Neler yeni

12.4 te Chimera mı Uncover mı? Hangisi ve neden ?

nakressa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
İmzalar kapanmadan en iyisine geçelim.. Yorumlarınızı bekliyorum..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Crawlinq

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6S
İkisini de denedim bence uncover çünkü chimera da uyumlu olmayan tweakleri yükleyemiyorsun birtek arayüzünü beğendim. Sileo nun

EAbelieve

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
İmzalar kapanmadan en iyisine geçelim.. Yorumlarınızı bekliyorum..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ben Sileo Sayesinde ios 12.1.2 A12 de Jailbreak kullaniyorum Ellerine saglik yoksa hala beklemedeydim 👍

vahcet12

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
A12 bir cihazım olmadığı için kuşkusuz unc0ver.
Sileo hala hatalarla dolu...
Arayüzü güzel güzel olmasınadaaaa devede de boy var misali :)

Aleah

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
İkisini de kullandım. Şu an 12.4 güncel sürümde olmak için uncover kullanıyorum. Sürekli tweak denemeyen birisiyim, görsellikle oynamaktan çok işlevsel yapmaya çabalıyorum telefonumu bu yüzden Cydia güzel. Ancak Sileo’nun arayüzü ve hızı bence büyük bir artı. Sürekli tweak deneyip değişiklikler yapıyor olsaydim chimera kullanırdım 👌🏽👌🏽

gurbetci

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Ben iPhone X uncover kullanıyorum iOS 12.4 Sıkıntı vermekte sorun tweak lerdemi bilmiyorum tl donuyor vs vs gibi olaylarla karşılaşıyorum iPhone XS de iOS 12.1 2 chimera sileo kullanıyorum hiç sorun yok ondan sebep sileo dedim

Blackrain054

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Valla ben chimera kullanıyordum daha dün kurdum, bir tema yükledim ikon teması nasıl oldu niye oldu bilmem respring istedi yaptım ve bam döngüye girdi. Restart yaptım ama elmada kaldı.. Şuanda içindekiler kaybetmeden yazılım atma yöntemini deneyecem olmazsada restore atacağım yapacak bir şey yok. Ne yalan söyliyim pişmanım ben. Bi süredir takip etmiyordum 12.4'e unc0ver geldi mi, gelmedi mi ? Diye bakmadan kurulum da basit pc de gerektirmiyor diye chimera kurdum. :(

Blackrain054

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
iPhone SE 12.4

Not: uyumululuk gösteren tweaki kurarak bu tarz sorunların bir nebzede olsa önüne geçilebilir diye düşünüyorum. Uyumlu tweaklerin yanında işaret oluyor. Ben daha kuramadan başıma bu geldi

gurbetci

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Restore yap iOS 12.4 kapanmadan her iki jb aracı ile jb yapabilirsin

Blackrain054

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Dedim ya zaten, içinekileri kaybetmeden yapılan bir yöntem var 3utools ile onunla deneyecem olmazsa restore atcam.

gurbetci

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Boşuna uğraşma elmada kalmışsan 3utools bilgilerini göstermez dfu moda al restore yap

Blackrain054

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Evet. Uygulamalar dahil her türlü bilgiye erişebiliyorum. Son koyduğum wallpaperi bile gösteriyor. Cihazın kaç kere sarj olduğuna kadar tüm bilgileri de gösteriyor :)) Neyse ipsw indi şu yöntemi bir deneyeyim.

Blackrain054

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Oluyor, yazılımı yiyor ama telefon yinede elmada kalıyor :D Retail user data yöntemi bende işe yaramadı mecbur olarak normal attım :@

Blackrain054

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Beceremediğim bir şey yok beyefendi. Denedim olmadı demek ki ters bir durum vardı. Normal restore ile hallettim merak etmeyin.

Berk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
sizce chimera mı sorunsuz uncover mı ip7 cihazıma yükleyeceğim hangisini önerirsiniz ?

realityisanillusion

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
sizce chimera mı sorunsuz uncover mı ip7 cihazıma yükleyeceğim hangisini önerirsiniz ?
mükemmeli aramak yerine deneme yanılma usulü sizin hoşunuza giden jb aracını kullanmanız daha mantıklı. kimine uncover stabil sorunsuz gelirken kimine chimera gelir. ben şahsen daha yeni ve kullanışlı, pratik olduğu ve henüz bir sorunla karşılaşmadığım için chimera kullanıyorum.

bySuSE

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
7 için bence uncover. Kurarken sıfır kurup iCloud a falan bağlanmadan Apple ID falan girmeden tuch id şifre ve konum servislerini açmadan kurun. Sonra uncover ile jb yapın. Sonrasında ise ayarlarda iPhone u ayarlayın gibi birşey oluyordu. Onu yapıp Apple id falan girin. Ben 7 yi öyle kurdum gayet iyi. Chimera da pek tat vermedi. Ama iPhone XS im 12.1.2 de chimera kullandım gayet iyiydi. Benim gözlemim cihazdan cihaza kararlılık değişiyor gibi geldi bana. Sonuç olarak iPhone 7 için uncover diyorum. Tabi tercih sizin.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

egonavayzinger

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Merhaba arkadaşlar unc0ver kurdum. Fena değildi ta ki bozulana kadar cydia açılmamaya başladı.

Chimera ile sileo kurdum kullanımını çözemedim. Mesela HomeGesture Lite aramada çıkıyor ama kurmuyor.

Ne yapmam gerekiyor arkadaşlar..??

7+ 12.4

edit1: Chimera bir hataymış uncover geçmede sorunlar yaşıyorum. :/
Edit2: Anlayamadığım bir şekilde çözümü buldum.. Düzeldi.. :) bir kaç defa Restore FS tıklayarak işlem yapmıştım ondan sebep düzeldi heralde..

Kısaca Unc0ver candır. Gerisi patlıcan. 💪

Son düzenleme:
Tips
Tips
Üst Alt