suan arastırdığım kadarı ile macOs lazım. Cihazım 8 plus ve windowsa gelir ümidi ile hala bekliyorum. Çok araştırdım ettim fakat sormakta fayda var diye sizlere sorum olucak. Arkadaşlar bunun başka bir yöntemi yok mu allah aşkına gerçekten hergün hergün beklemekten sıkıldım bir jailbreak yüklemek ve beklemem bu kadar zor ve uzun olmamıstı ya başka bir yöntem barsa yardımcı olurmusunuz lütfen.

killerlocation

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Tek işlem Hackintosh yaparak çözebilirsin hocam. @orhanerdas
Oda Windows'un yanında ve ya farklı bir HDD veya SSD'ye Mac kuruyorsun.
İşletim sistemin uyumlu ise

trueson65

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Arkadaşlar. Şu an 12.4.3 deyim. 12.4 unc0ver dan SHSH kaydım var. 12.4.3 Checkra1n Jailbreak yapıp, downgrade ile 12.4 unc0ver jailbreak e dönmek istiyorum. Bunu adım adım gösterecek bir guide var mı? (sanırım çok kişi de talep ediyor) Teşekkürler

tomtom

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Ben de ios 13.3 teyim ve checkra kullaniyorum. Fakat 13 e gectigime pisman oldum. SE telefonda sarj cok kisa gitmeye basladi. Ilk firsatta ios 12 ye donucem.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Nevergiveup87

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Windows yalan oldu. Ben artık çıkacağına inanmıyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

patriot_83

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
bugün bir mac os buldum ve boşta duran 5S e jailbreak yaptım, ancak ngxplay adındaki uygulamayı yükledikten sonra cihaz safe mode ye geçti şuan öyle çalışıyor bu şekilde kalsa sıkıntı olurmu cünkü restart yapınca jailbreak siliniyor sanırım?

teşekkürler

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
bugün bir mac os buldum ve boşta duran 5S e jailbreak yaptım, ancak ngxplay adındaki uygulamayı yükledikten sonra cihaz safe mode ye geçti şuan öyle çalışıyor bu şekilde kalsa sıkıntı olurmu cünkü restart yapınca jailbreak siliniyor sanırım?

teşekkürler
Safe moda girmişken kaldır o tweaki. Sorun oluşturmasın. Yoksa tekrar JB yapman gerekebilir. Bende iOS 13 desteği eklenen bir tweak yükledim reboot ettirdi cihazı. Tekrar JB yapmak zorundayım macOS'ten.

Touch

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Checkra1n 0.9.7 ile 13.3 yüklü ip 7 ti jailbreak yapmadan önce iphone u bul gibi ayarları kapatmak gerek mi ve bunlar neler ?

394A9313-2C63-4AAE-9834-8F4009AE26BF.jpeg

Touch

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Kurulumu yaptım USB ile bağladım güven dedim şifreyi girdim ama iphone u görmedi.
yeniden başlattım recocery moduna aldım yine görmedi.

ne yapmam gerek ?

48D3974A-F11D-45F7-ACD1-DA5EBC5AE328.jpeg
Mesaj düzenlendi:

komple PC yi ve sistemi yeniden başlatıp ra1nstorm.run u açıp USB seçip ayarları yapıyorum sanırım düzelecek.
7CF4D8A0-A41A-45F5-8DAF-EFF85CD86339.jpeg
Mesaj düzenlendi:

Bi önce mesajlarımdaki görsellerden belli macOS kurdum sistemi komple yeniden başlattım. Şimdi ise kurduğum macOS u nasıl açabilirim ?

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

mazotanzarot

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Mesaj düzenlendi:

Bi önce mesajlarımdaki görsellerden belli macOS kurdum sistemi komple yeniden başlattım. Şimdi ise kurduğum macOS u nasıl açabilirim ?
[/QUOTE]

Merhaba. BootVM seçeneği ile devam et. Orada diskten başlat seçeneğini göreceksin. Onu seçerek devam edebilirsin. Eğer hata alırsan o seçeneği seçtiğinde işlemcin VT desteklemiyor ya da kapalı olabilir.

Kolay gelsin.

Touch

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Mesaj düzenlendi:

Merhaba. BootVM seçeneği ile devam et. Orada diskten başlat seçeneğini göreceksin. Onu seçerek devam edebilirsin. Eğer hata alırsan o seçeneği seçtiğinde işlemcin VT desteklemiyor ya da kapalı olabilir.

