Neler yeni

Ota Downgrade?

Validaliy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhaba,
Ota Downgrade tam olarak nedir?

Son düzenleme:

sakuraaaaa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Merhaba,
Untetherd ota Downgrade nedir?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Sen daha dün açtın bu konuyu exe ile sen şakamısın kopyala yapıştır çalışıyorsunuz

Validaliy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Sen daha dün açtın bu konuyu exe ile sen şakamısın kopyala yapıştır çalışıyorsunuz
Bu haberi paylaşmak için açmıştım konuyu. Sizin de haberiniz oldu, kötü mü oldu?

Konu sadece ota downgrade içermiyordu çok amaçlı yardımcı bir programı paylaştım ve bu amaçlarından sadece ota Downgrade ne bilmiyorum diye konuyu açmasa mıydım ya da bu özelliği yazmasa mıydım?

Touch

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Kimse sana paylaş veya paylaşma demiyor ama eksik paylaşınca detaylar vs olmayınca ortalık ve kafalar karışıyor. Bunun üzerine böyle konu açman abest oldu. Arkadaş bunları anlatmaya çalışıyor 😁

sakuraaaaa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Bu haberi paylaşmak için açmıştım konuyu. Sizin de haberiniz oldu, kötü mü oldu?

Konu sadece ota downgrade içermiyordu çok amaçlı yardımcı bir programı paylaştım ve bu amaçlarından sadece ota Downgrade ne bilmiyorum diye konuyu açmasa mıydım ya da bu özelliği yazmasa mıydım?
Bilgi çöplüğü böyle olur demek istediğim anlayan bilen birine bırakın zamanı gelince yazar faydalanırsınız çünkü bilen ile bilmeyen bir olmaz . İngilizcesiz ingiliz hatun tavlama hevesi sizinki yapmayın rica ederim

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Merhaba,
OTA ( Over-the-Air-Updates )

OTA güncellemeleri (kablosuz güncellemeler olarak da bilinen kablosuz güncellemeler) iOS 5 ile tanıtıldı.

Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme altındaki en son iOS yazılımını indirmesini ve yüklemesini sağlar.

-iTunes'a gerek kalmadan-

Cihaz, güncellemeler için,

“mesu.apple.com adresindeki XML tabanlı bir PLIST dosyasını kontrol eder”

Güncellemeler şifrelenmemiş ZIP dosyalarında teslim edilir.

Not: Konu açan kişi konuya 100% hakim olması gerekiyor... aksi takdirde bir sürü soru ve cevaplar için hazırlıklı olması lazım...

Her ikiside yoksa: Haber olarak veya soru olarak bir konu açılabilir !

Validaliy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
OTA ( Over-the-Air-Updates )

OTA güncellemeleri (kablosuz güncellemeler olarak da bilinen kablosuz güncellemeler) iOS 5 ile tanıtıldı.

Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme altındaki en son iOS yazılımını indirmesini ve yüklemesini sağlar.

-iTunes'a gerek kalmadan-

Cihaz, güncellemeler için,

“mesu.apple.com adresindeki XML tabanlı bir PLIST dosyasını kontrol eder”

Güncellemeler şifrelenmemiş ZIP dosyalarında teslim edilir.

Not: Konu açan kişi konuya 100% hakim olması gerekiyor... aksi takdirde bir sürü soru ve cevaplar için hazırlıklı olması lazım...

Her ikiside yoksa: Haber olarak veya soru olarak bir konu açılabilir !
Cevabınız için teşekkür ederim ama ota ile güncellemeyi biliyorum. Bilmediğim şey ota Downgrade. Yani ota yoluyla mı sürüm düşürebileceğiz?

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Cevabınız için teşekkür ederim ama ota ile güncellemeyi biliyorum. Bilmediğim şey ota Downgrade. Yani ota yoluyla mı sürüm düşürebileceğiz?

Ota Downgrade zaten ota yüklemiş oluyor...

Yani örnek: 5s=10.3.3... 4s,5=8.4.1 yada 5s/6= 12.4.3

Mesela 12.4 deyim ota Downgrade yaptım 10.3.3’e geldim ama 5s cihazımla IOS 8.4.1 yapmak istiyorum..

O zaman kaç OTA var bende 3= 12.4.3,10.3.3 ve 8.4.1 seçebilirim

Kısacası Ota’dan Ota’ya inebilirim eğer cihaz uyumlu ise

Validaliy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Ota Downgrade zaten ota yüklemiş oluyor...

Yani örnek: 5s=10.3.3... 4s,5=8.4.1 yada 5s/6= 12.4.3

Mesela 12.4 deyim ota Downgrade yaptım 10.3.3’e geldim ama 5s cihazımla IOS 8.4.1 yapmak istiyorum..

O zaman kaç OTA var bende 3= 12.4.3,10.3.3 ve 8.4.1 seçebilirim

Kısacası Ota’dan Ota’ya inebilirim eğer cihaz uyumlu ise
Şimdi daha iyi anladım. Teşekkür ederim

Tips
Tips
Üst Alt