Neler yeni

Touch ID yerine Face ID ile tuş kilidi açma

rootrx

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Selam arkadaşlar 2 sorum olacak 1. Si Touch ID im bozuk olduğundan telefon kilidini koyduğum rakam şifreleriyle açmak zorunda kalıyorum bunu yerine yüz tanıma ile açmasını sağlayacağım bir tweak var mı? (iOS sürümüm : 13.6)
2. Sorum ise DVirtualHome adlı tweak Touch ID olmadan çalışıyor mu? Tweakı en son yüklediğimden orta tuşa dokundum ama çalışmadı.

Cihaz
iPhone 6s
Sürüm
13.6

HamzaC.

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Selam arkadaşlar 2 sorum olacak 1. Si Touch ID im bozuk olduğundan telefon kilidini koyduğum rakam şifreleriyle açmak zorunda kalıyorum bunu yerine yüz tanıma ile açmasını sağlayacağım bir tweak var mı? (iOS sürümüm : 13.6)
2. Sorum ise DVirtualHome adlı tweak Touch ID olmadan çalışıyor mu? Tweakı en son yüklediğimden orta tuşa dokundum ama çalışmadı.
FaceID sadece kamera ile çalışan bir sistem değil, cihaza ayrıca bir modül eklemen gerekiyor ki bu da çok saçma birşeye döner. Arabanın yanlarına kanat takıp uçmasını beklemek gibi birşey oldu bu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

rootrx

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
FaceID sadece kamera ile çalışan bir sistem değil, cihaza ayrıca bir modül eklemen gerekiyor ki bu da çok saçma birşeye döner. Arabanın yanlarına kanat takıp uçmasını beklemek gibi birşey oldu bu.

Peki ekran kilidini farklı bir yöntemle açabileceğim alternatif bir tweak yada yöntem var mı?

vahcet12

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
Arkadaşın dediği gibi Face ID sadece kamera ile çalışmıyor...
Touch ID'de bozuk ise geriye tek parola kalıyor :)

Mehmet_Oktay

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Biraz araştır. İPhone 6 ile bir tweak yükleyip ön kamera ile kilidi açıyordum.

HamzaC.

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Çok güvensiz olur, android cihazlardaki gibi fotoğrafla bile açılabilen bir kilit olur.
FaceID kapsamlı bir yüz algılayan algoritma ile çalışıyor. Bir tweak ile yüz algılama olsaydı Apple onca cihazı bu kadar pahalı bir meblağda satışa sunmazdı bir yazılım ile hallederlerdi.

rootrx

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Çok güvensiz olur, android cihazlardaki gibi fotoğrafla bile açılabilen bir kilit olur.
FaceID kapsamlı bir yüz algılayan algoritma ile çalışıyor. Bir tweak ile yüz algılama olsaydı Apple onca cihazı bu kadar pahalı bir meblağda satışa sunmazdı bir yazılım ile hallederlerdi.

Güvenli olup olmaması umurumda değil açıkçası sadece yüzümü görüp otomatik kilidi açması yeterli benim için. Sürekli 6 haneli rakam yazmaktan bıktım, ayrıca yanımdaki kişilerde görüyor şifremi ister istemez.

HamzaC.

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Güvenli olup olmaması umurumda değil açıkçası sadece yüzümü görüp otomatik kilidi açması yeterli benim için. Sürekli 6 haneli rakam yazmaktan bıktım, ayrıca yanımdaki kişilerde görüyor şifremi ister istemez.
Parola seçenekleri arasında 4 haneli parola seçeneği olması lazım. Güvenliğe çok önem vermiyorsan neden parola koyuyorsun ki bas düğmeye açılsın

rootrx

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Dostum araştırdım ama sadece bioprotect diye bir tweak buldum onunda ekran kildi açmasına yardımcı oluyor mu tam bilmiyorum araştırmaya devam edeceğim

vahcet12

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
Tweakla falan halledemiyormuyuz yani 😕
Fiziksel olarak home tuşu bozuk ise tweak vs. işe yaramaz.
Appellancy diye bir tweak vardı ios 11 de. Güncelleme aldı mı bilmiyorum, bir araştır. Bir kaç alternatif daha vardı ama aklıma gelmedi şimdi tweak isimleri. Lakin bu tarz uygulamalar maalesef stabil çalışmıyor. En başta yaşayacağın sorunları sana söyleyeyim.
1- Sürekli kamera kullanacağı için şarj ve ısınma sorunu,
2- Geç açılma veya açılmama,
3- Başkalarının yüz hatlarında benzerlik varsa başkalarının cihazı açması.

rootrx

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Parola seçenekleri arasında 4 haneli parola seçeneği olması lazım. Güvenliğe çok önem vermiyorsan neden parola koyuyorsun ki bas düğmeye açılsın

Güvenliği o derece önemsiz bulmuyorum tabiki yüz tanıma sistemi konusunda sadece önem vermiyorum. Telefon çalınsa zaten çalan kişi illaki telefonu reset atacaktır o zamanda tweak ve jb devre dışı kalkacaktır artık yüz tanımayı bypass edemicektir haliyle

redsmoke

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
DVirtualHome'un touch id olmadan çalışıp çalışmadığını ben de merak ediyorum.

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Parolayı kapat güvenlik önemli değilse

JONES.53

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Tweakla falan halledemiyormuyuz yani
Şifre yerine şekil çizerek açan bi tweak vardı pratik bi şekilde bir harf atıyorum bir rakam veya başka bi şekil pat diye açıyordu tweak’in adını unuttum ama

Tips
Tips
Üst Alt