Neler yeni

Palera1n Tethered Jailbreak IOS 15 - 15.3.1 (Yeni)

renega

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
Arkadaşlar dün gece İos 15 için kısıtlı jailbreak duyuruldu. Bende bunu sizlerle paylaşıyorum. Çevirimde hata olma ihtimaline karşın ingilizce orjinal metini de paylaşacağım.

Destekli cihazlar:
iPhone 6S
iPhone 6S+
iPhone 7
iPhone 7+
iPhone 8
iPhone 8+
iPhone X
iPhone SE
iPod Touch 7
(A10 çipli ve öncesi cihazlar)

Jailbreak yapmadan önce okuyun

Palera1n jailbreak nedir? Palera1n jailbreak "Tethered" dediğimiz ios 15 - 15.3.1 arası A10 ve öncesi çipli cihazlarda çalışan, cihaz kapanana kadar jailbreak çalışan bir jailbreak yöntemidir. Yani cihazınız kapandığında tekrar bilgisayardan jailbreak yüklemelisiniz. Daha fazla cihaz desteği geleceği belirtiliyor.

Notlar:
Bu bir checkm8 türü jailbreak yanı şifre bug'ı ile jailbreak başarılmış. (Daha fazla detayı checkm8 yazarak öğrenebilirsiniz)
Linklerde belirtilen beta sürümüne sahip cihazlarda da çalışmakta.
Trollstore jailbreak aktifken çalışmıyor.
Discord, youtube, whatsapp tweakları bu jailbreak ile çalışmıyor.

Şurayı tam çeviremedim uzun zamandır jailbreak yapmadığımdan sileo ve substitute nedir unuttum: As far as package managers go, it comes with Sileo and uses substitute.
Bu deneysel bir jailbreak ve kullanımı sizin sorumluluğunuzda.
Destekli tweak listesi
Jailbreak Github linki

Kurulum için Linux ( Ubuntu 22.04) yada macOS işletim sistemine ihtiyacınız var.
Bu işletim sistemine Python 3 kurulu olmalı.
Kurulumdan önce Apple kendi uygulaması olan uygulaması cihazınızda yüklü olmak zorunda.
A10 ve A11 çipli cihazlarda jailbreak öncesi parolanızı kaldırın.
Jailbreak sırasında donma (stuck) olursa şu komutlardan birini kullanın futurerestore --exit-recovery veya irecovery -n
Diğer ios sürümlerinde bootloop ihtimali yüksek. Denemeyin cihazınızı bozmayın.

Nasıl yaparım?
1) Jailbreak repomuzu bu komut yardımıyla klonlayın:
git clone --recursive https://github.com/palera1n/palera1n && cd palera1n
2) Şu komutu çalıştırın ama X yerine ios sürümünüzü yazın (Mesela 15.2): ./palera1n.sh --tweaks <X>
3) "Aşamalara devam edin" yazılmış muhtemelen doğru yaptıysanız ekranda size ne yapmanız gerektiği yazacak (İngilizce).

A PARTIAL AND EXPERIMENTAL iOS 15 jailbreak has been released for the following devices:

iPhone 6S
iPhone 6S+
iPhone 7
iPhone 7+
iPhone 8
iPhone 8+
iPhone X
iPhone SE
iPod Touch 7

**PLEASE READ BELOW BEFORE DOING ANYTHING.**

What is this? Palera1n is a **TETHERED** iOS 15.0 - 15.3.1 jailbreak for the devices mentioned above (more checkm8 compatible device support coming in the future).

What does tethered mean? You will need to plug in your phone to your computer and run the program every time you want to turn on or reboot your phone.

Some things to note:
- This is a checkm8 based jailbreak so all passcode related things like checkra1n apply for A10+
- It works on iOS betas between the listed firmwares
- Trollstore will not work while the jailbreak is active
- Tweaks that inject into apps such Discord/Whatsapp/YouTube don’t work

As far as package managers go, it comes with Sileo and uses substitute.

As noted, this is an experimental jailbreak so use at your own risk.

