Neler yeni

ReRa1n - Linux / Windows

Validaliy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
ReRa1n - Linux / Windows

Geliştirici :

Cihazlar : A5-A11

Açıklama: Jailbreakli ve jailbreaksız cihazlar için birçok özelliğe sahip yardımcı bi araç.

Desteklenen yazılımlar : iOS 6 / iOS 13

-Tethered sürüm düşürme/yükseltme (yakında)
-Untethered OTA sürüm düşürme (yakında)
-daha iyi iDeviceInfo
-Livekerneldebugger
-Semi-Restore (Yakında)
-Tweak yükleme
-Tweak Silme
-uicache
-respring
-yeniden başlat
-Belirtilen işlemi sonlandırma
-SSH

Link:

Github kaynak kodu:

Son düzenleme:

Ugurozturk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Detaylı bir açıklama yok mudur ? Ne işe yarar şimdi bu.

SahirUtku

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Şimdi bununla Windows ile iPhone 5S i iOS 10.3.3 e yada alt sürümlerine ota yoluyla yada başka yolla kesin düşürebiliyormuyuz ?

Touch

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Nedir ne bu bi açıklama detaylar olsaydı keşke

RxOS

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Yöneticilerden kimse bi açıklık getirmeyecek mi duruma ?

Validaliy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Konu güncellendi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

RxOS

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Konu güncellendi

Daha sürüm düşürme yok anlaşılan ? Birde şimdi bu araç ile shsh olmadan düşürme yapabilecek miyiz ?

Validaliy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Daha sürüm düşürme yok anlaşılan ? Birde şimdi bu araç ile shsh olmadan düşürme yapabilecek miyiz ?
Sürüm düşürme desteği gelince yapabileceksiniz.

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
ReRa1n - Linux / Windows

Geliştirici :

Açıklama: Jailbreakli ve jailbreaksız cihazlar için birçok özelliğe sahip yardımcı bi araç.

-daha iyi iDeviceInfo
-Livekerneldebugger
-Semi-Restore (Yakında)
-Tweak yükleme
-Tweak Silme
-uicache
-respring
-yeniden başlat
-SSH

Link:

Github kaynak kodu:
Windowsta python ile mi kullanacaz bu dosyayı?

Touch

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Cidden merak ediyorum bu konuyu acaba ne nasıl olacak sabırsızlıkla bekliyorum. iOS 12 ile 13 arasında SEP uyumsuzluğu var deniliyordu shsh2 kayıtlarıyla bile downgrade olmaz deniliyordu bakalım ne olacak

Emre1999

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Cidden merak ediyorum bu konuyu acaba ne nasıl olacak sabırsızlıkla bekliyorum. iOS 12 ile 13 arasında SEP uyumsuzluğu var deniliyordu shsh2 kayıtlarıyla bile downgrade olmaz deniliyordu bakalım ne olacak
Zaten olmuyor suan. Bu durumun magduruyum 12.4 shsh2 kaydima sep uyumsuzlugundan gecemiyorum.

selenay7

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Zaten olmuyor suan. Bu durumun magduruyum 12.4 shsh2 kaydima sep uyumsuzlugundan gecemiyorum.
boot kirabilen bir exploit var bence sep filan sallamazlar icloud bypass yapilmisken ne sepi ne bloobsu cart diye istenen yazilima gecilir bence zor bisey degil

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
boot kirabilen bir exploit var bence sep filan sallamazlar icloud bypass yapilmisken ne sepi ne bloobsu cart diye istenen yazilima gecilir bence zor bisey degil
Yanlış Bilgi !!!

SEP (Sepos) ve IOS yazılımı ayrı dünyalar...

SEP uyumlu olmadığı sürece hiç bir işlem (Downgrade vs. ) yapılması imkansız...

iCloud by-pass ile sadece Cihaz aktif edilir yani IOS sürümü cihazda aktif edilir ama SEP (Sepos) serverinde hiç bir şey değişmez.. onun için SİM aktif olmaz..

