Neler yeni

Çözüldü winscp bağlantı sorunu

daby66

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Merhabalar
ne yaptıysam winscp ile tel arasında bağlantı kuramadım yaptığım işlemler aşağıdaki gibidir
unc0ver dan re-install openshh
openssh-ssl-ssh toggle and port yüklü
ağ ayarlarını sıfırlama
telefon ip değiştirdim
verdiği hata Ağ Sorunu:%HOST bağlantısı zaman aşımına uğradı

yardımlarınızı bekliyorum

BirGaripAdam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Ya aynı ağda değil ya da telefon jbli değil de jb'siz çalışıyor olabilir.

daby66

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
aynı ağda ve telefon jbli olmasa cydia dan openssh nasıl yüklerim? unc0verdan nasıl openshh reinstall yapabilirimki

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Winscp ayarlarına telefonun ip sinin doğru şekilde girili olduğuna eminsin değil mi ayrıca root parolası hala alpine olarak duruyor değişiklik yapamadın galiba

daby66

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
ip doğru hocam telin ip adresinide kendim elle değiştirdim yine olmadı root parolasını da sıfırlayıp değiştirdim alpine değil ki alpinede girsem olmuyodu

BirGaripAdam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
aynı ağda ve telefon jbli olmasa cydia dan openssh nasıl yüklerim? unc0verdan nasıl openshh reinstall yapabilirimki
Belki telefonu restart edip jb başlatmamış olabilirsin diye söyledim. IP bilgilerinde bir sorun var gibi görünüyor. terminal indirip birde root ve şifreyi dener misin doğru şifreyi girdiğinden emin olmak adına .

daby66

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
anlıyorum tabiki yardımcı olmak adına söylemende fayda var teşekkür ediyorum.newterm2 yüklü mesela şifre doğrumu anlamak için hangi komutu vereyim

BirGaripAdam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
root gir
sonra şifre soracak oraya şifreni gir eğer doğruysa root erişimi verecek zaten doğru deilse tekrar şifre soracak.

daby66

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
-sh: root: command not found

daby66

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
yanlış dedi bu nasıl olur alpine den sonra kendi yaptığımı kabul etti hatta not defterine kaydettim ondan sonra siteden burdan yani şifre değiştirdim onuda kabul etti kaydettim bu zamana kadar alpine hariç 2 kere değiştirdim şifre ikisinide kabul etmişti şimdi sıfırlamaya çalışıyorum tekrar

BirGaripAdam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Peki o şifreyi winscp'ye girdiğinizde erişim sağlayabildiniz mi?

daby66

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
yok hocam şimdi baştan sıfırladım passwd bu seferde winscp bağlanmadı

daby66

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
(daha önce bağlanıyordum)şirket bilgisayarı olduğu için sakıncalı olabilir : ) ama aynı sıkıntı evdeki pcdede var

BirGaripAdam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Daha önce bağlanıyor olabilirsiniz bende bir şirkette bilgi işlem uzmanıyım. Yapılan policy'ler veya kurallar diyeyim şu an hata almanızı sağlıyor olabilir. Evdeki pc'de de bir sorun yaşıyorsanız eğer bütün adımları doğru yaptığınızdan eminseniz temiz bir restore tavsiye ederim.

daby66

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
evet evdede aynı sorunu yaşıyorum restore için hangisini önerirsin 12.1.1 6s

BirGaripAdam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Succession başka bir alternatifimizin olduğunu zannetmiyorum. Eğer cihazında crackli uygulamalar var ise, öncesinde rootFs restore ile bi restore yapıp sonra succession ile restore yapmayı deneyin.

Btmnli72

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Herkese merhaba dün ip 6s 11.4.1 sürüme jb yaptım cydia da 27 tane güncelleme geldi ve tam ve gerekli güncelleme seçeneklerinden ikisini de seçtiğimde hata aldım cydia translar gibi bişeyi yanlışlıkla kaldırdım ve cydia gitti ne yaptıysam geri gelmedi elektrada cydia aktif görünüyor ama ekranda cydia yok sürüm kaybetmeden bi yolu var mıdır

BirGaripAdam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Herkese merhaba dün ip 6s 11.4.1 sürüme jb yaptım cydia da 27 tane güncelleme geldi ve tam ve gerekli güncelleme seçeneklerinden ikisini de seçtiğimde hata aldım cydia translar gibi bişeyi yanlışlıkla kaldırdım ve cydia gitti ne yaptıysam geri gelmedi elektrada cydia aktif görünüyor ama ekranda cydia yok sürüm kaybetmeden bi yolu var mıdır
Dostum yeri burası değil ama yine de cevaplayayım. Electra ile jb yaptıysan cydia gider sileo gelir. Forumda araştırırsanız görebilirsiniz.

daby66

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Succession başka bir alternatifimizin olduğunu zannetmiyorum. Eğer cihazında crackli uygulamalar var ise, öncesinde rootFs restore ile bi restore yapıp sonra succession ile restore yapmayı deneyin.
evet succession var da cracklide yüklemişimdir o yüzden güvenemedim sorayım dedim evde birdaha deneyeceğim winscp restore tam bir bela benim için.Olmazsa artık dediğin gibi yapacağım teşekkürler
Mesaj düzenlendi:

rootfs için sitede anlatım olan konu bulamıyorum

Son düzenleme:
Tips
Tips
Üst Alt