Neler yeni

AltServer // Cydia Impactor Alternatifi // Windows

romeo_x30

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPad 2
Baştan söyleyeyim, 12007 ve 12002 hatalarını çözdüm bunun için üye olup yazıyorum.

Benim ufaklığın 32 bit iPad mini si ne biraz hareket vermek için jailbreak yapayım dedim bugün. Cihaz 9.3.5 Phoenix ile jb olduğu biliniyor. iphone 2 ve 3gs kullanıcısıydım yıllar önce, jailbreak in tadını bilirim. Yazılımcıyım yarım günümü harcadım ve gördüm ki altserver dışında anlatılan yöntemlerin hiçbirinin çalışma ihtimali şu an için yok certificate lar revoke edilmiş.

Bu başlıkta anlatılan adımları aynen uygulayın yalnız ipa url ni başka bir yerden verin. Altserver in sunduğu link ya sorunlu ya da server in kendisinde bir problem var. 12007 hatası ordan geliyor. Upload sitelerine atarak denedim ama sanırım altserver in işleyiş mantığında belli bir hızda dosyayı alabilmek var, 12002 yi de bazı upload sitelerinde aldım. Bu da bazı arkadaşların altserver in nadiren çalıştığı ama yük altında kaldığı durumları açıklıyor sanırım.

Ben çözüm olarak Phoenix5.ipa yi indirdim ve bilgisayarımda lokal olarak Web sunucu gibi sunuma açtım. Bunu tek exe ile yapabilirsiniz, uygulamanın adı HFS, Http File Server. Link ekleyemiyormuşum yeni olduğum için, ararsanız ilk linkte gelir muhtemelen.

Bu uygulamayı sağ tuş admin olarak açın ve kuracağınız ipa yi sol taraftaki dosya ağacında kökün altına ekleyin. Sağ tuş add files diyerek veya sürükle bırak çalışırsa öyle yapın. Uygulamada yukarıda dosyanın url ini alın ve altserver patcher a verin. Ben bu şekilde hızlıca kurdum. Tek yapacağınız ipa yi İnternetten değil de kendi bilgisayarınızdan yayınlayıp altserver a vermeniz.

Umarim işinizi görür. Cepten alel acele yazıyorum, screen shot vs yok, bir daha foruma uğrar miyim bilmiyorum, çok uğraştığım konular değil artık bu işler. Bugünlük ufak bir macera oldu benim için, bilgi bende kalsın istemedim, yazdım.
kralsın

muhtaryener

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Mini 2
selam,
benim sorum çok basit olabilir ama çözümü varmı bilmedim
daha öncelerde jailbreak yapnca siz kaldırana kadar kalıyordu şimdi 9.3.5 sistemde phoenix yapınca başta çalışıyor fakat şarj bitince cihazı tekrar acınca jailbreak komple devre dışı kalıyor ve herşeyi baştan yapılıyorve kurana kadar phoenix i çok uğraştırıyor bunu 1 sefer yapıp kalıcı olacak bir çözümü yokmudur acaba.

teşekkürler.

hakan282

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
12007 hatasını alıyorum duzeltmedım yardımcı olursanız sevınırım

Ekli dosyalar

fquer

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5C
H3lix patched ipa ile denendi sorunsuz arkadaslar paylasim icin tesekkurler

oozhnt

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
İki faktörlü doğrulama sorunu kalmadı son güncellemeyle aşılmış bu durum.

ryobi28

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
galiba altserverde patladı, yeni alternatifler bulmak lazım. Böyle hata alıyorum
1589460884394.png

Numanss1

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Baştan söyleyeyim, 12007 ve 12002 hatalarını çözdüm bunun için üye olup yazıyorum.

Benim ufaklığın 32 bit iPad mini si ne biraz hareket vermek için jailbreak yapayım dedim bugün. Cihaz 9.3.5 Phoenix ile jb olduğu biliniyor. iphone 2 ve 3gs kullanıcısıydım yıllar önce, jailbreak in tadını bilirim. Yazılımcıyım yarım günümü harcadım ve gördüm ki altserver dışında anlatılan yöntemlerin hiçbirinin çalışma ihtimali şu an için yok certificate lar revoke edilmiş.

Bu başlıkta anlatılan adımları aynen uygulayın yalnız ipa url ni başka bir yerden verin. Altserver in sunduğu link ya sorunlu ya da server in kendisinde bir problem var. 12007 hatası ordan geliyor. Upload sitelerine atarak denedim ama sanırım altserver in işleyiş mantığında belli bir hızda dosyayı alabilmek var, 12002 yi de bazı upload sitelerinde aldım. Bu da bazı arkadaşların altserver in nadiren çalıştığı ama yük altında kaldığı durumları açıklıyor sanırım.

Ben çözüm olarak Phoenix5.ipa yi indirdim ve bilgisayarımda lokal olarak Web sunucu gibi sunuma açtım. Bunu tek exe ile yapabilirsiniz, uygulamanın adı HFS, Http File Server. Link ekleyemiyormuşum yeni olduğum için, ararsanız ilk linkte gelir muhtemelen.

