Neler yeni

sms'leri yeni cihazıma aktarabilir miyim?

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Merhaba,
iphone 5'deki sms'lerimi yeni cihazım olan iphone xs 'e aktarabilmemin yöntemi var mıdır ?

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
teşekkür ederim yanıtınız için bu makaleyi apple destekle görüştüğümde mail olarak atmışlardı ama sorun şu ki iphone 5 ios 10.3.3 yani minimum ios 11 sürümünün altında kaldığı için bu makale bunu gerçekleştirmiyor.
3utools aracılığıyla iphone 5 cihazımdaki sms i backup yöntemiyle masaüstüne "sms.db" dosyası olarak kaydedebildim. Ama bu dosyayı yeni cihazım olan iphone xs e aktarmanın yöntemini bulamadım.

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Sms derken icloud mesajların yedeğini almıyor mu zaten

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
eski sürüm olan 10.3.3 kullandığım iphone 5'de sms leri yedek olarak almıyor.

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
iCloud ayarlarında mesajlar seçeneği mi yok

feuer54

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
evet... ios 10.3.3 iphone 5 cihazımdaki icloud yedekler kısmında "sms" seçeneği yok.
Sms.db yi atsan bile mesajlarda göremezsin hatta sms sistemine zarar veriyor mesaj uygulaması bozuluyor. Geçen ay çok uğraştım bende ayarlayamadım.

guner

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Hocam şu şu şekilde dene itunes ile 5s yedeğini al sonra 3tools ile yedeklemeden geri yükle olması lazım yapamazsanız özelden yazın resimli anlatayım

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
üstadım dediğin şekilde de denedim az önce. bu arada cihazım 5s değil dümdüz 5 :) yedekleme bittikten sonra xs i kablo ile pc e bağladım ve 3utools u çalıştırıp restore den almaya çalıştım ama sıkıntı hem sürüm uyumsuzluğu ... ayrıca sürüm uyumlu olsa bile benim tek istediğim sadece sms'leri alabilmek. işte yukarda dediğim gibi 3utools la iphone 5 cihazımın smslerini masaüstüme "sms.db" olarak kaydedebildim ama bunu xs e aktaramıyorum :( bunun bir ince noktası olabilir diye düşünüyorum belki de xs e jailbreak geldikten sonra daha rahat yapılabilir bilemiyorum işte ama o smsler benim için kritik önem arzetmekte :( ha benzer şekilde whatsapp görüşmelerimi de iphone 5'den xs e almak istiyorum bunu da apple destekle görüştüm; onlar bunu da uygulama yedeklerini icloudla alabilirsin ama bunu yeni cihazına sıfır kurulum esnasında yükleyebilirsin diyorlar. ben sıfır yükleme yapamam çünkü bunu yaparsam jailbreak sürümü olan 12.0 ı kaybedeceğim. :)

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
itools. imazing ile de deneyin. belki alır ve yükler.

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
itools. imazing ile de deneyin. belki alır ve yükler.
fahiş denecek fiyatlarla full sürüm yapmadan yedekleri almaya izin bile vermiyor... hani izin verse de garantili aktaracağı da muamma :(

guner

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Usta eğer hala beklemedeysen yarına bi videoyla nasıl yapıldığını gösterebilirim şu an biraz işim var yereklemeden kurtar bölümünden geri yükleyebilirsin
Mesaj düzenlendi:

Bu arada çok özür dileyerek düzeltiyorum bahsettiğim program 3tools değil wondershare mobile trans
Mesaj düzenlendi:

3994BA3F-11F5-4A25-A37F-27391AB6E3A0.jpegİtunes tan yedeklemeni alıp yukarıda işaretlediğim yeşilli bölmeden mesajlarını aktarabilirsin

Son düzenleme:
Tips
Tips
Üst Alt