Neler yeni

Yazılımınız güncel sorunu. 12.1.2

kit987

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
İphone 6s Plus iOS 12.1.2 Yüklü bir cihazım var. Uncover jailbreak kullanıyorum. Eskiden otadisabler tweaki kuruluydu. Telefondaki tüm tweakleri kaldırdım. Telefonu kapatıp açtım. Jailbreaksiz haldeyken bile yazılımınız güncel yazmakta . Bunun çaresi nedir

Cihaz
iPhone 6S Plus
Sürüm
12.1.2

sam123

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
güncellemek istiyorsan itunes bağla güncelle artık dosyalardan kalan bi sorun olabilir

kit987

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Eskiden ios 10.2 jailbreakli sekilde kullanmaktaydım . SEP olayları ile 12.1.2 ye güncelledim. Güncelledikten sonra yedekten geri yükledim telefona eski dosyalarımı. Suan uncoveri da kaldırdım ama yine güncelleme gelmiyor cihaza

ugurcanb

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
dfu moduna alıp itunes üzerinden güncellemeyi dener misin ? buradan cihazınızı seçip 12.4 versiyonunu indirebilirsiniz.

kit987

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
şimdi 12.4 ipswsini indirdim 12.4 e update edicem o konuda sorun olmayacak büyük ihtimalle. Ancak telefonuma tekrardan yedekliğim dosyaları itunes aracılıgıya yüklediğim zaman tekrar bu update problemini yaşayacagıma eminim

ugurcanb

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
şimdi 12.4 ipswsini indirdim 12.4 e update edicem o konuda sorun olmayacak büyük ihtimalle. Ancak telefonuma tekrardan yedekliğim dosyaları itunes aracılıgıya yüklediğim zaman tekrar bu update problemini yaşayacagıma eminim
telefon sıfırlanıp açıldıktan sonra farklı bi apple id ile giriş yapmayı deneyin, en kötü yedeklemenizi itools gibi bir program ile manuel yapın.

kit987

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Şimdi Telefonu 12.4 yaptım güncelleme bolumunu kontrol ettim sorunsuz 12.4.1 geldi. Şimdi yedekten geri yüklüyorum telefonuma eski dosyalarımı tekrardan kontrol edicem bu durumu
Mesaj düzenlendi:

aynen düşündüğüm gibi oldu 12.4 yazılımınız güncel diyor suan yedekten geri yüklediğimde
Mesaj düzenlendi:

artık dosyalarımdaki bu güncelleme indirmeye mani olan dosyayı nereden bulabilirim bilgisi olan var mı

Son düzenleme:

Validaliy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
“Ayarlar > genel > aygıt Yönetimi” orda profil yüklemişseniz bu ona sebep olabilir

brynos

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
anlamadığım şey bilmene rağmen yedekten kurulum yapman. eger yedeklemeden uygulamalari tek tek kurarsan bir sorun olmayacak ki.

kit987

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
anlamadığım şey bilmene rağmen yedekten kurulum yapman. eger yedeklemeden uygulamalari tek tek kurarsan bir sorun olmayacak ki.
Fotograflarım , notlarım, ses kayıtlarım, whatsapp yedeğim vesaire için yedekleme yapıyorum. Anlamadıgım şey yedekleri itunes ile geri yüklememe ragmen güncelleme almaması cihazımın. Cok mantıksız geliyor. Bu güncelleme olayının kapanması nerden kaynaklı onu nasıl düzeltebilirim henüz bir yardım olmadı

