Neler yeni

Çözüldü Succession restore etmiyor

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
@pepe7115 cracklı uygulamanın, cracklı repo kullanmanın sürüm ile uyumsuz tweak yüklemenin zararlarını bilmediğin için yazdığını düşünüyorum. Crack repoların içerisinde malware bulunmakta tweakların güvenlik duvarını aşarak çalışması için ayar dosyaları ile oynanıyor ve içerisine ne eklendiğini bile bilmiyorsun. Uyumsuz tweak yüklemekten ne farkı kaldı ki ? Evet dediğin gibi birşey olmuyor diyorsun bir tane cracklı tweak yüklüyorsun ve bir zaman geliyor olmaz dediğin şey oluyor. Çünkü yüklediğiniz her tweakın bir kalıntısı kalıyor ve bir süre sonra cihaz açılmayacak veya sistem dosyalarının bozulması sonucu kurtarılamayacak hale geliyor.

Crack dediğiniz olayı savunurken arkasında kimlerin ne niyet ile çalıştıklarına bakmıyorsunuz, sorgulamıyorsunuz. Bir insan ücretli bir tweakı neden bedava yayınlar diye düşünmüyorsunuz. belkide dediğiniz gibi unc0ver jb nin geliştiricisinin yayınladığı succession programı neden oldu. (Geliştiricisi programın düzgün çalıştığını söylemesine rağmen)
Tabi biz sonunda neden olana veya olduğunu düşündüğümüz şeye kızıyoruz.
Saurik ios 9 dan sonra jb nin bitmesi gerektiğini söyledi ve elini çekti. Jailbreak eskisi gibi kolay olmuyor ve her geçen gün daha da zorlaşıyor artık. (A12cihazlar halen jb bekliyor)

Crack kullanmayın diye sürekli uyarmamız bir kar amacımız olduğundan değil sizleri ve cihazlarınızı düşündüğümüz için.
Ve sizlerde sonunda üzülmeyin diye biz başından crack dan ve repolarından uzak durun diyoruz.

pepe7115

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
@pepe7115 cracklı uygulamanın, cracklı repo kullanmanın sürüm ile uyumsuz tweak yüklemenin zararlarını bilmediğin için yazdığını düşünüyorum. Crack repoların içerisinde malware bulunmakta tweakların güvenlik duvarını aşarak çalışması için ayar dosyaları ile oynanıyor ve içerisine ne eklendiğini bile bilmiyorsun. Uyumsuz tweak yüklemekten ne farkı kaldı ki ? Evet dediğin gibi birşey olmuyor diyorsun bir tane cracklı tweak yüklüyorsun ve bir zaman geliyor olmaz dediğin şey oluyor. Çünkü yüklediğiniz her tweakın bir kalıntısı kalıyor ve bir süre sonra cihaz açılmayacak veya sistem dosyalarının bozulması sonucu kurtarılamayacak hale geliyor.

Crack dediğiniz olayı savunurken arkasında kimlerin ne niyet ile çalıştıklarına bakmıyorsunuz, sorgulamıyorsunuz. Bir insan ücretli bir tweakı neden bedava yayınlar diye düşünmüyorsunuz. belkide dediğiniz gibi unc0ver jb nin geliştiricisinin yayınladığı succession programı neden oldu. (Geliştiricisi programın düzgün çalıştığını söylemesine rağmen)
Tabi biz sonunda neden olana veya olduğunu düşündüğümüz şeye kızıyoruz.
Saurik ios 9 dan sonra jb nin bitmesi gerektiğini söyledi ve elini çekti. Jailbreak eskisi gibi kolay olmuyor ve her geçen gün daha da zorlaşıyor artık. (A12cihazlar halen jb bekliyor)

Crack kullanmayın diye sürekli uyarmamız bir kar amacımız olduğundan değil sizleri ve cihazlarınızı düşündüğümüz için.
Ve sizlerde sonunda üzülmeyin diye biz başından crack dan ve repolarından uzak durun diyoruz.
Keşke bu kadar uzun yazmadan yazdıklarımı okusaydın yada anlasaydın

Yaşını bilmem ama ben 41 yaşındayım Apple ilk çıkan 2G cihazlarından bu yana iPhone kullanırım neyin ne işe yaradığını az çok bilirim

Ben Crack olayını savunmuyorum sevmemde benim olayın cracklı uygulamadan kaynaklanmış olamaz çünkü herşeyi satınalırım dedim sen cracklı kullanıyorsun diyorsun

Siz anlasanızda anlamasanıda benim cihazımı bu program çökertti yıllardır kullandığım cihaz bir uygulama ile çöktü

Herkese tavsiyem cihazında yüklü olan işlem yapan kim varsa direk silsin başka yolla restore etsin bu daha başlangıç

