Neler yeni

A11 dahil BootROM exploiti yayınlandı!

Durum
Konu cevaplara kapatılmıştır...

Jn_kazuya

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Bu jb iCloud lu cihazlarda işe yarar mı elimde cihazim var kulanamıyorum

berhanknbr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
F9B2A11A-963E-4611-A448-DD9B454F37D2.png
Kolay CFW oluşturucu araç yakında geliyor. Çok güzel şeyler olacak...

MeTeCiK

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Bu ifenix Türktü yanlış hatırlamıyorsam.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Evet Türkmüş Geçenlerde denk geldi Twitterde sayılı iyi sağlam takipçileri var fakat yaptıgı sadece CC ve RT.. bilemiyorum nasıl bir geliştirici

Sonerbt96

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Şuanda jailbreak yapılıyormu yoksa stabil sürüm mü bekleniyor

ibrahimasut007

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Gerekli konular açılacaktır... exploit yeni yayınladığı için bir sürü geliştirici şu anda Test’ler yapıyor...

Donanımsal bir işlem olduğu için çok dikkatli olmak gerekiyor... kafanıza göre hemen işlem yapmayın..

1. Bu exploit gelmiş geçmiş tarihte bir ilk diyebiliriz...

Yani nerden baksan Apple’n gelecek yıllar için (3-4 yıl diyelim) hayatı kaydı gibi :)

2. Icloud kilitli cihazlarınız varsa biraz daha elinizde tutmak faydalı olabilir..

Kısacası gelişmeleri takip ediyoruz...
Peki etkinleştirme kilitindekiler ne olacak? Çaresi var mı?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kira

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Benim merak ettiğim birşey var. CFW ile istediğimiz sürüme downgrade edebilecek miyiz ?

berhanknbr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Ben düşürdüm sürümü 10.3.3 e
Üstüne birde goblin jb tamamdır.
Sanırım 5s kullanıyorsun zira diğer modeller için daha bir araç çıkmadı. Sormak istediğim bir soru var, telefon bilgisayarsız açılıyormu?

Sonerbt96

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Ahahah doğrudur brom bilgim varda çok öyle çok aşırı bir bilgim yok önceki sayfalara bir bakayım 😂 kusuruma bakma

Sinanishik2

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 5S
Arkadaşlar konu hakkında tam bir türkçe rehber hazırlasanız
Ne yapacaz ne edecez nasıl sürüm düşürecez falan. bu konularda biraz acemiyiz çünkü

timurc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
iTunes üzerinden geri yükleme yapmadım bilmiyorum
Telefon bilgisayarsız açılıyor
Evet iPhone 5s kullanıyorum

muratkisi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
iPhone 6 sürüm düşürebilirmiyiz bu sistemi uygulayarak yoksa iPhone 6 için hele çıkmadı mı

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Evet Türkmüş Geçenlerde denk geldi Twitterde sayılı iyi sağlam takipçileri var fakat yaptıgı sadece CC ve RT.. bilemiyorum nasıl bir geliştirici
Geliştirici değil kendisi. Dediğin gibi yaptıkları. Bir çok kişiden verilen bilgileri toplayıp kendi hesabından paylaşıyor. Gazeteci gibi. :D

mrtlyns

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
geliştirici değil arkadaş ilk takipçilerindenim kendisinin hatta moderatör olduğu bi forumda vardı iosdelisi diye orda da takip ediyordum kendisini jailbreak ile ilgili haberler paylaşıyordu zamanla ingilizce paylaşmaya başlayınca takipçi sayısında bariz bi artış oldu

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
SHSH kayıtları olupta sürümü JB desteklemeyenler Nonce Ayarlayamadığı için Future Restore yapamıyordu, fakat bu exploit sayesinde her sürüme nonce ayarlanabiliyor, eğer SHSH kayıtlarınız varsa nonce ayarladıktan sonra Future Restore ile Downgrade yapabilirsiniz. Destekleyen modeller için link paylaşıyorum:

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
SHSH kayıtları olupta sürümü JB desteklemeyenler Nonce Ayarlayamadığı için Future Restore yapamıyordu, fakat bu exploit sayesinde her sürüme nonce ayarlanabiliyor, eğer SHSH kayıtlarınız varsa nonce ayarladıktan sonra Future Restore ile Downgrade yapabilirsiniz. Destekleyen modeller için link paylaşıyorum:

Küçük bir ekleme yapayım; bununla desteklenen modellerde nonce ayarlanabiliyor olsa da hala SEP uyumluluğu gerekiyor FR kullanmak için, ve şu anda A9-A11 cihazlar eğer iOS 13'te iseler (A12 checkm8 tarafından desteklenmediğinden es geçiyorum) isteseler de iOS 12.4 veya herhangi bir iOS 12 sürümüne dönemezler. Hali hazırda iOS 12'de olanlar ise JB'li cihazlarını sadece Succession ile sıfırlasınlar.
A7-A8 cihazlarsa bu konuda daha esnek. Eğer A7 bir cihazınız varsa SHSH kayıtlarınızla 10.2-10.3.3, 11.3-12.4.2 sürümlerinden herhangi birine gidebilirsiniz (Fortnight bug'ı hala mevcut olduğundan iOS 10'un dışında 12.2 veya üstünü tavsiye ederim). A8 cihazlarsa 11.3-12.4.2 sürümlerinden herhangi birine gidebilir (Yine aynı şekilde fortnight sorununa dikkat etmek gerekir).

RomeoBenim

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 8 Plus

Shss kaydım var almıştım ama sadece almak yetiyor diye biliyordum!!şimdi cihazım jailbrekli 12.4 Nasıl Bir Yol İzlemeliyim eksik olanları tamamlamak adına olurki elmada kalırsam nonce ayarlamayı tarif edermisin sadece shhss aldım duruyor hepsi okadar sana zahöet gardaşım bi anlat

cancan3443634

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Şimdi bu açıkla i Cloud şu cihazı açtık diyelim açıldıktan sonra orijinal olarak yazılım atıp normal iPhone’u Haline getire biliyoruz mu

duckwinduck

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Şimdi bu açıkla i Cloud şu cihazı açtık diyelim açıldıktan sonra orijinal olarak yazılım atıp normal iPhone’u Haline getire biliyoruz mu
Biraz Türkçe dersiyle neden mümkün olmasın ki?
Mesaj düzenlendi:

Shss kaydım var almıştım ama sadece almak yetiyor diye biliyordum!!şimdi cihazım jailbrekli 12.4 Nasıl Bir Yol İzlemeliyim eksik olanları tamamlamak adına olurki elmada kalırsam nonce ayarlamayı tarif edermisin sadece shhss aldım duruyor hepsi okadar sana zahöet gardaşım bi anlat

Nonce ayarlamakla ilgili milyon tane konu forumda var.
Sağ üst köşede, tıkladığınızda arama yapabiliyorsunuz.

Durum
Konu cevaplara kapatılmıştır...
Tips
Tips
Üst Alt