Bu uygulamayı sağ tuş admin olarak açın ve kuracağınız ipa yi sol taraftaki dosya ağacında kökün altına ekleyin. Sağ tuş add files diyerek veya sürükle bırak çalışırsa öyle yapın. Uygulamada yukarıda dosyanın url ini alın ve altserver patcher a verin. Ben bu şekilde hızlıca kurdum. Tek yapacağınız ipa yi İnternetten değil de kendi bilgisayarınızdan yayınlayıp altserver a vermeniz.

Umarim işinizi görür. Cepten alel acele yazıyorum, screen shot vs yok, bir daha foruma uğrar miyim bilmiyorum, çok uğraştığım konular değil artık bu işler. Bugünlük ufak bir macera oldu benim için, bilgi bende kalsın istemedim, yazdım.
12007 ve 12002 hataları
çok teşekkürler
sayenizde yaptım
bu hata yüzünden çoğu kişi yapamıyor siz çözümü bulmuşsunuz bence ayrı bi konu açmalısınız daha çok kullanıcıya ulaşır

metinguven

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Arkadaşlar bu konuyu kullanarak önceden jb yapmıstım. Telefon açılıp kapanınca yeniden yapıyordum. Sonra bu metod çalışmamaya başladı alt store sildim şimdi geri yüklenmiyor bile. Yükle diyorum windowstan, hiç bir şey olmuyor. Ayrıca tweak box topstore gibi yerlerden unc0ver indirmeye calıstım alternatif olarak programlar yükleniyor ama yanında herhangi bi profil yüklenmiyor ayarlar kısmında profilde bir şey olmuyor kabul edeceğim. Öylece kaldım. Cydia vs var menüde ama tabiki açılmıyor. Bu ara bir şeyler mi değişti? Iphone x ios 13.3 unc0ver

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Yöntem çalışıyor 2 gün önce denedim, üstelik altserverin konuda paylaştığım eski sürümü ile denedim. İki aşamalı doğrulaması açık olanlar da altserveri güncelleyerek başarılı sonuç almışlar.

metinguven

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Yöntem çalışıyor 2 gün önce denedim, üstelik altserverin konuda paylaştığım eski sürümü ile denedim. İki aşamalı doğrulaması açık olanlar da altserveri güncelleyerek başarılı sonuç almışlar.
bugün yeniden deneyeyim

seyrah

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
alstorede şöyle hata alıyorum could not find altserver bunun sebebi nedir acaba

ummet1963

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
IMG_0108.PNG

uzun uğraşlar sonucu 5s masa ustüne uncover simgesi geldi, tıkladığımda resimdeki menü geliyor , mavi bölüme tıkladığımda hiç tepki vermiyor nerde yanlış yaptım yardımcı olurmusunuz teşekkür ederim

simsek25

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
bende sürekli bu hatayı alıyorum çözümünü bilen yardımcı olabilir mi?

Ekli dosyalar

resurrectionn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPod Touch 4th
İpad 4 10.3.3 de bir türlü olmuyor uygulama ekrana gelmiyor.

ozgurxx

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Selamunaleyküm
not a number
Hatasının çözümü nedir antivirüs falan kapalı

Deniz340

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Merhaba Forum'da yeniyim bir yanlışım olursa maruz görün "locallappstore" indirmek istiyorum ama farklı farklı yöntemler var bana yardımcı olacak var mı?

Telefon: iPhone 6S sürüm 13.6

hypericum

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad (4.Nesil)
Bu linki indirdim.
İçinden iCloud,Altserver ve Altserver Patcher çıktı.
iCloud ve altserver'ı kurdum. Altserver Patcher'ı açtım. Şöyle yazmışsınız konuda : ''c- AltServer Patcher klasörü içerisindeki "AltServerPatcher" dosyasını çalıştırın. Şöyle bir ekran gelecektir. ''

Ama benim karşıma çıkan ekran sizin eklediğiniz ekran görüntüsünden farklı.Bende şöyle gözüküyor.

Adsız.jpg

Buraya ne yazmam gerekiyor?

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Bu linki indirdim.
İçinden iCloud,Altserver ve Altserver Patcher çıktı.
iCloud ve altserver'ı kurdum. Altserver Patcher'ı açtım. Şöyle yazmışsınız konuda : ''c- AltServer Patcher klasörü içerisindeki "AltServerPatcher" dosyasını çalıştırın. Şöyle bir ekran gelecektir. ''

Ama benim karşıma çıkan ekran sizin eklediğiniz ekran görüntüsünden farklı.Bende şöyle gözüküyor.

Ekli dosyayı görüntüle 17875

Buraya ne yazmam gerekiyor?
İnanın böyle bir şeyi ilk defa görüyorum, sanki cihazınızda virüs varmış gibi duruyor, sıkıştırılmış bir dosyayı açmaya çalışan uyarı gibi gelmiş ekrana ne alakaysa..

yavuz1221

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Kardeşim merhaba, ben link kısaltma işini beceremedim, konudaki sürümde eski bir sürüm. Mümkünse Uncover son sürüm kısa link atabilir misin?

tunaadrsn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
İki adımlı doğrulamayı kapatmayı apple sunucularında devre dışı bırakmış. Geçmiş olsun herkese

tolga3589

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Her türlü yöntemi denedim fakat başaramadım farklı yöntemler var mıdır

bebii

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
selam bu hatayi aliyorum neden acaba ios 12