Neler yeni

Çözüldü Yeniden Başlatma sorunu

CanYesilyurt

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Merhabalar beyler telefonum ip7 uncover kullanmaktayım 12.1.2 sürümü mevcut herhangi bir tweak yükleme işlemim olmadı kullandığım klasik tweakler mevcut watusi,ig++,cercube vs. Tema tasarım tuş kilidi hakkında herhangi bir tweak yüklemesi yapmadım. Telefonum az önce cercube üzerinden müzik dinlerken kapandı yeniden başlattı önemsemedim çünkü uncoverde bunu yaşıyoruz. Daha sonrasında telefon açıldı tuş kilidini aç ak için parolayı girdim tuş kilidi açıldı ve 2-3 saniye sonra telefon dondu tekrar yeniden başlattı. sorun aynı şekilde devam ediyor telefona erişimim şu an yok kilidi açıyorum 2-3 saniye sonra donup yeniden başlatıyor bu sorunu nasıl çözeceğim acil yardım ederseniz çok sevinirim

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
25 Mart tarihinden sonra Futurerestore'u kullandıysanız (Ve Touch ID ve de şifre kullanıyorsanız) bu hata normal. Zaten unc0ver ile JB'li olduğunuzdan büyük ihtimalle nonceunuz da ayarlanmıştır. SHSH2 kaydınız da varsa FR ile tekrar 12.1.2'ye restore edebilir veya iCloud hesabınıza başka bir cihazdan girerek telefonunuzu uzaktan sıfırlayabilirsiniz (iPhone'umu Bul telefonunuzda zaten açık olmalı).

CanYesilyurt

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
25 Mart tarihinden sonra Futurerestore'u kullandıysanız (Ve Touch ID ve de şifre kullanıyorsanız) bu hata normal. Zaten unc0ver ile JB'li olduğunuzdan büyük ihtimalle nonceunuz da ayarlanmıştır. SHSH2 kaydınız da varsa FR ile tekrar 12.1.2'ye restore edebilir veya iCloud hesabınıza başka bir cihazdan girerek telefonunuzu uzaktan sıfırlayabilirsiniz (iPhone'umu Bul telefonunuzda zaten açık olmalı).
Hocam evet restore kullandım touch id kapatmadan formatlamıştım. Benim şu an yedeğim yok yedek alabilir miyim sizce? telefonda tuş kilidini yazdıktan sonra kapanıyor. Ayrıca bir soru daha sormak istiyorum telefonu tekrar 12.1.2 restore yapacağım fakat yine touch id ve parola aktif bu bir sorun çıkartır mı yine aynı şekilde? 2 defa restore etmeli miyim ilk restorede tuş kilidi aktif olduğu için 2. de tuş kilidi ve touch id aktif olmadan restore etmeli miyim? son bir soru daha soracağım

iOS 12.1.2 (16C104)
12/20/20183.4 GBiPhone_4.7_P3_12.1.2_16C104_Restore.ipsw
iOS 12.1.2 (16C101)12/17/20183.3 GBiPhone_4.7_P3_12.1.2_16C101_Restore.ipsw

hangi sürümü kullanmalıyım 16C101 mi yoksa 16C104 mü? en son 16C104 ile restore ettim.

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Benim şu an yedeğim yok, yedek alabilir miyim sizce?
Maalesef alamazsınız. iTunes'a bağlasanız bile önce telefon kilidini açmanız istenecektir ki açtığınızda telefonunuz da yeniden başlıyor.
Telefonu tekrar 12.1.2 restore yapacağım, fakat yine Touch ID ve parola aktif. Bu bir sorun çıkartır mı yine aynı şekilde?
Evet, yine şifre ve Touch ID kullanırsanız çıkartır. FR'yi kullandıktan 14-15 gün sonra yine böyle bir yeniden başlama durumu olursa aynı sorunla karşılaşabilirsiniz.
Hangi sürümü kullanmalıyım?
Hangi sürüme kaydınız varsa onu kullanın. Ama en iyisi 16C104'e kaydınız varsa bu sürüme restore edin.
Düzenleme: Ben daha bugün denemek amaçlı iOS 12.4 beta 4'ün SEP ve BB dosyalarıyla 12.1.1'e restore ettim sorunsuzca. Baseband 10.80.01'e güncellenmiş (5s için bu sürüm. Diğer cihazlarda farklıdır). SEP de aynı şekilde güncellendi mi emin değilim, ama test etmeyi düşünüyorum.

CanYesilyurt

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Evet, yine şifre ve Touch ID kullanırsanız çıkartır. FR'yi kullandıktan 14-15 gün sonra yine böyle bir yeniden başlama durumu olursa aynı sorunla karşılaşabilirsiniz.
2 defa restore edeceğim o zaman telefonu bir şifre varken birde şifre yokken böyle yaparsam bir sorunla karşılaşmam değil mi hocam?

