Neler yeni

Win 10 macOs yapma?

kuzeyaydemr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Arkadaşlar yakında çıkacak olan jb için Windows’umu macOS yapmak istiyorum bilen anlayan varsa yardımcı olabilir mi ? Teşekkürler jailbreaktr ailesi

apagesatana

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
usb denetleyicisinin tamamını yeniden eşlemediğiniz sürece sanal makine kurduğunuzda işe yaramayacaktır

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
usb denetleyicisinin tamamını yeniden eşlemediğiniz sürece sanal makine kurduğunuzda işe yaramayacaktır
Exploit Sanalda çalışmıyor, geliştiricisi de söyledi bunu, ben yine de hem virtualbox hem de vmware de denedim olmadı.
Bende sony vaio i7 işlemcili laptop var, ona hackintosh mojave kurdum, usb ler normalde çalışıyor fakat exploiti kullanınca python libusb hatası verip durduruyor, bunu yaşayan çok insan olmasına rağmen geliştiricinin çözümü yok. Çareyi yeğenimin Asus laptopunda buldum, her nedense asus laptopların çoğunda bu sorun yaşanmıyor.

kuzeyaydemr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Exploit Sanalda çalışmıyor, geliştiricisi de söyledi bunu, ben yine de hem virtualbox hem de vmware de denedim olmadı.
Bende sony vaio i7 işlemcili laptop var, ona hackintosh mojave kurdum, usb ler normalde çalışıyor fakat exploiti kullanınca python libusb hatası verip durduruyor, bunu yaşayan çok insan olmasına rağmen geliştiricinin çözümü yok. Çareyi yeğenimin Asus laptopunda buldum, her nedense asus laptopların çoğunda bu sorun yaşanmıyor.
Hp var bende olur mu
Mesaj düzenlendi:

hepsini hallettim bekliyorum🙂
Kral bana nasıl yaptığını yazar mısın yada bi yerden iletişim kuralım yapmam lazım

Erol.K

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
hackintosh kurabilirsin

berlin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Hackintosh son sürüm kuralım hep birlikte arkadaşlar. Bilen bir arkadaş yardımcı olsun bize

apagesatana

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
asus da hackintosh mojeve sorunsuz diyorsun yani

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Tüm sistemini hackitosh yapma. Diskinden 50-100 GB bir bölüm ayır, ona yükle. Windows kalsın yanında. Nasıl yapılacağını ise Google’da araştır ve osxinfo diye bir site var onda ara. Çünkü kolay bir işlem değil konuya uzak olana.

anmac12

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone SE
iphone se a9 s8000 chip modeli packard bell de sanal mac os mojave kurdum a9 chiplere exploit destegi gelmedigi icin checkm8 calismadi ve unsupported hatasi aldim sizin pc de sorun var

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
iphone se a9 s8000 chip modeli packard bell de sanal mac os mojave kurdum a9 chiplere exploit destegi gelmedigi icin checkm8 calismadi ve unsupported hatasi aldim sizin pc de sorun var
A5-A11’e kadar destek olacak deniliyor nasıl A9’a destek olmaz ?

Bir de nereden, nasıl düşürmeyi denedin ? Bende 13’e geçtiydim gelecek diye yayınlamadılar daha kaldık öyle. Düşünebilirsem düşüreyim en azından 😂

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Cihazınızı desteklemediği ve cihazınıza giremediği için sorun olmuyor, cihaza girmeye çalıştığında windows tarafında usb bilinmeyen aygıt olarak boşluğa düşüyor.
Mesaj düzenlendi:

Bir de nereden, nasıl düşürmeyi denedin ? Bende 13’e geçtiydim gelecek diye yayınlamadılar daha kaldık öyle. Düşünebilirsem düşüreyim en azından 😂
Şuan sadece A7 işlemcili cihazları 10.3.3'e düşürebiliyoruz, o da A7 işlemcili cihazlara 10.3.3 OTA güncellemesinin açığından faydalanılarak yapılıyor.
Mesaj düzenlendi:

Evet A5-A11 desteği olacak fakat şu an yayımlanan exploitte o aralıktaki bütün cihazlar için destek mevcut değil, zamanla olacak.

anmac12

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone SE

o araligi kapsiyor ama suanlik exploiti yok ip8 ip7 5s ve x destekliyor suan

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
Merhaba arkadaşlar. Hackintosh için herşeyden önce bir adet window usb si. bir adet de hackintosh imaj icin usb ayırın. Bütün önemli dosyaların yedeğini alın. Farklı türde kurulum seçenekleri var. Aynı diskte Windows yanına. Sadece hackintosh ya da ayrı disklerde windows ve hackintosh kurulumu...
Kurulum için en iyi seçenek osxinfo sitesindeki bütün anlatımlar videolu halde gösteriliyor. Eğer kurulum aşamalarında sorun yaşarsanız sitemiz üzerinden iletişime geçebiliriz. İyi forumlar.

flankes

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Dizüstü bilgisayarlar için mac os mojave imajını indirip ünibeast 9.2.0 ile usb’ye yükleyin biosta birkaç ayar var onları da açtınız mı rahatça yükleme yapabilirsiniz

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Dizüstü bilgisayarlar için mac os mojave imajını indirip ünibeast 9.2.0 ile usb’ye yükleyin biosta birkaç ayar var onları da açtınız mı rahatça yükleme yapabilirsiniz
Unutmadan ufak bir hatırlatma bunlara ilaveten kurulum öncesinde doğru config dosyasını sağlıklı bir kurulum için önceden ayarlamak gerekiyor.

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Hackintosh Mojave yüklemek isteyen arkadaşlar adresinden gereken adımları takip ederek kurulumu gerçekleştirebilir.

Benim önerim JB aracının yayımlanmasını beklemeniz. Bir bakmışız windows için araç çıkmış ve biz boş yere düzenimizden olmuşuz.

Ayrıca Hackintosh’u yükledikten sonra sistem çalışıyor görünse bile exploit kullanılmaya çalışıldığında USB hataları ile karşılaşılmaktadır, bunun sebebi henüz geliştirici tarafından dahi çözülememiştir. Çözüm olarak farklı donanımlı bir PC ya da laptopta deneyebilirsiniz.

Not: Asus laptopların bir çok modelinde olumlu sonuçlar alınmıştır.

kuzeyaydemr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Hackintosh Mojave yüklemek isteyen arkadaşlar adresinden gereken adımları takip ederek kurulumu gerçekleştirebilir.

Benim önerim JB aracının yayımlanmasını beklemeniz. Bir bakmışız windows için araç çıkmış ve biz boş yere düzenimizden olmuşuz.

Ayrıca Hackintosh’u yükledikten sonra sistem çalışıyor görünse bile exploit kullanılmaya çalışıldığında USB hataları ile karşılaşılmaktadır, bunun sebebi henüz geliştirici tarafından dahi çözülememiştir. Çözüm olarak farklı donanımlı bir PC ya da laptopta deneyebilirsiniz.

Not: Asus laptopların bir çok modelinde olumlu sonuçlar alınmıştır.
MacOS gözükmüyor arkadaşlar bilen var mı yardımcı olsun denileni yaptım olmadı
Mesaj düzenlendi:

Unutmadan ufak bir hatırlatma bunlara ilaveten kurulum öncesinde doğru config dosyasını sağlıklı bir kurulum için önceden ayarlamak gerekiyor.
macOS Siera kuracaktım olmuyor VMware 15 var ondan mı bilmiyorum olmuyor gözükmüyor

Ekli dosyalar

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
MacOS gözükmüyor arkadaşlar bilen var mı yardımcı olsun denileni yaptım olmadı
Mesaj düzenlendi:

macOS Siera kuracaktım olmuyor VMware 15 var ondan mı bilmiyorum olmuyor gözükmüyor
VMware ile niye deniyorsun ? Ona destek gelmeyecek, boşa kurmuş olursun. Hackintosh kurman gerek.

KemalALKIN

macOS for everyone
macOS Crew
Cihaz
iPad
Bizzat yardımcı olabilirm:

Tips
Tips
Üst Alt