C

clkgkmn

Guest
@pepe7115
Kardes öncelikle gecmis olsun bende bu programi kullandim electra jailbreak vardi sıkıntı yasamadim ama soyle bir durum var ne kadar tweak yukle kaldir islemi yaptiysam her seferinde filza ile temizligini yapmisimdir kalinti hicbirsey kalmazdi tweaklerden acaba diyorum kalinti birsey kaldida o yuzden jailbreak kaybetmis oldun

RapunzelBenim

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 7 Plus
Beni de elmada bıraktı. Kendiliğinden işlem yapıyor bu Tweak. Cydia Eraser gibi sanmayın. Kestirilemez ne yapacağı. Çok şükür FR ile geri döndüm.
Kardeşim beni destekledin bir konuda saolasın bu namuzsuz kendi kendine aktif oldu ben tl şarja takıp uyumak için yayağa uzandım mobile veride wifide kapalıydı bi baktım ışık yandı kaşktım baktım cihazda merhaba hallo ola yazıyor hiç bir şekildede o ekrandan en son elma geldi kaldı ekrana

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

RapunzelBenim

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 7 Plus
ben temayı bile satın alıyordum cracklı bir uygulama kesinlikle yoktu cihazımda bununla restore ettim herşey çok güzeldi ancak sabah evlat acısı gibi koydu durduk yere hoşgeldiniz ekranı gelip durdu sonra kapandı açılmadı cihazım iphone x olunca faceid de fr sırasında hata verince nonce da uçtu gitti

artık şu cracklı uygulama lafını bırakın lütfen yeri geldi 2.99 $ tema aldım cracklı bişeyim yoktu cihazım gereksiz resping yapıyordu onu çözmek için bu aracı kullandım ama jailbreak gitti
Beni Suçlayan Crackli Tweakler Kullandım Diye Elmada Kaldığımı Söyleyen Kenan Ve Colstar Kardeşim Okur Umarım Bu Yazıyı Elin Çinlisini Savunacağınıza Beni Haksız Çıkarmaya Çalışın Siz Ama Unutmayın Ben Ulubatlı Hasanın Torunuyum Ve Türkün Türkten Başka Dostu Olmaz...Ne Oldu Adam Baktıki Tweak Sorunlu Bi Bahane İle Askıya Aldı Tamamen Kalleşce Bir Hareket Yalandan Jailbreak Yapıyolar Sonra Baktıki Benim Jailbreak Electra İle Yapılmış Hemen Kahpelik Yapıp Cihazıma Virüsü Gönderdi Bilmiyor Değilim Ama İşte Yapacak Bişeyim Yok

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
@pepe7115 yaş olarak senden büyüğüm yazdıklarını okuyup anlama kısmına gelince, okuyup anlamasaydım, senin ve diğer üyelerin anlaması için o kadar uzun yazmazdım.
Yazımda crack, repo ve uyumsuz tweak için genelleme yaparak zararlarını ve sonuçlarını yazdım, sadece şahsına crack kullanıyorsun demişim gibi göstermenin nedenini anlamadım. (Repo ve uyumsuz tweak da vardı)?

Neyin ne işe yaradığını az çok bilirim diyorsun, peki succession programının hangi hataya neden olduğunu biliyormusun da programdan olduğunu söylüyorsun.

Cihazlarımız aynı bende senin gibi restore ettim program ile ve sorunsuz kullanıyorum.

Bu kadar uzun yazının nedeni bu kadar basit gördüğün bir nedenden.

ugrbnk

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Beni Suçlayan Crackli Tweakler Kullandım Diye Elmada Kaldığımı Söyleyen Kenan Ve Colstar Kardeşim Okur Umarım Bu Yazıyı Elin Çinlisini Savunacağınıza Beni Haksız Çıkarmaya Çalışın Siz Ama Unutmayın Ben Ulubatlı Hasanın Torunuyum Ve Türkün Türkten Başka Dostu Olmaz...Ne Oldu Adam Baktıki Tweak Sorunlu Bi Bahane İle Askıya Aldı Tamamen Kalleşce Bir Hareket Yalandan Jailbreak Yapıyolar Sonra Baktıki Benim Jailbreak Electra İle Yapılmış Hemen Kahpelik Yapıp Cihazıma Virüsü Gönderdi Bilmiyor Değilim Ama İşte Yapacak Bişeyim Yok

Konu nerden nereye geldi geçmiş olsun kardeş. Senin gibi elmada kalanda çok sorunsuz yapanda çok. Ben iki cihazda da sorunsuz yaptım. Kimsenin çinliyi savunduğu Türkü kötülediği yok. Sorunsuz yapanlar neyi doğru yaptı oldu, sen neyi yanlış yaptın olmadı ona bakmak lazım.