Here is an updated list of compatible tweaks:

Jailbreak GitHub:

Son düzenleme:

mctuna

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Bekleyenlere hayırlı olsun,daha pratik yöntem yakın zamanda çıkar sanırım

renega

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
Bekleyenlere hayırlı olsun,daha pratik yöntem yakın zamanda çıkar sanırım
Umarım çıkar. Ben A14 çipli cihazlar için çıkacak bir jailbreak bekliyorum.

atilramazan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
hadi gözümüz aydın stabil olması için bir kaç ay daha bekleyeceğim sonra future restore ile geçmeyi planlıyorum checkra1n bıktırdı artık

mertkaya529

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Arkadaşlar dün gece İos 15 için kısıtlı jailbreak duyuruldu. Bende bunu sizlerle paylaşıyorum. Çevirimde hata olma ihtimaline karşın ingilizce orjinal metini de paylaşacağım.

Destekli cihazlar:
iPhone 6S
iPhone 6S+
iPhone 7
iPhone 7+
iPhone 8
iPhone 8+
iPhone X
iPhone SE
iPod Touch 7
(A10 çipli ve öncesi cihazlar)

Jailbreak yapmadan önce okuyun

Palera1n jailbreak nedir? Palera1n jailbreak "Tethered" dediğimiz ios 15 - 15.3.1 arası A10 ve öncesi çipli cihazlarda çalışan, cihaz kapanana kadar jailbreak çalışan bir jailbreak yöntemidir. Yani cihazınız kapandığında tekrar bilgisayardan jailbreak yüklemelisiniz. Daha fazla cihaz desteği geleceği belirtiliyor.

Notlar:
Bu bir checkm8 türü jailbreak yanı şifre bug'ı ile jailbreak başarılmış. (Daha fazla detayı checkm8 yazarak öğrenebilirsiniz)
Linklerde belirtilen beta sürümüne sahip cihazlarda da çalışmakta.
Trollstore jailbreak aktifken çalışmıyor.
Discord, youtube, whatsapp tweakları bu jailbreak ile çalışmıyor.

Şurayı tam çeviremedim uzun zamandır jailbreak yapmadığımdan sileo ve substitute nedir unuttum: As far as package managers go, it comes with Sileo and uses substitute.
Bu deneysel bir jailbreak ve kullanımı sizin sorumluluğunuzda.
Destekli tweak listesi
Jailbreak Github linki

Kurulum için Linux ( Ubuntu 22.04) yada macOS işletim sistemine ihtiyacınız var.
Bu işletim sistemine Python 3 kurulu olmalı.
Kurulumdan önce Apple kendi uygulaması olan uygulaması cihazınızda yüklü olmak zorunda.
A10 ve A11 çipli cihazlarda jailbreak öncesi parolanızı kaldırın.
Jailbreak sırasında donma (stuck) olursa şu komutlardan birini kullanın futurerestore --exit-recovery veya irecovery -n
Diğer ios sürümlerinde bootloop ihtimali yüksek. Denemeyin cihazınızı bozmayın.

Nasıl yaparım?
1) Jailbreak repomuzu bu komut yardımıyla klonlayın:
git clone --recursive https://github.com/palera1n/palera1n && cd palera1n
2) Şu komutu çalıştırın ama X yerine ios sürümünüzü yazın (Mesela 15.2): ./palera1n.sh --tweaks <X>
3) "Aşamalara devam edin" yazılmış muhtemelen doğru yaptıysanız ekranda size ne yapmanız gerektiği yazacak (İngilizce).

A PARTIAL AND EXPERIMENTAL iOS 15 jailbreak has been released for the following devices:

iPhone 6S
iPhone 6S+
iPhone 7
iPhone 7+
iPhone 8
iPhone 8+
iPhone X
iPhone SE
iPod Touch 7

**PLEASE READ BELOW BEFORE DOING ANYTHING.**

What is this? Palera1n is a **TETHERED** iOS 15.0 - 15.3.1 jailbreak for the devices mentioned above (more checkm8 compatible device support coming in the future).

