Neler yeni

tweak guncellemesi sonrasi respring sorunu

muraTopal.10

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
bi kac saat once cydiaya mobilesubstrate guncellemesi geldi, guncelledim ve respring yaptim, ama dönen beyaz çentik ekranda kaldi cihaz, cihazi kapatip actim tekrar jb yi aktif etmeye calistigimda respring ekraninda kaliyor, ne denediysem olmadi, biraz arastirdim, son yuklediniz tweaki silin duzelir demisler ama son tweak mobilesubstrate, silmeye kalsam butun tweakleride silecek, bilgisi olan var mi?

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Sürüm düşür diyerek önceki sürüme geri dönmeyi deneyin.

Hakan0011

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
bi kac saat once cydiaya mobilesubstrate guncellemesi geldi, guncelledim ve respring yaptim, ama dönen beyaz çentik ekranda kaldi cihaz, cihazi kapatip actim tekrar jb yi aktif etmeye calistigimda respring ekraninda kaliyor, ne denediysem olmadi, biraz arastirdim, son yuklediniz tweaki silin duzelir demisler ama son tweak mobilesubstrate, silmeye kalsam butun tweakleride silecek, bilgisi olan var mi?
ben telefonu yeniden başlatıp, ses açma tuşuna basılı tutarken jailbreak butonuna tıklayıp jb yaptım, bu şekilde jb yapinca tweakler aktif olmadı sonra yeniden başlatıp normal jb yaptım

muraTopal.10

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
suan halettim o sorunu, jb yaptim fakat bu seferde bazi tweakler calismamaya basladi, safari plus kuruluydu safari atiyordu surekli, tweaki sildim duzeldi, tekrar kurunca yine atiyor cozemedim, whatsappta atiyordu, whoozitpro yu sildim duzeldi, autotouchta atiyor suan, kisaca jb yi aktif ettim ama tweakler kafayi yedi bu sefer

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
Nasıl hallettiğini söyleyebilir misin? Buna göre çözüm sunmaya çalışalım.

muraTopal.10

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Nasıl hallettiğini söyleyebilir misin? Buna göre çözüm sunmaya çalışalım.
tweak butonunu pasif edip jb yaptim, cydia dan hata veren repolar vardi, biri de jailbreaktr reposuydu, bi kac tweak silip deneyeyim dedim, rasgele bi tweak sildim, ekranda "dpkg warning" hatalari vardi, eskidende cikiyodu onlar ama bugune kadar hic sorun olmamisti, cogu kiimoo, bu repoyla ilgili uyari vardi zaten ama jailbreaktr tweakide vardi hata veren, bende dedim bunlari sileyim, hata veren tum tweakleri sildim sorun duzeldi respring ekraninda kalmiyor suan, jb yi aktif ettim ama anlamadigim bi sekilde alakasiz tweakler calismamaya basladi, whatsapp acilmamaya basladi, crashreport kurup whatsapp i halletim suan calisiyor ama diger sorunlari cozemedim malesef, yeni tasindigim icin wifi yok suan, yoksa coktan temiz bi restore atip tekrar jb yapardim

Moderatör tarafından düzenlendi:

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
Aslında olay sadece hata alıp almaman değil, ki*** reposu genel olarak tehlikeli bir repo. Şu durumda tek çözüm, dediğin gibi temiz bir restore atmak olacaktır. Tek tek çözüm arayıp halletsen dahi, bir sonraki yüklediğin Tweak'te sorun yaşamayacağının garantisi yok. Geçmiş olsun.

Hakan0011

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
suan halettim o sorunu, jb yaptim fakat bu seferde bazi tweakler calismamaya basladi, safari plus kuruluydu safari atiyordu surekli, tweaki sildim duzeldi, tekrar kurunca yine atiyor cozemedim, whatsappta atiyordu, whoozitpro yu sildim duzeldi, autotouchta atiyor suan, kisaca jb yi aktif ettim ama tweakler kafayi yedi bu sefer
safari plus 1.6.4 kullanıyorum bende çökme falan yapmıyor ama bende de bazı tweakler çalışıyorum

muraTopal.10

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
safari plus 1.6.4 kullanıyorum bende çökme falan yapmıyor ama bende de bazı tweakler çalışıyorum
bende 1.6.4 u kullaniyodum zaten, hic bir sikintida yoktu, ama dun mobilesubstrate yi guncelledikten sonra yukarda anlattigim sorunlar basladi, onceden hic bir tweakte ya da uygulamada sorun yoktu, suan cogu sorunu hallettim ama hala safariplus ve autotouch calismiyor direk atiyor

Hakan0011

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
anasayfadayken arama yapıp çıkan sonuçlardan safari olanlara tıklayınca çöküyor safariyi başlatamıyor, böyle sorun yaşayan var mı

muraTopal.10

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
semirestore rollectra ile sadece jailbreaki sildim, hicbir uygulama yada bilgi kaybi olmadi, sadece jailbreak kalkti cihazdan, ardindan th0r ile tekrar jb yapip tweaklerimin hepsini geri kurdum, eskisen calismayan hata veren tweaklerin hepsi duzeldi, sorunsuz kullaniyorum, coklu tweak sorunu yasayan olursa rollectra ile restore yapabilirsiniz.

NOT: rolectra daki tik aktifse cihaz komple restore olur hersey silinir, tiki pasif yaparsaniz bilgiler uygulamalar hersey durur sadece jb kalkar

Tips
Tips
Üst Alt