Neler yeni

Çözüldü Sileo kalıntılarını silme

aganti

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Merhaba arkadaşlar,
daha önce de buradan paylaştığım buna benzer konu var idi,
electra ekibinın saurik ile ters düşmeleri ve bundan sonra sileo dayatmaları bazı kullanıcıları başka taraflara kaymalarına sebep oldu,
bende elektrayı kaldırıp UNCOVER 'u kurdum,
ama sileo ikonu hala telefonumda durmakta,
bunu kaıdırmanın yolu varmı?
pek de bi problem olacağını sanmıyorum ama ekranda görülmesi az da olsa rahatsız etmekte....
temizleleyebilirsem daha iyi olur....

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
İki araç arasında geçiş yapacaksınız full restore (Succesion) kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Sistemin saçma şekilde ısınması hızlı pil tüketmesine sebep verebilir. Sorunuza gelecek olursak uicache/respring deneyiniz.

aganti

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
İki araç arasında geçiş yapacaksınız full restore (Succesion) kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Sistemin saçma şekilde ısınması hızlı pil tüketmesine sebep verebilir. Sorunuza gelecek olursak uicache/respring deneyiniz.
TEŞEKKÜR EDERİM,
full restoe ettikten sonra eski yedek yüklememi tavsiye edermisiniz,
nedense tüm içerik silinecek,her şey.....
bide mazur görünüz - uicache/ respring nasıl yapılır.....
saygılar

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Eski yedek yüklemeseniz daha iyi kaldı ki uygulamalar dışında herşey iCloud aracılığıyla geri geliyor ondan dolayı yeni bir iPhone olarak ayarlayarak devam edin öyle bir seçenekte. Respring- tweak yüklerken sadece ana ekranı kapatıp açar öyle düşünün. Restart sistemi baştan başlatır ama respring sadece ana ekranı baştan başlatarak yüklediğiniz tweakleri aktifleştirir.
Uicache sistem üzerinden cache kalıntılarını siler. Silmenize rağmen gitmeyen uygulama simgeleri gibi.

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
NewTerm 2 yükleyerek komut yardımıyla yapabilirsiniz. Ya da CCModule yükleyerek CC ye respring/uicache/safe mode ekleyebilirsiniz ve öylece yapabilirsiniz. Ya da en kötü Cydia içinde herhangi bir tweaki yeniden kur diyerek yükleme ekranında ‘ana ekranı yeniden başlat’ diyerek respring atmış olursunuz :okay:

aganti

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
NewTerm 2 yükleyerek komut yardımıyla yapabilirsiniz. Ya da CCModule yükleyerek CC ye respring/uicache/safe mode ekleyebilirsiniz ve öylece yapabilirsiniz. Ya da en kötü Cydia içinde herhangi bir tweaki yeniden kur diyerek yükleme ekranında ‘ana ekranı yeniden başlat’ diyerek respring atmış olursunuz :okay:
ANLADIM ,
TEŞEKKÜR EDERİM,
örneğin : şöyle yapsam,şimdi itunes ile yedek alsam,
sonra restore ederek ve yeni bir telefon gibi başlatıp ve sonra da bugünkü yedeği geri yüklesem tüm üygulamaları geri gelir ek olarak da sileo nun kalıntı ve simge de mı gelecek tekrar?

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Yeni sorunuza bakarsak anlamamışsınız maalesef. Yeni bir iPhone ayarla diyerek tekrar yedeği yüklemek anlamsızdır. Sileo simgesi gelmez büyük ihtimalle ama yeni iPhone da uygulamaları yeniden yükleyin

aganti

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Yeni sorunuza bakarsak anlamamışsınız maalesef. Yeni bir iPhone ayarla diyerek tekrar yedeği yüklemek anlamsızdır. Sileo simgesi gelmez büyük ihtimalle ama yeni iPhone da uygulamaları yeniden yükleyin
evet,
teşekkür ederim,restore yapıp ve sonra yedek yüklersek anlamı kalmaz değilmi....
o yüzden restoreden sonra uygulamaları yeniden yüklemek ve daha sonra uncover JB yapmak....
sıfır bir telefon elde etmek......
iyi forumlar

Riderqwz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Hocam benim cihazım ısınıyor bende sebebini arıyordum haftalardır. Backboardd’ın yaptığını gördüm cocoatopda ama sebebi succesion muş demek nasıl kurtulurum peki bu ısınma probleminden. Farklı bir araç var mı sıfırlamak için sshh kaydım yok. İos 12.0 kullanıyorum cihaz 8+

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@Riderqwz merhaba konu yeri burası değil ama şu an tek çareniz succesion ama zaten kullandığınızı söylediğiniz için öncelikle crackli tweak ve aşırı şarj tüketebilecek animasyon/görsel tarzı tweaklerden uzak durun.

Riderqwz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
@Riderqwz merhaba konu yeri burası değil ama şu an tek çareniz succesion ama zaten kullandığınızı söylediğiniz için öncelikle crackli tweak ve aşırı şarj tüketebilecek animasyon/görsel tarzı tweaklerden uzak durun.
Kullandığım her şey aynı hocam hiç bir sorum yoktu birden bire çıktı şuan durduk yere ısınmıyor ama ekranın ışığını full yapıp bir şey izlediğimde hemen ısınmaya başlıyor sordum diğerlerinde yok böyle bir şey

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@AirLife sen görsellik seviyorsun ben işlevsellik :okay: Jailbreak uçsuz bucaksız okyanus gibi herkesin zevkine göre kişiselleştirebilir yani niye Jb yapıyoruz dememeli :okok:

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Kullandığım her şey aynı hocam hiç bir sorum yoktu birden bire çıktı şuan durduk yere ısınmıyor ama ekranın ışığını full yapıp bir şey izlediğimde hemen ısınmaya başlıyor sordum diğerlerinde yok böyle bir şey
Hocam kurban olayım şu yazını tipini değiştir. Kör olacam bir gün senin yorumlarını okurken.

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
aynen öyle yazı fontunu rengini değiştir dpostum kör olucam okurken senin mesajlarını :)

aslanb47

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Uncover'de malum Cydia silinebilir Restore ederek. Sileoda öyle bir yöntem var mıdır? Telefonu sıfırlamadan sileo silinebilir mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Uncover'de malum Cydia silinebilir Restore ederek. Sileoda öyle bir yöntem var mıdır? Telefonu sıfırlamadan sileo silinebilir mı?

Aynı yöntem chimera için de var. Cihazı kapatıp açın chimera ayarlarında restore rootfs gözükür.

aslanb47

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Chimera tıkladığımda Update yap diye bir ikaz alıyorum. Halihazırda mevcut chimerayı silip mi Update yapacağım, eğer öyleyse sileo silinir yada zarar görür mü. Chimera nasıl güncellenir, güncellemezsem ne olur?

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Chimera tıkladığımda Update yap diye bir ikaz alıyorum. Halihazırda mevcut chimerayı silip mi Update yapacağım, eğer öyleyse sileo silinir yada zarar görür mü. Chimera nasıl güncellenir, güncellemezsem ne olur?

Sorun olmaz. Silip, yeni versiyonunu yükleyebilirsin.

Mustafaaras0415

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Arkadaşlar ios 7 12.4 sürüm telefonum Jailbreak gitmiş indiremiyorum nereden indirebilirim teşekkürler

Tips
Tips
Üst Alt