Neler yeni

Yüklü Tweakleri Bir Listeye Almak (Yöntem)

RimeX

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Merhaba temel bash komutlarıyla tweake gerek kalmadan text dosyasına yuklu paketleri cekmeyi gostericem size
Gereksinim: Terminal (newterm2 kullandım)
Terminale girilecek kod;
cd Documents/ (ben mobile altındaki documents klasorune kaydettim kafanıza hangisi eserse oraya kaydedersiniz)
dpkg —get-selections > yukluPaketler.txt
044FD06A-0DE1-4E56-B3F0-DD961BEF5633.png
2D61EFA7-A863-40D6-A7CE-A1AC65172B22.png

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Yanlız bu yöntemle paketlerin bundleid leri ile liste dökebiliyoruz galiba ben direk flame den mail atıyorum hem direkt isimleri ile hemde yedekleme olarak kullanıyorum düzenli olarak mail atarak.

RimeX

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Yanlız bu yöntemle paketlerin bundleid leri ile liste dökebiliyoruz galiba ben direk flame den mail atıyorum hem direkt isimleri ile hemde yedekleme olarak kullanıyorum düzenli olarak mail atarak.
Onu bilmiyorum hocam forumda bi tane flame konusu var
Bundan bahsediyorsunuz herhalde, ben muhendislik okudugumdan bayagi bir linux distrosu deniyorum main os umda hangi paketler yuklu diger dagitimlarla karsilastiririm olmayanlari yuklerim diye kayit edeyim dedim sonra aklima iphoneun da debian tabanli oldugu geldi deneyeyim dedim yuklu paketleri cekebilecek miyim diye ondan paylastim :)

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Onu bilmiyorum hocam forumda bi tane flame konusu var
Bundan bahsediyorsunuz herhalde, ben muhendislik okudugumdan bayagi bir linux distrosu deniyorum main os umda hangi paketler yuklu diger dagitimlarla karsilastiririm olmayanlari yuklerim diye kayit edeyim dedim sonra aklima iphoneun da debian tabanli oldugu geldi deneyeyim dedim yuklu paketleri cekebilecek miyim diye ondan paylastim :)
Güzel paylaşım illaki birilerinin işine yarayacaktır eline sağlık İlerleyen zamanlarda jb ilginizi kaybetmezseniz sizide yaptığınız tweaklerle aramızda görmek isteriz

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

RimeX

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Güzel paylaşım illaki birilerinin işine yarayacaktır eline sağlık İlerleyen zamanlarda jb ilginizi kaybetmezseniz sizide yaptığınız tweaklerle aramızda görmek isteriz

Macbook pro mu satalı 2-3 sene oldu yoksa iOS uygulamaları yazıyordum swift 3 ve 4 ile. Pek mobil taraf ilgimi çekmedi diye şu sıralar başka programlama dillerine kaydım zorunlu projeler yazdığımızdan okulda

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Hmm anladım aslında mojave rahatça vmware veya pc ye kuruluyor illaki mac a gerek yok diye biliyorum şahsen benim vm de yüklü

RimeX

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Hmm anladım aslında mojave rahatça vmware veya pc ye kuruluyor illaki mac a gerek yok diye biliyorum şahsen benim vm de yüklü

Oluyor tabi hatta coolstar i3 6100 lü hackintosh makinede geliştirme yapıyordu, ya şimdi şöyle bir durum var i7 li ssd li macbook prodan sonra hepsi bana çöp gibi geliyor 😅😅

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Macbook pro mu satalı 2-3 sene oldu yoksa iOS uygulamaları yazıyordum swift 3 ve 4 ile. Pek mobil taraf ilgimi çekmedi diye şu sıralar başka programlama dillerine kaydım zorunlu projeler yazdığımızdan okulda
Keşke devam edebilseydiniz, bizde de C#, Javadır gösteriyorlar ama Swift ayrı güzel :)

RimeX

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Keşke devam edebilseydiniz, bizde de C#, Javadır gösteriyorlar ama Swift ayrı güzel :)
13” ekran pek sarmadı beni açıkçası Xcode u bir açıyorum kod yazmaya alan kalmıyor bir yandan iki tane emulator telefonlar açık vs soğudum o yüzden iyice
Valla bizde her dönem bir şey çıkarıyorlar c ile başladık python c# java gidiyor öyle şu sıralar python a sardım onu tamamen öğrenmeye çalışıyorum

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
13” ekran pek sarmadı beni açıkçası Xcode u bir açıyorum kod yazmaya alan kalmıyor bir yandan iki tane emulator telefonlar açık vs soğudum o yüzden iyice
Valla bizde her dönem bir şey çıkarıyorlar c ile başladık python c# java gidiyor öyle şu sıralar python a sardım onu tamamen öğrenmeye çalışıyorum
Python iyidir mutlaka öğren ve zor değil sadece mantıklı düşünce gerekir:)

zaten Python ile sorarsın (komut) tercümanı sonucu söyler:)

$ python latoya.py
2

JailbreakTR

RimeX

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Python iyidir mutlaka öğren ve zor değil sadece mantıklı düşünce gerekir:)

zaten Python ile sorarsın (komut) tercümanı sonucu söyler:)

$ python latoya.py
2

JailbreakTR
Linux ve siber güvenliğe sardım şu sıralar baktım ne var ne yok python ile yazılmış. Bir yandan ai ve machine learning de ilgimi çekiyor bunlarda da python başı çekiyor. O zaman bunu mecbur öğrenicez dedim.

Tips
Tips
Üst Alt