Neler yeni

Sim geçerli değil hatası

Hal0bex

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Arkadaşlar yurtdışı ABD at&t firmasından alınmış iphone 6splus iOS 11.4.1 cihazımı wodafone hatla kullanıyordum cihazı sıfırladım sildim yeniden kurdum fakat hangi hat takarsam takayım sim gecerli değil uyarısı veriyor..araştırdım gevey olmadan olmaz diyorlar sizce tekrardan jailbreak yaparsam sim aktifleştirecek bir teweak felan varmı başına gelen

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Arkadaşlar yurtdışı ABD at&t firmasından alınmış iphone 6splus iOS 11.4.1 cihazımı wodafone hatla kullanıyordum cihazı sıfırladım sildim yeniden kurdum fakat hangi hat takarsam takayım sim gecerli değil uyarısı veriyor..araştırdım gevey olmadan olmaz diyorlar sizce tekrardan jailbreak yaparsam sim aktifleştirecek bir teweak felan varmı başına gelen
Cihaz AT firmasına kilitliyse gevey kullanman gerekiyor, daha önce birşey kullanmadan çalışıyorsa bu telefonun kilitli olmadığı anlamına geliyor.

Bu durumda aklıma gelen şey telefonun sim yuvası ya da baseband entegresinin bozulmuş olması. Düşürme, darbelerde Baseband entegresinin altındaki yollar kopar ve bu durumla karşılaşabilirsin. Arama yerine *#06# yaz bakalım imei numaran gözükecek mi

HelloWorld

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
bu konu ile ilgili şöyle bir şeyle karşılaştım benim cihaz yurt dışı türk sım okumuyor haliyle ama alman kartı taktım ondada servis yok dedi normal mi yani yurt dışı cihazlarlar sadece türk sim okumuyor diye düşünüyordum öyle bir şey yok galiba

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Sadece Türk simleri değil amerakadan operatör üzerine alınan cihazlar sadece alındıkları firmanın simleri ile çalışır bu durumun tek çözümü ise gevey kullanmaktır lakin gel gelelim önceden herhangi bir aparat kullanmıyordum diyorsun bu durumda da @pincirs arkadaşımızın dedikleri önem kazanıyor telefonunu bi servise göstermen de fayda olabilir.

HelloWorld

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Sadece Türk simleri değil amerakadan operatör üzerine alınan cihazlar sadece alındıkları firmanın simleri ile çalışır bu durumun tek çözümü ise gevey kullanmaktır lakin gel gelelim önceden herhangi bir aparat kullanmıyordum diyorsun bu durumda da @pincirs arkadaşımızın dedikleri önem kazanıyor telefonunu bi servise göstermen de fayda olabilir.
bende sim kilit yazmıyor sim okuyor ama servis yok yazıyor bunu gevey çözmez değil mi

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
bende sim kilit yazmıyor sim okuyor ama servis yok yazıyor bunu gevey çözmez değil mi
Telefon kayıtlı değilse yasal kullanım süresi olan 4 ayı doldurmuş olabilirsiniz, telefonuz kayıtlı mı?

Tips
Tips
Üst Alt