RapunzelBenim

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 7 Plus
Konu nerden nereye geldi geçmiş olsun kardeş. Senin gibi elmada kalanda çok sorunsuz yapanda çok. Ben iki cihazda da sorunsuz yaptım. Kimsenin çinliyi savunduğu Türkü kötülediği yok. Sorunsuz yapanlar neyi doğru yaptı oldu, sen neyi yanlış yaptın olmadı ona bakmak lazım.

Yav arkadaş ben hiç bir eylem başlatmadımki indirdim sadece ve içine girip baktım ve sonra ilerde lazım olur hesabı geri çıktım aslında cydiaya girip kaldıracaktım sabah kaldırırım dedim kitledim şarja koydum ekmek çatpsın hiç bir yerine tuşuna tıkına basmadım tuş kilidindeyken kendi kendine devreye girmiş kahpe tweak:(

corleone

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Bence tum testleri yapilmadan hecanla aceleci davrandi. Bizler denek olduk bi bakima. Eminim kollari sivamis olasi hatalari duzeltmeye koyulmustur. Yakinda sorunsuz surumleri yayimlar. Bizde bakariz oooyle

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
1 yıldır electra kulanıyordum peki sana soruyorum ne olduysa ne hikmetse ben bunu yükledikten sonra elmada kaldım sebep?Ve En Önemlisi ben telefona indirdim ve sadece içine baktım geri kapatıp sabah silerim bu tweaki dedim ve şarja taktım kendi kendine işlem yapmaya başlamış niyemi çünkü bu uygulama tuzak jailbreki olanları elmada bıraksın diye apple adamla anlaşmış başka izahı yok yazıklar olsun o geliştiriciye adam sanıp güvendik meğersem applenin adamıymış tühh ona jailbreakimden oldum bi dünya tweak almıştım tüm param boşa gitti

Hocam sizde iyi komple teorisyenliği sezdim :D
Apple kendi sistemini başkasının eliyle mi koruyacak, Apple istese her türlü engeller. Millet elmada kalsınmış falanmış yapmayın Allah aşkına.

corleone

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Hocam sizde iyi komple teorisyenliği sezdim :D
Apple kendi sistemini başkasının eliyle mi koruyacak, Apple istese her türlü engeller. Millet elmada kalsınmış falanmış yapmayın Allah aşkına.
Yani bencede. Apple istese o sarisin siri ajaniyla bile bizi elmada birakir yazar eksik yayimladi.

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Yani bencede. Apple istese o sarisin siri ajaniyla bile bizi elmada birakir yazar eksik yayimladi.

Yazılım bu her şey olabilir. Testlerde düzgün çalışan şey yayınlanınca sorun çıkarır.

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@RomeoBenim sürekli argo/küfür yazmayı bırakın. Apple bile iCloud hack dalgası yediğinde sizin kadar serzenişte bulunmamıştır.

corleone

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@RomeoBenim sürekli argo/küfür yazmayı bırakın. Apple bile iCloud hack dalgası yediğinde sizin kadar serzenişte bulunmamıştır.
Apple komple sistemine dalga yese “tuh beee” der ama biz zor gelen jb yi kaybedince aglayasimiz geliyo koca adamlar, ondan biraz gecer bi kac gune.

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Ben şahsen hiç bir Jailbreak temizleme aracını kullanmam..

Test için test cihazlarda bir sürü temizleme aracını kullandığım olmuştur ama bana göre Tek bir Temizleme aracı vardır yani “CydiaEraser”dir...

CydiaEraser’i bile hayatımda bir veya iki defa test cihazlarda kullanmışımdır...

Ana cihazımda kullanmadım ve kullanmamda..

CydiaEraser de hata yapabilir diğer Jailbreak temizleme araçları gibi...

Başlıktaki “Succesion” aracı bir kaç Cihazda test edildi olumlu ve olumsuz sonuçlar alındı...

Crackli içerikli cihazlarda çoğunlukla olumsuz sonuçlar alındı...

Yani kısacası bunu demek istiyorum;

1. niye JAİLBREAK silme ihtiyaçı duyuyorsunuz?

2. Yüklediğiniz herşeyi manuel silebilirsiniz veya devredışı bırakabilirsiniz..

3. Crack yüklendiyse tabiki Manuel de olsa kolay kolay silinmez...

Jailbreak ile iç içe olanlar ve tecrübeli insanların bence jailbreak silme araçlarına ihtiyacı olmaması gerekiyor...

Eğer bu jailbreak işinden anlamıyorsam o zaman yükleyeceğim ne olursa olsun yüklemeden önce bir araştırma yapmam gerekiyor (uyumlu/uyumsuz Tweak)

Şu anda IOS 10 - IOS 12.1.2 arası kullanabileceğiniz Tweak sayısı yaklaşık 170 ile 220 arası bundan fazlasına gerçekten ihtiyacınız Yok...

