Neler yeni

Telefon elma logosunda kaldı

Turgay

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
İyi akşamlar,

Sorun başlıktada belirttiğim gibi telefon elma logosunda kaldı (model iphone 7 sürüm ios 10.1.1).Bu öğlen cebimden telefonu çıkardığımda şarjım %1'di,anormal gelmesine rağmen fazla irdelemedim akşama kadar öyle bıraktım şarja koyacak bir yer yoktu.Akşam bi kablo buldum açılsın diye taktım bi süre sonra telefonun elma logosunda öylece kaldığını fark ettim bi çok kez hard reset atmama rağmen açılmadı telefon.Forumda arama yaptım tabi başlık açamadan önce şarjı zaten az olduğunda şarjı bitir tekrar dene gibi önerilen yolları denesemde nafile bi sonuç çıkmadı sonunda pc ile neler yapabilirim diye pc'ye bağladığımda ilk önce bilgisayarımda telefonun dosyalarına baktım ve fotoğrafları göstermesi beni şaşırttı,ardından itunes'tan baktığımda da oradada telefona ait verileri gösterdiğini gördüm ve en şimdi ifunbox'ı indirip oradan sistem dosyalarına erişip dosyalarımı kurtabilirmiyim diye baktığımda bütün fotoğraflarıma ulaşabildiğimi gördüm ve ekstra telefona attığım dosyalarımada,kısacası ben şimdi telefonu nasıl düzeltebilirim daha doğrusu güncelleme yapmadan düzeltebilir miyim? normalde hiç erişim olmadığında dfu moda alıp sürüm yükseltip her şeyi mi kaybetmem gerek ama ben şimdi bu durumda tam olarak değilim gibi sonuçta telefona erişebiliyorum burada efsane abiden yada diğer yetkili kişilerden yardımlarını beklediğimi belirtmek isterim.Şuan hala telefon dosyalarına erişebiliyorsam güncellemeden belkide düzeltebilirim diye düşünüyorum.Sizden cevap gelene kadar telefonu bir köşede bekleticem şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler.

Cihaz
iphone 7
Sürüm
ios 10.1.1

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@Turgay
Selam Kardeş, sürüm 10.1.1 ve İphone 7’mi doğru anlamışmıyım ??

birde ne yaparsan yap Tel. elma logosundamı kalıyor ??

ve son olarak RAW dosya’ya erişimin varmı ifunbox içinde ??

Turgay

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@Turgay
Selam Kardeş, sürüm 10.1.1 ve İphone 7’mi doğru anlamışmıyım ??

birde ne yaparsan yap Tel. elma logosundamı kalıyor ??

ve son olarak RAW dosya’ya erişimin varmı ifunbox içinde ??
Evet abi sürüm 10.1.1 İphone 7
şuanda telefon yanımda tekrar hard reset attım öylece elma logosunda,pc bağlıyken 5-10 dk bir bağlantı kopup geri geliyor bunuda belirteyim bi önemi vardır belki
malesef RAW dosya sistemine erişimim yok büyük ihtimalle telefon kapandığı için jb kalktı ve jb olmadığından erişilmiyor

jb.PNGEkran Alıntısı.PNG

Lalezar

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
merak ettim hasta kurtarılabilecekmi

efsane

Administrator
Cihaz
@Turgay
Maalesef yapılabilecek birşey Yok...

Son çare eğer aktifse “İphone Bul” üzerinden cihazı silmek...

Hardreset İphone 7’de nasıl oluyor biliyorsun inşallah...

Turgay

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@Turgay
Maalesef yapılabilecek birşey Yok...

Son çare eğer aktifse “İphone Bul” üzerinden cihazı silmek...

Hardreset İphone 7’de nasıl oluyor biliyorsun inşallah...
Yani yapabilecek bi şey yok diyosun abi,ben o zaman ulaşabildiğim için verileri alayım sonra da ne kadar gönlüm elvermesede ios 12'ye geçeyim
cihazı silmek derken neyi kastettin onu tam anlamadım.
Hardreset atmasını biliyorum

Şu cihazı silme kısımını biraz açıklarsan çok sevinirim,ona göre müsait bi zamanda bilgilerimi alıp,ios 12 sürümünü indirip kurucam
ha bide sizin elbet bi bilginiz vardır (tabi bi ön bilgi olsun, sizdende fikir almak için soruyorum) ios 12 İphone 7'de çok bi sorun,sorun derken kasma yada pil gibi konularda sıkıntı,çıkarır mı bi bilginiz varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

Solhan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Kardeşim elmadan çıkmak biraz uğraştırıcı bazen açılabiliyor bazen açılamıyor ama son zamanlarda karşılaşılan sorun ise döngü halinde açılıp kapanmıyorsa sadece Elmada kalıyorsa Aç telefona hiç bi müdahale 04:30 dk bekle açılacaktır.