Kullanmadan önce araştırsaydınız keşke...

FutureRestore Şimdilik Kullanmayın
Şans işi hocam aslında inceledim bi kaç kişi sorunsuz yaptığı için bende yaptım. Aynı sürüme geri döneceğiz tekrar tek farkı yedeğimin olmaması evet bu durum biraz fazla üzüyor ama jailbreak'i kaybetmekten iyidir diye düşünüyorum :)

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
2 defa restore edeceğim o zaman telefonu. Bir şifre varken bir de şifre yokken. Böyle yaparsam bir sorunla karşılaşmam değil mi hocam?
Yani isterseniz 5-6 defa yapın, yine de bu sorundan kurtulamazsınız bu şekilde 🙂 Sorun kullanılan SEP ile alakalı. 12.2 ve sonrasındaki tüm sürümlerin SEPler'inde bu problem mevcut (12.4 beta 2/3/4 hakkında bir fikrim yok tabi, deneyen olmamış anlaşılan).
Şans işi hocam aslında. İnceledim, bir kaç kişi sorunsuz yaptığı için bende yaptım.
Şans faktörünün olduğu tek kısım, iki hafta sonra bug'ın ne zaman ortaya çıkacağı kısmı 🙂 Bu sorundan şimdilik şifre ve Touch ID kullanmayarak kurtulursunuz.
Bu arada, tavsiyem yazım ve noktalamanıza dikkat etmeniz. Bazen bu sebeple cümleler anlaşılmıyor ve forum kurallarına da aykırı zaten.

CanYesilyurt

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Yani isterseniz 5-6 defa yapın, yine de bu sorundan kurtulamazsınız bu şekilde 🙂 Sorun kullanılan SEP ile alakalı. 12.2 ve sonrasındaki tüm sürümlerin SEPler'inde bu problem mevcut (12.4 beta 2/3/4 hakkında bir fikrim yok tabi, deneyen olmamış anlaşılan).

Şans faktörünün olduğu tek kısım, iki hafta sonra bug'ın ne zaman ortaya çıkacağı kısmı 🙂 Bu sorundan şimdilik şifre ve Touch ID kullanmayarak kurtulursunuz.
Bu arada, tavsiyem yazım ve noktalamanıza dikkat etmeniz. Bazen bu sebeple cümleler anlaşılmıyor ve forum kurallarına da aykırı zaten.
Anladığım kadarıyla bu sorundan kurtuluş gibi bir şey yok :D Telefonda şifre olmadan kullanmak zorunda kalacağım. Bu arada bilgilendirme için teşekkür ederim. Bir soru daha sormak istiyorum hocam 11.4 dönüşü yapmam mümkün mü bu sürümden ?

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Şimdilik öyle görünüyor. Rica ederim, iyi forumlar.
Mesaj düzenlendi:

Bir soru daha sormak istiyorum hocam. 11.4 dönüşü yapmam mümkün mü bu sürümden?
11.3-11.4.1 sürümlerine sadece 5s, 6 ve 6+ modelleri dönebilir. iPhone 7 kullandığınızdan en fazla 12.0'a sürüm düşürebilirsiniz.

Son düzenleme:

CanYesilyurt

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Şimdilik öyle görünüyor. Rica ederim, iyi forumlar.
Mesaj düzenlendi:

11.3-11.4.1 sürümlerine sadece 5s, 6 ve 6+ modelleri dönebilir. iPhone 7 kullandığınızdan en fazla 12.0'a sürüm düşürebilirsiniz.
Hocam telefon açılmadığı için sadece dfu modda pc görüyor. Restore işlemini nasıl yapacağım?

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Recovery moda almayı deneyin. Yeniden başlatma döngüsünde de olsa Recovery'de bir sorun olmaması lazım.

CanYesilyurt

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Recovery moda almayı deneyin. Yeniden başlatma döngüsünde de olsa Recovery'de bir sorun olmaması lazım.
Cihaz recovery modda hocam. iRestore uygulamasındayım şu an sep dosyası alamadım cihazın modelini bilmiyorum başlatamadım şu an.

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
O zaman direk "Latest SEP" ve "Latest Baseband" seçeneklerini işaretleyin. Modelinize uygun son sürüm SEP ve Baseband'ı FR'nin kendisi indirsin.

CanYesilyurt

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
O zaman direk "Latest SEP" ve "Latest Baseband" seçeneklerini işaretleyin. Modelinize uygun son sürüm SEP ve Baseband'ı FR'nin kendisi indirsin.
Öyle yaptım başlattım bakalım sonuç ne olacak hocam.

Telefon açıldı şu an sileo kurdum farklılık olsun diye 😂 herhangi bir sorun yok. Yedek alamadığımız için sıfır olması kötü oldu. Telefona tuş kilidi koymadım yoluma devam ediyorum 😂 herkese iyi forumlar.

Son düzenleme:
Tips
Tips
Üst Alt