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
İcloud bypass zor birşey değil, her sürümde yapılıyordu neredeyse fakat yanlış anlaşılıyor. iCloud bypass demek, sadece o adımı atlamak demek, telefonun şebekesi etkinleşmez bu yöntem ile, ipad gibi kullanırsın, sim çalışmaz, imessage facetime gamecenter çalışmaz. SEP olayına gelince orada sıkıntı var, parmak izi face id vb güvenlik sistemi buna bağlı olduğu için o iş zor, Bunun yerine custom ipsw yapsalar bir de açılınca kendi boot etse tadından yenmez

berhanknbr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Yanlış Bilgi !!!

SEP (Sepos) ve IOS yazılımı ayrı dünyalar...

SEP uyumlu olmadığı sürece hiç bir işlem (Downgrade vs. ) yapılması imkansız...

iCloud by-pass ile sadece Cihaz aktif edilir yani IOS sürümü cihazda aktif edilir ama SEP (Sepos) serverinde hiç bir şey değişmez.. onun için SİM aktif olmaz..
E hani istediğimiz gibi checkm8 ile istediğimiz gibi sürüm düşürebilecektik, iOS 9-10 vs. SEP gerekli ise ne önemi var o zaman.

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
E hani istediğimiz gibi checkm8 ile istediğimiz gibi sürüm düşürebilecektik, iOS 9-10 vs. SEP gerekli ise ne önemi var o zaman.
istediğimiz sürüme düşüremeyiz.. sadece A7-A11 cihazlarda IOS 12.3 - X arası istediğimiz sonraki sürümlere Jailbreak yapabileceğiz..

istediğimiz sürümlere ancak CF sürümleri çıkınca geçebiliriz ama CF (custom firmware) sürümleri içinde yine SEP ihtiyacı olduğu için pek bir işe yaramayacaktır bu sürümler..

DualBoot veya Coolbooter gibi bir araç çıkarsa tek cihaz üzerinden farklı sürümleri kullanabiliriz..

berhanknbr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
istediğimiz sürüme düşüremeyiz.. sadece A7-A11 cihazlarda IOS 12.3 - X arası istediğimiz sonraki sürümlere Jailbreak yapabileceğiz..

istediğimiz sürümlere ancak CF sürümleri çıkınca geçebiliriz ama CF (custom firmware) sürümleri içinde yine SEP ihtiyacı olduğu için pek bir işe yaramayacaktır bu sürümler..

DualBoot veya Coolbooter gibi bir araç çıkarsa tek cihaz üzerinden farklı sürümleri kullanabiliriz..
2 aydır boşuna bekliyormuşum o zaman sürekli takip ederdim downgrade ile ilgili bir gelişme var mı diye. Dualboot falan bana gelmez zaten sürüm düşürmekteki amacım iOS 12’nin fazla yer kaplaması.

sakuraaaaa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Checkra1n jailbreak'inizi yönetmek için bir konsol uygulaması

kuzeyaydemr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
2 aydır boşuna bekliyormuşum o zaman sürekli takip ederdim downgrade ile ilgili bir gelişme var mı diye. Dualboot falan bana gelmez zaten sürüm düşürmekteki amacım iOS 12’nin fazla yer kaplaması.
Sürüm düşünebileceğiz kim düşüremez diyorsa yanlış biliyor gerekli güncellemeler yapıldığında düşürebileceğiz
Mesaj düzenlendi:

ReRa1n - Linux / Windows

Geliştirici :

-daha iyi iDeviceInfo
-Livekerneldebugger
-Semi-Restore (Yakında)
-Tweak yükleme
-Tweak Silme
-uicache
-respring
-yeniden başlat
-SSH

Link:

Github kaynak kodu:
Benim tel jailbreak yok ne işe yarar bende yüklesem ?

Tips
Tips
Üst Alt