Turgay

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
hardreset denedin mi?
Evet yukarıdada belirttiğim gibi bir çok kez hardreset attım ama yine bu kadar soruldu kendimden şüpe etmeye başladım.Hardreset dediğimiz özellikle iphone7'de güç ve ses kısma tuşuna basılı tutup elma gelene kadar bekleme değil mi?
Mesaj düzenlendi:

Mesaj düzenlendi:

Kardeşim elmadan çıkmak biraz uğraştırıcı bazen açılabiliyor bazen açılamıyor ama son zamanlarda karşılaşılan sorun ise döngü halinde açılıp kapanmıyorsa sadece Elmada kalıyorsa Aç telefona hiç bi müdahale 04:30 dk bekle açılacaktır.
Valla cidden bu dediğin olursa çok sevinirim ya çünkü verileri bi şekilde alsamda hiç güncellemek istemiyorum cihazı

04:30 derken 4 dk 30 sn yoksa saat olarak mi

Son düzenleme:

efsane

Administrator
Cihaz
Yani yapabilecek bi şey yok diyosun abi,ben o zaman ulaşabildiğim için verileri alayım sonra da ne kadar gönlüm elvermesede ios 12'ye geçeyim
cihazı silmek derken neyi kastettin onu tam anlamadım.
Hardreset atmasını biliyorum

Şu cihazı silme kısımını biraz açıklarsan çok sevinirim,ona göre müsait bi zamanda bilgilerimi alıp,ios 12 sürümünü indirip kurucam
ha bide sizin elbet bi bilginiz vardır (tabi bi ön bilgi olsun, sizdende fikir almak için soruyorum) ios 12 İphone 7'de çok bi sorun,sorun derken kasma yada pil gibi konularda sıkıntı,çıkarır mı bi bilginiz varsa paylaşırsanız çok sevinirim.
sitesinden cihazı sileceksin... tabiki icloud senkronize’yi cihaza kayıt ettiysen

Solhan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Evet yukarıdada belirttiğim gibi bir çok kez hardreset attım ama yine bu kadar soruldu kendimden şüpe etmeye başladım.Hardreset dediğimiz özellikle iphone7'de güç ve ses kısma tuşuna basılı tutup elma gelene kadar bekleme değil mi?
Mesaj düzenlendi:

Mesaj düzenlendi:

Valla cidden bu dediğin olursa çok sevinirim ya çünkü verileri bi şekilde alsamda hiç güncellemek istemiyorum cihazı

04:30 derken 4 dk 30 sn yoksa saat olarak mi
4dk 30 saniye

Turgay

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Tekrardan konuyla alaklı bir şey sorucam

Tesadüfen yedek alırken oldu elimle telefonun ekranına bi kaç defa vurunca(tabi hala elma logosunda takılı) büyüteç kısmının denetim merkezi açıldı işte renkleri tersine çevir filan acaba bi şey yapabili mi diye sorayım dedim @efsane6 abi sizce bi şey çıkarmı bundan

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
Ana menüye ulaşmadan bir şey yapamazsın. Benim görüşüm bu yönde. Efsane hocam'ın da görüşünü alalım tabii.

Ek olarak; Güncellemeden önceki son çıkış, resimlerine erişebildiğine göre telefon verilerinin bir kısmını görüyor, tekrar tekrar izin istemiyor yani anladığım kadarıyla. Resimlerini bir yere yedekle ve sonrasında 3uTools programı da telefonu görürse şayet, verileri silmeyi buradan deneyebilirsin. Ben en son denediğimde telefonu Elma'dan kurtardı fakat bu sefer de çok çok önemli rol oynayan Ayarlar, Safari gibi uygulamaları da silmişti. Bunu da göz önünde bulundurarak, sıfırlama işlemi alternatifi olarak 3uTools kullanabilirsin.

Turgay

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@veyselfurkan abi valla artık gönlüm elvermesede güncelledim ,telefon açıldı şuan hiç bişi silinmemiş vaziyette.Artık ios 12’de jb bekliycem şu var sadece buradan sorayım.Nette ios 12.1 için jb çıkma ihitmali daha yüksek diye 12.1.1 güncellemedim.Dikkatimi çekti telefon animasyonları olsun hızlanmış durumda ios 10’a göre ama batarya sanki biraz daha hızlı tükeniyor

Lalezar

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
sürüm yükseldikçe şarj süresi azalıyor istisnasız

Tips
Tips
Üst Alt