Kendi cihazımda bulunan Tweak ve repo sayısı:

-286 Tweak + sistem tweakleri ile birlikte
-114 Repo

Problem yok Bende ve Problem olursa bile manuel ararım bulurum silerim bu kadar...

İyi Forumlar

JailbreakTR

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@pepe7115

cihazın elmada kaldığın da, cihazın da crack twek uygulama barındıran repolardan biri veya bir kaçı eklimiydi değilmiydi?

Bu roplardan cracklenmiş veya herhangi bir uygulama indirdin mi indirmedin mi ?

Succession uygulamasının elmada kalma sorunu ile ilgisi olduğu belli oldu, ama konusunda da açıkça belirttiğim gibi ;

Cihazınız da crack tweak yada crack tweak barındıran repolardan birisi yoksa sorunsuz çalışıyordu uygulama.

Ama crack tweak yüklü olmasa bile, crack tweak barındıran bir repo bile ekliyse sorun cikartiyor bu uygulama.

Denemelerimiz bunu gösterdi.

@RomeoBenim senin yorumların beni güldürüyor :)

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

RapunzelBenim

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 7 Plus
@pepe7115

cihazın elmada kaldığın da, cihazın da crack twek uygulama barındıran repolardan biri veya bir kaçı eklimiydi değilmiydi?

Bu roplardan cracklenmiş veya herhangi bir uygulama indirdin mi indirmedin mi ?

Succession uygulamasının elmada kalma sorunu ile ilgisi olduğu belli oldu, ama konusunda da açıkça belirttiğim gibi ;

Cihazınız da crack tweak yada crack tweak barındıran repolardan birisi yoksa sorunsuz çalışıyordu uygulama.

Ama crack tweak yüklü olmasa bile, crack tweak barındıran bir repo bile ekliyse sorun cikartiyor bu uygulama.

Denemelerimiz bunu gösterdi.

@RomeoBenim senin yorumların beni güldürüyor :)

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Gülünecek Bir Durum Yok Adam Resmen Kobay Olarak Bizi Seçti Uygulama Hatalı İşte Bunu Kabullen Attık Elin Ne Üdüğü Belirsiz Gavurunu Savunma Bariz Tuzak Olsun Diye Yayınlamış İşte Benim Gibi Kaç Kişi Tuzağa Düştü O Kar Şimdi Kaç Cihaz Çökertiyse Böyle Appledan Parasını Alıp Keyfine Bakıyor Yok Arkadaş Gerçekten Güvenilecek Kimse Kalmamış Dünyada Saruikte Zaten Baktı Ortalık Kabbe Dolmuş Adam Elini Çekti Bu İşlerden Helal Olsun Adama Bi Gün Bir Yanlışını Görmedim Ama O Çinli İnşallah Yolu Hep Yokuşa Düşer İşi Gücü Rast Gitmez

mali76

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Arkadaşlar uncoverda restore rootfs yi aktif yapıp jb yi temizlesek sonrada ayarlardan tüm içerükleri sil desek cihazı sıfırlamış olmazmıyız ne gerek var succesion a o zaman anlamış değilim iki işlem de aynı değilmi

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Arkadaşlar uncoverda restore rootfs yi aktif yapıp jb yi temizlesek sonrada ayarlardan tüm içerükleri sil desek cihazı sıfırlamış olmazmıyız ne gerek var succesion a o zaman anlamış değilim iki işlem de aynı değilmi

“Tüm ayarlar ve içerik silme işlemi; Untethered , Semi-Tethered ve Semi Untethered jailbreak yapılmış cihazlarda yapılması kesinlikle yanlıştır...

RootFS yapabilirsin ama bu işlemde bile 100% ‘lük bir temizlik elde edemezsin...
(ILEX R.A.T) gibi düşün..

Manuel silmeyi şimdilik tavsiye ederim, Tek Tek önce Tweak sonra depends’ler..

JailbreakTR

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Son bir kaç günde deneyen oldu mu Succession’u ?

serdar06288

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Son bir kaç günde deneyen oldu mu Succession’u ?
Valla bu olanlardan sonra deneyen olmamıştır zannımca ben geçen gün yaptım sıkıntı çıkmadı bende ama ben tek tek bütün tweak ve repoları elle kaldırıp en son ıcleaner ile temizlik yapıp ondan sonra kullandım uygulamayı

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Valla bu olanlardan sonra deneyen olmamıştır zannımca ben geçen gün yaptım sıkıntı çıkmadı bende ama ben tek tek bütün tweak ve repoları elle kaldırıp en son ıcleaner ile temizlik yapıp ondan sonra kullandım uygulamayı
Hala cydia’da 1.1.6 sürümü var. Sıkıntı olmayacaksa senin yaptığın gibi yapmayı düşünüyorum bende ama bir referans güzel olurdu.

Tips
Tips
Üst Alt