Neler yeni

unc0ver ~ iOS 11.0 - 14.8 Jailbreak!

ShekiL

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
12.3.1 için desteklemiyor dimi arkadaşlar güncellemek mi lazım ?

neat123

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
.deb dosyasını filza ile kuruyorum resping ile resetliyorum anca .deb dosyasındaki uygulama yüklenmiyor ?( ana ekrana simge gelmiyor ) 12.4 jb

RxOS

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
1- Evet ama önermiyoruz. Geliştirici hesabımıza kaydolabilirsiniz.
2- Evet
3- Tweak paylaşım forumuna bakın, bir çok güncel tweak detaylı açıklama ile mevcut.
4- Fazla ağır tweakler kurmamanızı öneririm. LowPowerLock faydalı olabilir.
5- Boxy 3, Springtomize olabilir.
Hocam öncelikle teşekkür ederim.
Ben dün heyecandan bir an önce yapayım istedim PC kullanmadan yaptım hocam yanlış yaptım o zaman. Şimdi bunu nasıl düzeltebilirim? Bu arada geliştirici hesabınız derken ? Kusura bakmayın forumda yeniyim ney nedir nerdedir bilmediğim için soruyorum

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
@neat123, Uyumlu olmayabilir mi sizce?

Sorunlarınıza çözümü ısrarla bu konuda aradığınız için, konudan 24 saat süre ile uzaklaştırıldınız.

SapphirEngineer

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
iphone 6s uncover 12.4 jailbreak yükledim. Cydia'da yükleme ekranı sıkıntısı var şuan. Yaptığım her neredeyse her basit işlem(repo ekleme-tweak silme-tweak yükleme) yükleme ekranında 2-6 dakikada tamamlanıyor. Jailbreak düşünenler için Chimera'nın daha yararlı olabileceğini düşünüyorum. Aynı sıkıntıyı yaşayan varsa belirtirse sevinirim.

dobisco

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
iphone 6s uncover 12.4 jailbreak yükledim. Cydia'da yükleme ekranı sıkıntısı var şuan. Yaptığım her neredeyse her basit işlem(repo ekleme-tweak silme-tweak yükleme) yükleme ekranında 2-6 dakikada tamamlanıyor. Jailbreak düşünenler için Chimera'nın daha yararlı olabileceğini düşünüyorum. Aynı sıkıntıyı yaşayan varsa belirtirse sevinirim.
aynı sorun bendede mevcut tweak 5dkda yukleniyor

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Arkadaşlar şuan 12.4 deyim jailbreaksizim jailbreak yapıp birkaç tweak yükleyeceğim. Sorum ise şu: jailbreak yaptıktan sonra istediğim zaman genel ayarlardan tüm içeriği sıfırla dersem sıkıntı çıkar mı ? Sıfırladıktan sonra temiz kurulum yapmak istiyorum

alexsouza344

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
malesef aynı sorun bendede var 5dakikadan fazla sürüyor birşey silip yüklemek vs.

Nanelimakarnaa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Arkadaşlar şuan 12.4 deyim jailbreaksizim jailbreak yapıp birkaç tweak yükleyeceğim. Sorum ise şu: jailbreak yaptıktan sonra istediğim zaman genel ayarlardan tüm içeriği sıfırla dersem sıkıntı çıkar mı ? Sıfırladıktan sonra temiz kurulum yapmak istiyorum
Çıkar. Elma logosunda kalabilir. Jb’li telefona ayarlardan sıfırlama yapılamaz. Ya bilgisayardan sıfır kurulum yapılmalı ya da jb kaldırılmalı (ki tweakler de doğal olarak gider) daha sonra sıfırlama yapılmalı. Elma logosunda kalırsa ilk dediğim işlemi uygulamanız gerek: DFU moduna alıp baştan aşağı yeni yazılım yüklemek
Temiz krulum istiyorsanız jb yapmadan telefonun yedeğini alın daha sonra DFU moduna alıp 12.4’ü itunes ile sıfırdan yükleyin daha sonra yedeği yükleyin. Jb’yi sonra yapabilirsiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk

