Neler yeni

Telefonun Tarihini İleri Aldım Sertifika Zamanı Bitti

tufancemkir

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Merhaba forum sakinleri. Bir geziye çıktım yanımda bilgisayarım yok. Telefonumun tarihini ileri aldım bir işlem için. Sonra telefonu kapatıp açtım bir bakarımki unc0ver açılmıyor. Hemen sertifikaya baktım kalkmış. Normalde 6 gün vardı sertifikanın bitmesine ama ben 1 ay ileri alınca tarihi sertifika bitti olarak algılamış. Benim pc olmadan (jb aktif değil yeniden başlattığım için) unc0verimın sertifikasını geri getirme şansım varmı ?

madmert9

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
TweakBox veya benzeri bir yerden unc0ver'ı indir jailbreak yap telefonu.Daha sonra Extender'ı indir Cydia'dan ve TweakBox'un imzasını kaldır kendin imzala Extender'ı kullanarak.

tufancemkir

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
TweakBox veya benzeri bir yerden unc0ver'ı indir jailbreak yap telefonu.Daha sonra Extender'ı indir Cydia'dan ve TweakBox'un imzasını kaldır kendin imzala Extender'ı kullanarak.
Bu şekilde bir hata alıyorum.
CD85D565-AA67-4C47-B06A-CCB476C27B89.png

madmert9

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Telefonu kapatıp açar mısın ? Kapatıp aç ve tekrar dene yüklemeyi profili.Bu problem genellikle telefonu kapatıp açınca çözülüyor.

tufancemkir

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Telefonu kapatıp açar mısın ? Kapatıp aç ve tekrar dene yüklemeyi profili.Bu problem genellikle telefonu kapatıp açınca çözülüyor.
Çok teşekkür ederim hallettim. Alakasız bir soru olucak ama cydiada jailbreaktr nin reposu yenilenemiyor. Sorun bende mi ?

omeraksoy

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Sorun devam ediyorsa 0541 593 34 00 whatsapp üzerinden bana ulaş

TheVeiL

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bir bug bulmuşsunuz farkında değilsiniz 100 gün geriye alsaydınız 100 gün imza istemeyecekti sanırım

tufancemkir

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Sorun devam ediyorsa 0541 593 34 00 whatsapp üzerinden bana ulaş
Sorun düzeldi.:okay:
Mesaj düzenlendi:

Bir bug bulmuşsunuz farkında değilsiniz 100 gün geriye alsaydınız 100 gün imza istemeyecekti sanırım
Onu denicektimde eve geçince denicem. Şuan dağ evindeyiz wifi yok bir sıkıntı çıkarsa telefonsuz kalmıyım diye denemedim.:D

madmert9

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
O kadar kolay olduğunu sanmıyorum çünkü bu basit bir işlem.Böyle bir bug olsaydı zaten çoktan birileri bulmuş olurdu ve açığı kapatmış olurlardı

TheVeiL

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Telefon modele göre değişir belki bir tweak buna yol açtı nerden bileceksin
O kadar kolay olduğunu sanmıyorum çünkü bu basit bir işlem.Böyle bir bug olsaydı zaten çoktan birileri bulmuş olurdu ve açığı kapatmış olurlardı

madmert9

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Telefon modele göre değişir belki bir tweak buna yol açtı nerden bileceksin
Bu tweaklerin içindeki kodlar rastgele yazılmıyor sonuçta.İmza olayına etki edecek bir kod olmadığı sürece böyle bir şey mümkün değil.
Ayrıca telefonun modeli ile de alakası yok.Farklı modeller farklı .ipsw dosyaları kullansa dahi iPhone 8'in 11.3.1 sürümünde kapatılmış olan bir açık iPhone 7'nin 11.3.1 sürümünde hala aktif durumda olmuyor.

TheVeiL

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bu tweaklerin içindeki kodlar rastgele yazılmıyor sonuçta.İmza olayına etki edecek bir kod olmadığı sürece böyle bir şey mümkün değil.
Ayrıca telefonun modeli ile de alakası yok.Farklı modeller farklı .ipsw dosyaları kullansa dahi iPhone 8'in 11.3.1 sürümünde kapatılmış olan bir açık iPhone 7'nin 11.3.1 sürümünde hala aktif durumda olmuyor.
Büyük konuştun ios sürümleride rasgele yazılmıyor fakat adamlar dağlarca sistem açığı buluyor önceden 1-2 sene felan önce bazı oyunlarda 5 saatte bir hediye veriyordu hatırlarsın belki tarihi değiştirip hediyeyi anında alabiliyordun o oyunlarda rasgele yapılmıyor bunu sen bilemezsin arkadaş bi denesin sonucu bildirsin buraya 😊

madmert9

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Büyük konuştun ios sürümleride rasgele yazılmıyor fakat adamlar dağlarca sistem açığı buluyor önceden 1-2 sene felan önce bazı oyunlarda 5 saatte bir hediye veriyordu hatırlarsın belki tarihi değiştirip hediyeyi anında alabiliyordun o oyunlarda rasgele yapılmıyor bunu sen bilemezsin arkadaş bi denesin sonucu bildirsin buraya 😊
Olayın işleyişi konusunda hiçbir fikrin olmadığı belli olduğu için açıklamakta ısrarcı olmayacağım.Sonuçta bir şeyleri anlatabilmek için karşıdakinin de konuyla ilgili bilgi sahibi olması gerekiyor.Senin dediğin şey sana matematik anlatmaya çalışan birisine 2+2 = 5 de olabilir neden olmasın demek gibi. :okay:

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Büyük konuştun ios sürümleride rasgele yazılmıyor fakat adamlar dağlarca sistem açığı buluyor önceden 1-2 sene felan önce bazı oyunlarda 5 saatte bir hediye veriyordu hatırlarsın belki tarihi değiştirip hediyeyi anında alabiliyordun o oyunlarda rasgele yapılmıyor bunu sen bilemezsin arkadaş bi denesin sonucu bildirsin buraya
Telefonun tarihiyle oynadığınızda https yani güvenli bağlantı devredışı olur.
O an eğer internet açık ve imzalama kontrol ediliyorsa , Apple ise https yani güvenli bağlantıyla çalıştığı için imzalamayı serverlarda kontrol edememiş ve o yüzden imzalamayı bitirmiş olabilir.
Örnek veriyorum cihazınızdan ipswden yazılım yüklemeye çalışırken bilgisayarın saatinde sorun varsa (1 gün falan sıkıntı çıkarmıyor , 1 ay falan geride/ilerideyse) o yazılımı kuramazsınız.

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
Sertifika zamanları her zaman net bir tarihte bitmeyebiliyor. Bu durum biraz senin şansına gibi duruyor. Tarih ileri/geri almayla sertifika uzamayacağına ben de kesin gözüyle bakıyorum. Şayet böyle bir şey olsaydı bu kadar zaman uğraşmazdık. Ayrıyeten sunucu bazlı doğrulama olduğu için bizim değil de, sunucunun saat/tarihi önemli.

Tips
Tips
Üst Alt