Neler yeni

Sistem şişmesi

necoeren

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Arkadaşlar bu konu önceden açılmıştır biliyorum ki okuduğum yazılar da vardı ama son bi gelişme bi yol var mı acaba ip7 15gb dolu sistem 4gb kullanıyor ama bendeki ip6 sistem 7.50 gb bu neden böyle arkadaşlar telefonu sıfırlamadan bunu çözmenin bi yolu yok mu ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Konuları incelermisin.

necoeren

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Konuları incelermisin.

Bakmıştım bunlara ama uygulama alan kullanmasa bile ya da hiçbir şey olmasa bile sistem sürekli artıyor hiçbir çare bulamadım

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Kalıcı tek yöntem belirli zaman aralığında restore ve yedek kurulumu yapmamak

okyanusumur

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6S
arkadaşlar jb kaldırıp telefona reset atsak yeniden jb yapabılırmıyız sürüm kaybedermiyiz bu sistem şişmesi yüzünden bende bu çözümü düşünüyorum.. succesıon falan elma korkusu yuzunden tercıh edemıyoruz bır coğumuzda bu yöntemlerı kullanıcak sevıyede deılz zaten hata anında panıkleyıp sürüm kaybedenılırız yorumlarınızı beklıyorum

necoeren

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
arkadaşlar jb kaldırıp telefona reset atsak yeniden jb yapabılırmıyız sürüm kaybedermiyiz bu sistem şişmesi yüzünden bende bu çözümü düşünüyorum.. succesıon falan elma korkusu yuzunden tercıh edemıyoruz bır coğumuzda bu yöntemlerı kullanıcak sevıyede deılz zaten hata anında panıkleyıp sürüm kaybedenılırız yorumlarınızı beklıyorum
Telefonu sıfırlarsan sürüm güncellemediğinden dolayı tekrar jb yapabilirsin bir defasında bu yolu denemiştim yani çok bildiğimden değil ama yalnızca rootfs ardından sıfırlama yaptığımda sistem azalmıştı ve sonra tekrar jb yaptım ama yaklaşık 1-2 ay sonra sistem tekrar şişiyor

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Cihazı 7 kez succession ile restore yaptım ve kullanabileceğiniz en iyi restore programı

omergers1

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Ayarlardan sıfırlanınca jailbreak silinmiyor Cydia falan filan

Sent from my iPhone using Tapatalk

necoeren

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Cihazı 7 kez succession ile restore yaptım ve kullanabileceğiniz en iyi restore programı
Yani şimdilik bu sistem sorunu restoreden başka şansımız yok gibi ?

omergers1

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Yani şimdilik bu sistem sorunu restoreden başka şansımız yok gibi ?

Diskprobe indirip nelerin ne kadar kapladığını detaylı görebilirsin

necoeren

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Diskprobe indirip nelerin ne kadar kapladığını detaylı görebilirsin

Normal depolama alanı ayarlarından farkı nedir acaba ?

necoeren

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Dostum burda hazır bulmuşken seni bir şey soracağım apple bildiğimiz üzere eski cihazları yavaşlatıyor buna bi çare var mı sanırım bu olay yazılımsal güncellemelerle olan bir olay peki benim telefonu yani bu yavaşlatmadan çıkarmamın bi imkanı var mı ?

okyanusumur

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6S
valla şu sıralar kodi spotıfy tarzı uygulamalar yuzunden succesıon restore rıskını göze alamıyorum bu sıstem şişmesı kullanılamaz duruma gelene, yada sorunsuz kokay bır yolu bulunana kadar kullanma taraftarıyım malesef çok zorda kalırsamda dedığım gbi jb kaldırıp hard reset atıp yenıden bjb yapmak düşüncesındeyım o yuzden ara ara takıpteyım açılan konuyu

omergers1

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Dostum burda hazır bulmuşken seni bir şey soracağım apple bildiğimiz üzere eski cihazları yavaşlatıyor buna bi çare var mı sanırım bu olay yazılımsal güncellemelerle olan bir olay peki benim telefonu yani bu yavaşlatmadan çıkarmamın bi imkanı var mı ?

CPU kullanımını kontrol ederek Sonra meşgul eden gereksiz sistem uygulamalarını silerek az da olsa rahatlatabilirsin telefonu , güç tuşuna basılı tutup kapatma bildirimi gelene kadar basıp Sonra sadece home tuşuna basılı tutarak RAM i temizleyebilirsin

omergers1

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Normal depolama alanı ayarlarından farkı nedir acaba ?

Dosya dosya kaçar megabayt olduğunu gösteriyor

necoeren

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
valla şu sıralar kodi spotıfy tarzı uygulamalar yuzunden succesıon restore rıskını göze alamıyorum bu sıstem şişmesı kullanılamaz duruma gelene, yada sorunsuz kokay bır yolu bulunana kadar kullanma taraftarıyım malesef çok zorda kalırsamda dedığım gbi jb kaldırıp hard reset atıp yenıden bjb yapmak düşüncesındeyım o yuzden ara ara takıpteyım açılan konuyu
Dostum hard reset ile geçiyor mu bu sorun ?

necoeren

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
CPU kullanımını kontrol ederek Sonra meşgul eden gereksiz sistem uygulamalarını silerek az da olsa rahatlatabilirsin telefonu , güç tuşuna basılı tutup kapatma bildirimi gelene kadar basıp Sonra sadece home tuşuna basılı tutarak RAM i temizleyebilirsin

Cpu kullanımını nasıl kontrol edebilirim ?

omergers1

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bildiğin bi tweak var mı çok soru sordum kusura bakma

Yok problem değilde sistem hızlı olduğu için arama gereği duymadım

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X

Bir cihaz hangi sürüm ile piyasaya sunulduysa en fazla 2 üst yazılıma kadar güncellenmeli (örnek ios 9 ile çıktıysa ios 11 den sonra güncellenmemeli) çünkü yayınlanan her yazılım sisteme yenilik getiriyor ve cihaz donanımı zorlanmaya başlıyor (Apple politikası yeni cihaz satışını artırmak) forum içerisinde hızlandırmak ile ilgili konular var fakat ben tavsiye etmiyorum. İncelemek istersen

necoeren

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Bir cihaz hangi sürüm ile piyasaya sunulduysa en fazla 2 üst yazılıma kadar güncellenmeli (örnek ios 9 ile çıktıysa ios 11 den sonra güncellenmemeli) çünkü yayınlanan her yazılım sisteme yenilik getiriyor ve cihaz donanımı zorlanmaya başlıyor (Apple politikası yeni cihaz satışını artırmak) forum içerisinde hızlandırmak ile ilgili konular var fakat ben tavsiye etmiyorum. İncelemek istersen
Ah keşke bu konu hakkında bilgim olsaydı 11 den sonra güncellemezdim bile sağolasın yardımın için

Tips
Tips
Üst Alt