Neler yeni

Tweak Yüzünden Elmada Kalma Çözümü

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Merhaba, bu yöntem sadece checkra1n kullanıpta bir tweak yüzünden elmada kalanlar içindir ve jailbreak yapamıyorsanız bundan kurtulmanın bir yolu var.

Aşağıdaki görseldeki gibi checkra1n'in ayarlar kısmındaki boot arguments kısmına şu komutu girin: launchd_missing_exec_no_panic=1
komutu girdikten sonra sorun çıkartan tweaki kaldırıp respring yapın, bu sayede restore etmeniz gerekmeyecek.

3FB4A770-2031-4AF5-A5C0-B2AE5C7DCC89.jpeg

apagesatana

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
komutu girdiğimizde direkt tweak ismi mi gözüküyor yoksa back yapıp jb mi yapacağız? denemedim ondan sormak istedim

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
komutu girdiğimizde direkt tweak ismi mi gözüküyor yoksa back yapıp jb mi yapacağız? denemedim ondan sormak istedim
Komutu o kısma yazdıktan sonra geri dönün ve daha önce nasıl dfu moda alıp jailbreak yapıyorsanız yapın ardından safe mode benzeri açıldığı zaman cihaz cydia veya diğer kullandığınız yöneticiden sorun çıkartan tweaki kaldırın ve respring yapın.

Muerte

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Merhaba, bu yöntem sadece checkra1n kullanıpta bir tweak yüzünden elmada kalanlar içindir ve jailbreak yapamıyorsanız bundan kurtulmanın bir yolu var.

Aşağıdaki görseldeki gibi checkra1n'in ayarlar kısmındaki boot arguments kısmına şu komutu girin: launchd_missing_exec_no_panic=1
komutu girdikten sonra sorun çıkartan tweaki kaldırıp respring yapın, bu sayede restore etmeniz gerekmeyecek.

Ekli dosyayı görüntüle 17941
Aynı sorunu yaşıyorum maalesef çalışmadı yine elmada kaldı, yardımcı olabilir misiniz?

Muerte

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Fotoğraftaki yazıları aynen yazdınızmı? Cihazınız nedir? Hangi checkra1n sürümünü kullanıyorsunuz? Ya da başka jb mi?
Evet komutun aynısını girdim ama olmadı, safe modu işaretledim o da işe yaramadı. Cihaz 7 Plus iOS 13.6.1 sürümü. Bootra1n olarak bu dosyayı kullanıyorum, ilk jb yaparken de bununla yapmıştım, hatta dosyada sorun var sanıp tekrar yükledim bootra1n’i ama olmadı yineimage.jpg

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Evet komutun aynısını girdim ama olmadı, safe modu işaretledim o da işe yaramadı. Cihaz 7 Plus iOS 13.6.1 sürümü. Bootra1n olarak bu dosyayı kullanıyorum, ilk jb yaparken de bununla yapmıştım, hatta dosyada sorun var sanıp tekrar yükledim bootra1n’i ama olmadı yineEkli dosyayı görüntüle 18085
Safe mode seçeneğini açıp bunu da yazarak cihazı respring ekranında 10dk beklemeyi deneyin. Dosya olarak şu versiyonu kullanın.

Muerte

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Safe mode seçeneğini açıp bunu da yazarak cihazı respring ekranında 10dk beklemeyi deneyin. Dosya olarak şu versiyonu kullanın.

Dediklerinizi harfiyen uyguladım ama maalesef bu da başarılı olmadı. Telefonu elma da bıraktım kendisi açılana kadar, elma gitti tekrar geldi açıldı ama olmadı. Error code 77 veriyor bilgisayar. İphoneumu bulu kapattım uçak moduna aldım Touch ID kaldırdım ama olmuyor. Safe modu seçmiştim bu arada.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Dediklerinizi harfiyen uyguladım ama maalesef bu da başarılı olmadı. Telefonu elma da bıraktım kendisi açılana kadar, elma gitti tekrar geldi açıldı ama olmadı. Error code 77 veriyor bilgisayar. İphoneumu bulu kapattım uçak moduna aldım Touch ID kaldırdım ama olmuyor. Safe modu seçmiştim bu arada.
Parolanızı kaldırmışmıydınız?

Bir de bu programla aynı yöntemi deneyin:

Yine olmazsa tek yol temiz kurulum.

Muerte

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Parolanızı kaldırmışmıydınız?

Bir de bu programla aynı yöntemi deneyin:

Yine olmazsa tek yol temiz kurulum.
Bu da olmadı hocam. Hatta Arkada iTunes Açtıktan sonra dfu moda aldım yine de fayda etmedi. Temiz kurulum derken tam olarak neyden bahsettiniz?

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Bu da olmadı hocam. Hatta Arkada iTunes Açtıktan sonra dfu moda aldım yine de fayda etmedi. Temiz kurulum derken tam olarak neyden bahsettiniz?
Hocam siz dosyayı nasıl açıyorsunuz? Bunu USB Flash belleğe yazdırıp boot etmeniz lazım.

Muerte

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Hocam siz dosyayı nasıl açıyorsunuz? Bunu USB Flash belleğe yazdırıp boot etmeniz lazım.
Rufus ile yazdırıp boot ediyorum zaten hocam. Başka yolu yok ki zaten jb yapmanın

Muerte

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Temiz kurulum tavsiye ederim. Yedeksiz DFU'dan sıfırlama yani.
İos 14.0.1 güncellemesini yaptım, ekrandaki cydia vs hepsi gitmiş. Tamamen silinmiş olabilir. Hiç bi yerde yok. Bu sayede tekrar jb yapabileceğimin ihtimali olduğunu düşündüm.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
İos 14.0.1 güncellemesini yaptım, ekrandaki cydia vs hepsi gitmiş. Tamamen silinmiş olabilir. Hiç bi yerde yok. Bu sayede tekrar jb yapabileceğimin ihtimali olduğunu düşündüm.
Birkaç haftaya cihazınız için o sürümde jailbreak çıkacak.

Tips
Tips
Üst Alt