brynos

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Fotograflarım , notlarım, ses kayıtlarım, whatsapp yedeğim vesaire için yedekleme yapıyorum. Anlamadıgım şey yedekleri itunes ile geri yüklememe ragmen güncelleme almaması cihazımın. Cok mantıksız geliyor. Bu güncelleme olayının kapanması nerden kaynaklı onu nasıl düzeltebilirim henüz bir yardım olmadı
kesin bir yorumum yok ama saydığın şeyler sen icloud veya itunes komple sistem yedeklemesi yapmasan bile icloud ayarlarinda aciksa otomatik olarak iclouda yedekleniyor zaten bir tek whatsappi whatsapp ayarlarindan iclouda yedeklemen lazim ve fotograflari da bilgisayara kopyalaman lazım bunun dışında bir çözüm gelmiyor aklima maalesef.. itunes ile geri yukledikten sonra yedegini kuruyorsan jailbreak dosyasi kalmis demektir ama eger sen yedegini kurmadan da ayni hatayi aliyorsan o kadarini bilmiyorum ne yazik ki..

kit987

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
kesin bir yorumum yok ama saydığın şeyler sen icloud veya itunes komple sistem yedeklemesi yapmasan bile icloud ayarlarinda aciksa otomatik olarak iclouda yedekleniyor zaten bir tek whatsappi whatsapp ayarlarindan iclouda yedeklemen lazim ve fotograflari da bilgisayara kopyalaman lazım bunun dışında bir çözüm gelmiyor aklima maalesef.. itunes ile geri yukledikten sonra yedegini kuruyorsan jailbreak dosyasi kalmis demektir ama eger sen yedegini kurmadan da ayni hatayi aliyorsan o kadarini bilmiyorum ne yazik ki..
yedeğimi kurmayınca güncelleme geliyor sorunsuz yedeği yükleyince güncelleme gelmiyor. iCloud kullanmıyorum. İşte güncelleme almasını ekleyen şey nereye patch atıyor olabilir onu merak ediyorum onu düzeltmek lazım. Eskiden otadisabler tweakini kullanırdım . Suan cihazım jailbreakli bile değil 12.4

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
yedeğimi kurmayınca güncelleme geliyor sorunsuz yedeği yükleyince güncelleme gelmiyor. iCloud kullanmıyorum. İşte güncelleme almasını ekleyen şey nereye patch atıyor olabilir onu merak ediyorum onu düzeltmek lazım. Eskiden otadisabler tweakini kullanırdım . Suan cihazım jailbreakli bile değil 12.4
Yüklediğiniz yedek dosyası cihaz sorunlu iken alınmış yedeği geri yüklediği için her zaman aynı sorun ile karşılaşırsınız.
Konu linkinin ilk mesajında spoiler içerisinde ota sorunu çözümü var. İşlemi yaparsanız güncelleme ayarları düzelir. Tabiki işlemi yapabilmeniz için uncover yüklemeniz gerekli.

kit987

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Yüklediğiniz yedek dosyası cihaz sorunlu iken alınmış yedeği geri yüklediği için her zaman aynı sorun ile karşılaşırsınız.
Konu linkinin ilk mesajında spoiler içerisinde ota sorunu çözümü var. İşlemi yaparsanız güncelleme ayarları düzelir. Tabiki işlemi yapabilmeniz için uncover yüklemeniz gerekli.
1.UncOver a uygulamasına girin ve clear diagnostics data tiklayin
2.UncOver da restore rootFS haricinde bütün tikleri kaldırın ve jailbreak e tıklayın işlem tamamlanmayacak,
bu bahsettiğiniz iki şeyi de yaptım malesef yine 12.4 yazılımınız güncel demekte

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
1.UncOver a uygulamasına girin ve clear diagnostics data tiklayin
2.UncOver da restore rootFS haricinde bütün tikleri kaldırın ve jailbreak e tıklayın işlem tamamlanmayacak,
bu bahsettiğiniz iki şeyi de yaptım malesef yine 12.4 yazılımınız güncel demekte
Dfu modda restore yapın ve yedeğinizi yüklemeyin.
Yedeğinizdeki resim,video,ses kaydı gibi verilerinizi başka bir yere kayıt edin ve ordan yedek olarak değil dosya olarak cihazınıza tekrar yükleyin.

Tips
Tips
Üst Alt