SapphirEngineer

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
eğer jailbreaki başka bir işlem yapmadan tüm içeriği sıfırlayarak silmeye çalışırsan hem jailbreak tam olarak silinmez hem de ileride sorun çıkartabilir(kesinlikle böyle bir şey yapma). ama eğer telefonu jailbreak yapıp ayarlardan tüm içeriğini sildiysen jailbreak tam olarak silinmez bu durumda apple tarafından imzalanan bir sürüme geçerek eski jailbreak dosyalarından kurtulabilirsin. ipsw.me sitesinden imzalanan son sürümün dosyasını indirip itunes üzerinden geri yükle sekmesi ile temiz bir kurulum yapabilirsin. ama şu anda(12.4 imzalandığı sürece) yaptığın herhangi bir işlemde sürümünü kaybetmezsin(eğer elmada kalmazsan). forumda restore ilgili konuları bulabilirsin.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Y
eğer jailbreaki başka bir işlem yapmadan tüm içeriği sıfırlayarak silmeye çalışırsan hem jailbreak tam olarak silinmez hem de ileride sorun çıkartabilir(kesinlikle böyle bir şey yapma). ama eğer telefonu jailbreak yapıp ayarlardan tüm içeriğini sildiysen jailbreak tam olarak silinmez bu durumda apple tarafından imzalanan bir sürüme geçerek eski jailbreak dosyalarından kurtulabilirsin. ipsw.me sitesinden imzalanan son sürümün dosyasını indirip itunes üzerinden geri yükle sekmesi ile temiz bir kurulum yapabilirsin. ama şu anda(12.4 imzalandığı sürece) yaptığın herhangi bir işlemde sürümünü kaybetmezsin(eğer elmada kalmazsan). forumda restore ilgili konuları bulabilirsin.
Yani jailbreak yapmadan önce itunes ile uğraşmadan tüm içeriği sıfırla diyip temiz kurulum ile jailbreak yapmalıyım

RimeX

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
11.3.1 den geçen var mı 12.4 e? 6s imi güncellememe gerek var mı böyle gayet idare ediyordum komple kendime göre özelliştirmiştim telefonu sürüm yükseltmezsem ne kaybederim?

brstlk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
iphone X 11.3 sürümde arkadaşlar artık sizde 12.4 güncelleme yaparak tekrar jailbreak yapmalımıyım deneyen arkadaşlar fikir ve düşüncelerini paylaşırsa çok sevinirim

ugrbnk

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
iphone X 11.3 sürümde arkadaşlar artık sizde 12.4 güncelleme yaparak tekrar jailbreak yapmalımıyım deneyen arkadaşlar fikir ve düşüncelerini paylaşırsa çok sevinirim
Kesinlikle geçin iPhone X ve iPhone 6 12.4 jb kullanıyorum. Çok stabil. 12.1.1 jb vardı dün 12.4 güncelleme yapıp kurdum sıkıntısız.

brstlk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Kesinlikle geçin iPhone X ve iPhone 6 12.4 jb kullanıyorum. Çok stabil. 12.1.1 jb vardı dün 12.4 güncelleme yapıp kurdum sıkıntısız.
teşekkür ederim dostum, güncellemeyi indiriyorum şimdi bakalım ne olacak sıfırdan kurulum yapıcam herşeyi

SapphirEngineer

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Y

Yani jailbreak yapmadan önce itunes ile uğraşmadan tüm içeriği sıfırla diyip temiz kurulum ile jailbreak yapmalıyım
sen çok yanlış anlamışsın :) daha açık bir şekilde yazmaya çalışayim. jailbreak yapmadan önce bilgisayarda itunes üzerinden yedek al. sonra jailbreak yap. eğer ileride jailbreakini silmek istersen önünde iki seçenek var. succession tweaki ile sürüm kaybetmeden(tekrar jailbreak yapabilmek için vs.) telefonunu sıfırlayabilirsin. veya apple'ın yeni çıkardığı bir sürüme geçmek istiyorsan ipsw.me adresinden imzalanan son sürümün dosyasını indir. itunes üzerinden geri yükleme işlemi ile sürüm yükselterek cihazını sürüm yükseltilmiş olarak sıfırlayabilirsin. bu işlemlerden birini yaptıktan sonra itunesde ilk başta aldığın yedeğe geçebilirsin. unutma ayarlardan tüm içeriği silerek jailbreaki silemezsin.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
sen çok yanlış anlamışsın :) daha açık bir şekilde yazmaya çalışayim. jailbreak yapmadan önce bilgisayarda itunes üzerinden yedek al. sonra jailbreak yap. eğer ileride jailbreakini silmek istersen önünde iki seçenek var. succession tweaki ile sürüm kaybetmeden(tekrar jailbreak yapabilmek için vs.) telefonunu sıfırlayabilirsin. veya apple'ın yeni çıkardığı bir sürüme geçmek istiyorsan ipsw.me adresinden imzalanan son sürümün dosyasını indir. itunes üzerinden geri yükleme işlemi ile sürüm yükselterek cihazını sürüm yükseltilmiş olarak sıfırlayabilirsin. bu işlemlerden birini yaptıktan sonra itunesde ilk başta aldığın yedeğe geçebilirsin. unutma ayarlardan tüm içeriği silerek jailbreaki silemezsin.
Şuan jailbreakli değilim hocam :) demek istediğim temiz kurulum yapmak istiyorum yedek almayacağım direkt sıfırlamak istiyorum ayarlardan tüm içeriği sıfırlayıp sıfırdan jailbreak yapmak anlamında sordum