Kolay gelsin.
[/QUOTE]

aynen bootvm ile denedim dediğin gibi hata verdi. Bios tan VT kontrol ettim tekrar ki en başında kontrol etmiştim açıktı. Bootvm ile devam edeyim dedim devam etmedi etseydin disklerden seçip devam edecektim dediğin hatayı verdi. Şimdi kaldırdım macOS u yeniden yüklüyorum bakalım bu kez ne olacak. Zaten VT kapalıyken macOS kuruluma geçmiyor. Şimdi tekrar kuruyorum. Yine hata verirse ne yapmam gerek ?
Mesaj düzenlendi:

Kurdum yeniden yine USB ile bağladım ama iphone u görmüyor

Son düzenleme:

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
aynen bootvm ile denedim dediğin gibi hata verdi. Bios tan VT kontrol ettim tekrar ki en başında kontrol etmiştim açıktı. Bootvm ile devam edeyim dedim devam etmedi etseydin disklerden seçip devam edecektim dediğin hatayı verdi. Şimdi kaldırdım macOS u yeniden yüklüyorum bakalım bu kez ne olacak. Zaten VT kapalıyken macOS kuruluma geçmiyor. Şimdi tekrar kuruyorum. Yine hata verirse ne yapmam gerek ?
Mesaj düzenlendi:

Kurdum yeniden yine USB ile bağladım ama iphone u görmüyor
Sanal kurulumlar işe yaramaz hocam. Normal kurulum yapmanız gerekiyor.

rekli6

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
selam arkadaslar,bende su an iphone xs var ve 12.0.1 kurulu.acaba ios 13.3. yükleyim mi?gerci jailbreak cikmadi hala a12 cihazlar icin ama sizin tavsiyeniz nedir?

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
selam arkadaslar,bende su an iphone xs var ve 12.0.1 kurulu.acaba ios 13.3. yükleyim mi?gerci jailbreak cikmadi hala a12 cihazlar icin ama sizin tavsiyeniz nedir?
Şu anda Cihaz , sürüm ve Jailbreak aracın sağlam... bence olduğun yerde kal :D

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Hala niye çıkmadı bu araç windosw için ?
mac kullanıcılarından daha çok windows vardır eminim
En son çalışmalar sürüyor diye bir twit görmüştüm bir ay kadar oldu hala ses seda yok.

aksneo

Aktif Üye
JailbreakTR
Hala niye çıkmadı bu araç windosw için ?
mac kullanıcılarından daha çok windows vardır eminim
En son çalışmalar sürüyor diye bir twit görmüştüm bir ay kadar oldu hala ses seda yok.

bu donanımsal bir açık olduğu ve iphone/ipad/mac gibi cihazların benzer işletim sistemi kullandığı için kısa sürede çıktı.
uğraşıyorlar ama çıkması baya zaman alacak gibi görünüyor..bayA zor bi iş ki, yoksa çoktan çıkmıştı.

tomtom

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Checkra unc0ver a gore daha stabil ama kesinlikle sarji cok somuruyor. Ilk firsatta surumu dusurup unc0ver a gecicem. Tabii downgrade cikarsa.

haciosman

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Checkra unc0ver a gore daha stabil ama kesinlikle sarji cok somuruyor. Ilk firsatta surumu dusurup unc0ver a gecicem. Tabii downgrade cikarsa.

checkrain sarj sömürdüğünü hiç görmedim acıkcası

tomtom

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
checkrain sarj sömürdüğünü hiç görmedim acıkcası
Soyle yazayim.
Unc0ver ios 12 de cok daha fazla tweak kullanmama ragmen, pil gostergesinin dususunu takip edemezdim. Checkra ios 13 de bariz dususu goruyorum.
Ben yanlis da ifade etmis olabilirim. Muhtemelen sorun ios 13 de.

killerlocation

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Bilgisayarımın bir kısmına Hackintosh kurulumu gerçekleştirdim.
Checkra1n son sürümünü indirdim, sitesinden.
USB olarak telefonumu gördü ve Start dedim DFU moduna aldım ve tıkandı kaldı.
Telefon açılmıyor şuanda..

Tips
Tips
Üst Alt