What does tethered mean? You will need to plug in your phone to your computer and run the program every time you want to turn on or reboot your phone.

Some things to note:
- This is a checkm8 based jailbreak so all passcode related things like checkra1n apply for A10+
- It works on iOS betas between the listed firmwares
- Trollstore will not work while the jailbreak is active
- Tweaks that inject into apps such Discord/Whatsapp/YouTube don’t work

As far as package managers go, it comes with Sileo and uses substitute.

As noted, this is an experimental jailbreak so use at your own risk.

Here is an updated list of compatible tweaks:

Jailbreak GitHub:
peki linux minte veya uncover vb jailbreak i ne zman çıkartır

flankes

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Ubuntu kurup denedim her şey sorunsuz yüklendi fakat telefon açılınca tips adlı uygulamayı göremedim sonra kapatıp bir daha yüklemek istedim daha önceden blobları alındığı için uzun sürmedi fakat telefon siyah ekranda kaldı bi türlü iOS 15.6 için jailbreak yapamadım

mertkaya529

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
hadi gözümüz aydın stabil olması için bir kaç ay daha bekleyeceğim sonra future restore ile geçmeyi planlıyorum checkra1n bıktırdı artık
Checkra1n ios 15.7.1 de ise yariyor mu?
Mesaj düzenlendi:

Ubuntu kurup denedim her şey sorunsuz yüklendi fakat telefon açılınca tips adlı uygulamayı göremedim sonra kapatıp bir daha yüklemek istedim daha önceden blobları alındığı için uzun sürmedi fakat telefon siyah ekranda kaldı bi türlü iOS 15.6 için jailbreak yapamadım
Telefon şuanda jailbreaksiz halde çalışır durumda mı

erenturk35

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
Checkra1n ios 15.7.1 de ise yariyor mu? diye sormuslar evet yariyor ben iphone 7 mi dun yaptim ama ios 15 uyumlu fazla app yok malesef piyasada ben carbridge icin kullaniyorum araclarda carplay icin youtube vs aciliyor ama ios 15le uyumlu olmadigi icin bekliyorum ama evet jailbreak oluyor ama dikkat edin en ufak hatada tum verileriniz gider

mertkaya529

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
jailbreak yapmak istememdeki tek sebep iphone 7 yi apple watch a bağlamak

renega

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
Hocam ios 15.6 için desteklemiyor ki bu jailbreak.

renega

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
Yapımcının açıklaması var mı? Github reposunda böyle bir güncellemeden bahsetmemiş

Sidarkuhak

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Merhaba dediğiniz gibi yaptım jbnin yapıldığı terminalde yazdı ama telefon açılınca ne cydia geldi nede sileo jb yokmuş gibi gözüküyor

flankes

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Merhaba dediğiniz gibi yaptım jbnin yapıldığı terminalde yazdı ama telefon açılınca ne cydia geldi nede sileo jb yokmuş gibi gözüküyor
İpuçları adlı uygulama önceden yüklü olacak jailbreak onun içine yükleniyor ondan sonra ipuçlarına girip install diyeceksin sileo gelecek
Mesaj düzenlendi:

Yapımcının açıklaması var mı? Github reposunda böyle bir güncellemeden bahsetmemiş
İos 15.7.1 kullanıyorum jailbreak başarılı

mertkaya529

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
İpuçları adlı uygulama önceden yüklü olacak jailbreak onun içine yükleniyor ondan sonra ipuçlarına girip install diyeceksin sileo gelecek
Mesaj düzenlendi:

İos 15.7.1 kullanıyorum jailbreak başarılı
başarılı ama sileo için cydia yı deb dosyasından yükledim ama güncellemeleri yapamıyorum nasıl düzeltebilirim bunu

rb2344

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
linux ile tethered jailbreak yapmaya çalıştım ve 2. aşamadan sonra şu hatayı aldım. bu konuda yardım edebilir misiniz?
[*] Waiting for devices
[*] Detected DFU mode device
[*] Getting device info...
cat: .fs-iPhone9,3: No such file or directory
[-] An error occurred

Tips
Tips
Üst Alt