SapphirEngineer

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Şuan jailbreakli değilim hocam :) demek istediğim temiz kurulum yapmak istiyorum yedek almayacağım direkt sıfırlamak istiyorum ayarlardan tüm içeriği sıfırlayıp sıfırdan jailbreak yapmak anlamında sordum
Tamam eğer temiz bir telefona yapmak istiyorsan jailbreaki. İçeriği sıfırla deyip yapabilirsin sıkıntı yok.ben dosyalarını jailbreakten sonra kaybetmemen için demiştim.

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Hocam öncelikle teşekkür ederim.
Ben dün heyecandan bir an önce yapayım istedim PC kullanmadan yaptım hocam yanlış yaptım o zaman. Şimdi bunu nasıl düzeltebilirim? Bu arada geliştirici hesabınız derken ? Kusura bakmayın forumda yeniyim ney nedir nerdedir bilmediğim için soruyorum
Unc0ver’ı silin, bilgisayar yardımıyla kurun Cydia Impactor kullanarak. Konusu mevcut.
Ya da geliştirici hesabımız için:

Berk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Merhaba arkadaşlar size çok önemli bir sorum olacak lütfen seri cevaplayabilir misiniz hata yapmak istemiyorum ilk jb yaptığımda aceleci davrandım 12.0 sürümümü kaybettim sonra beta sürüme geçtim daha sonrasında cihazı kullanırken beta sürümde birden jb yapanaz oldum ve tekrar sürüm kaybettim 12.2 jailbreak yaptım ve bi süre sonra bi program kullanarak sıfırlayıp tekrar chimera ile bu sefer jb yaptım ama bi süre sonra durmadan telefonum kapanıp açılmaya başladı yine sürüm kaybettim bu sefer sürüm kaybetmek istemiyorum sizce jailbreak yaptıktan sonra nasıl sürüm kaybetmem ? Sürüm kaybedeceğimi anladığımda ne yapmalıyım ?

boraboris

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
daha önce jailbreak kullanmışlığım var. ama tabi sizin kadar bilgi sahibi olmadığım için sadece şunu sormak istiyorum; 6 plus kullanıyorum, sürümüm 12.4, jailbreak yapabilir miyim şimdi ben yani? 😬

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
daha önce jailbreak kullanmışlığım var. ama tabi sizin kadar bilgi sahibi olmadığım için sadece şunu sormak istiyorum; 6 plus kullanıyorum, sürümüm 12.4, jailbreak yapabilir miyim şimdi ben yani?
Evet

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Merhaba arkadaşlar size çok önemli bir sorum olacak lütfen seri cevaplayabilir misiniz hata yapmak istemiyorum ilk jb yaptığımda aceleci davrandım 12.0 sürümümü kaybettim sonra beta sürüme geçtim daha sonrasında cihazı kullanırken beta sürümde birden jb yapanaz oldum ve tekrar sürüm kaybettim 12.2 jailbreak yaptım ve bi süre sonra bi program kullanarak sıfırlayıp tekrar chimera ile bu sefer jb yaptım ama bi süre sonra durmadan telefonum kapanıp açılmaya başladı yine sürüm kaybettim bu sefer sürüm kaybetmek istemiyorum sizce jailbreak yaptıktan sonra nasıl sürüm kaybetmem ? Sürüm kaybedeceğimi anladığımda ne yapmalıyım ?
Crack repo ve tweaklardan uzak durarak.

Tips
Tips
Üst Alt