Neler yeni

Parola Unutma Sorunu

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Merhaba, bir arkadaşım benden yardım istedi. Telefonunun parolasını unutmuş ve cihazını daha önce hiç iCloud hesabına bağlamamış. Amacı içerideki aile fotoğraflarını kurtarmak sadece parolayı bypassa gerek yok. Fotoğrafları kurtardıktan sonra sıfırlayacağız. Telefondan parolayı girmeden içerisindeki fotoğrafları çekme imkanımız var mı? Bilgisayara bağlayarak içindekileri kurtarmak istiyoruz.

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@CanerK

Maalesef parola aktif olduğu sürece sadece SOS açık olur...veya izin verilen bölümler çalışır(kamera vs.)

Yani sıfırlamaktan başka çare yok...

Not: burda iCloud veya Google Fotos uygulaması olsaydı fotoğrafları kurtarmış olurdun

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
@CanerK

Maalesef parola aktif olduğu sürece sadece SOS açık olur...veya izin verilen bölümler çalışır(kamera vs.)

Yani sıfırlamaktan başka çare yok...

Not: burda iCloud veya Google Fotos uygulaması olsaydı fotoğrafları kurtarmış olurdun
Evet iCloud keşke olsaydı hallederdik.

Benim sorum şöyle olacaktı checkra1n ile jailbreak yaparak bir şekilde o dosyalara erişebilme imkanımız var mı? SSH Tüneli vs. ile veya başka bir şekilde. Başka bir yol olmazsa maalesef şifre bypass denemek zorunda kalacağız.

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Evet iCloud keşke olsaydı hallederdik.

Benim sorum şöyle olacaktı checkra1n ile jailbreak yaparak bir şekilde o dosyalara erişebilme imkanımız var mı? SSH Tüneli vs. ile veya başka bir şekilde. Başka bir yol olmazsa maalesef şifre bypass denemek zorunda kalacağız.
Password açık olunca zaten Checkra1n hata verecektir...

Password by-pass ile denesen bile işe yaramayacaktır çünkü password by-pass muhtemelen sadece tekrar denemelerin süresini+sayısını uzatacaktır sadece ama password yine değişmeyecektir:))

Burda ne internet’in, ne de PC’nin veya Bluetooth’un vs. faydası olmayacaktır + SSH ile aktivasyon erişimi sağlanamaz..
(Örnek: 1 iphone ‘u aktif ederken yanında başka cihazın görmesi gibi)erişim olmadığı halde görmesi(Apple intern)

sadece DFU modunda “sıfırlama” komutu ile password sıfırlanır...

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Password açık olunca zaten Checkra1n hata verecektir...

Password by-pass ile denesen bile işe yaramayacaktır çünkü password by-pass muhtemelen sadece tekrar denemelerin süresini+sayısını uzatacaktır sadece ama password yine değişmeyecektir:))

Burda ne internet’in, ne de PC’nin veya Bluetooth’un vs. faydası olmayacaktır + SSH ile aktivasyon erişimi sağlanamaz..
(Örnek: 1 iphone ‘u aktif ederken yanında başka cihazın görmesi gibi)erişim olmadığı halde görmesi(Apple intern)

sadece DFU modunda “sıfırlama” komutu ile password sıfırlanır...
Yani fotoğrafları almanın bir yolu yok. Mecbur sıfırlayacağız cihazı.

necip0002

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Yani fotoğrafları almanın bir yolu yok. Mecbur sıfırlayacağız cihazı.
parola açııkken ben defalarca jb yaptım bootrain ile sorun çıkmadı deneneyin derim tangoo ile denersiniz bağlamayı

Tips
Tips
Üst Alt