Neler yeni

Neden Apple Watch? (Deneyim)

Sizin tercihiniz hangisi olurdu?

• Apple Watch OS

Kullanılan: 12 75.0%
  • Google Wear OS

Kullanılan: 1 6.3%
  • Diğer

Kullanılan: 3 18.8%

• Kullanılan toplam oy
    16

renega

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
Arkadaşlar merhaba. Aslında bu yazıyı, tıpkı benim gibi akıllı saat almadan önce kafası karışan arkadaşlar için yazıyorum.
Eğer android bir telefonunuz varsa Apple Watch akıllı özelliklerini kullanamazsınız sadece saat olarak işe yarar. Ama eğer iphone kullanıyorsanız hiç başka marka düşünmeyin. Diğer marka saatler iphone üzerinde kısıtlı işlev görür. Bir Apple Watch ile sos özelliğini kullanabilirsiniz. Watch OS zaten en gelişmiş akıllı saat işletim sistemi. Birçok yazılımcı Watch OS için destek veriyor android'in aksine. Daha iyi performans görürsünüz. Kare bir yapısı olduğu için hesap maninesi gibi uygulamaları tam olarak kullanabilirsiniz. Diğer işletim sistemlerine göre daha fazla güncelleme alıyor. Ayrıca şimdiye kadar ki Apple Watch'lar en son sürümü dahi kullanabiliyor. Kolunuzdaki saati gören Apple olduğunu anlıyor. Başka bir akıllı saat ne kadar pahalı olursa olsun sıradan bir hava katıyor.

IMG_8988.PNG

Iphone kullanan arkadaşlar yine birçok akıllı saat özelliklerinden faydalanabilir. Spor takibi yapar, aramalar yapar, bildirimleri görüp hazır cevaplar gönderebilirsiniz. Ama Wear OS'da birçok uygulama bulunmuyor. Telefondan bağlantı kopabilir. Bir iphone elbette android bir saate yakışmaz. Benim gibi android bir telefonunuz varsa wear os en iyi seçenek. Tizenmiş, liteos muş hiçbirinin saf android olan wear os'un yerini tutabileceğini sanmıyorum. Örneğin samsung gear yada huawei watch gt almaktansa benim gibi 2. el huawei watch 2 yada asus zenwatch 3 almak çok daha mantıklı. Google asistan birçok işe yarıyor. Telefonunuzda benim gibi çağrı kaydedici program varsa saatten görüşme yapmak sorun olmuyor yine kayıt yapıyor ancak alarm kapatmak saat ile olmuyor. Saat tuşları kişileştirme şansınız var favori uygulamanızı tuşa atayabilirsiniz. Her türlü android telefonla kullanma şansınız var (hatta iphone ile bile) bu büyük avantaj.

IMG_8987.JPG

Yazılım çeşitliliği, güncellemeler, e-sim, performan ve kalite açısından Apple Watch fark yaratıyor.. Ülkemize e-sim teknonojisi girdiğinde telefona bile ihtiyaç kalmadan saatle işlerinin bir çok kısmını halledebilecek. Benim gibi telefonsuz spor yapan yada telefona bağlı kalmak istemeyenler Apple Watch'a yönelmeli. Her an insanlarla konuşup internet üzerinden müzik dinleme şansları olacak yakında. Ben akıllı saat kullanmaya başladığımdan beri en çok uygulama yetersizliğinden yakındım. Koskoca google saat işletim sisteminde 100 uygulama yok. Hiç ramazan uygulaması yada teması görmedim. Benim gibi yazılımcılar bile saatin zil sesini özelleştiremiyor güya android. Hiç uygulama olmamasını geçtim bulduğumuz müziği .ogg yapıp saate atsak da bir türlü atayamıyoruz. Huawei CEO'su akıllı saatlerin henüz yeterli seviyeye gelemediğini söylemişti. Aksine saatler fazlasıyla yeterli seviyede ama uygulama yok işletim sistemi eksikleri mevcut.
Eksiklerimi bildirirseniz sevinirim. Kullanıcı deneyinlerinizi yoruma bırakabilirsiniz. Son olarak Akıllı saat alacaklara tekrar hatırlatmak istiyorum, 2. el almak çok daha akıllıca. Okuduğunuz için teşekkür ederim..

Son düzenleme:

crimeboss

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
1 yıldır apple watch kullanıyorum artık bi organım gibi hep kolumda ve hee geçen gün daha çok seviyorum cihazı fiyatını kat kat hak ediyor

renega

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
1 yıldır apple watch kullanıyorum artık bi organım gibi hep kolumda ve hee geçen gün daha çok seviyorum cihazı fiyatını kat kat hak ediyor
Bu saatlerin kordon uyumluluğunu nasıl buluyoruz kimi 9mm kimi daha farklı. Kendi saatimin kordonunu değiştireceğim ama kaç mm bilmiyorum

crimeboss

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Bu saatlerin kordon uyumluluğunu nasıl buluyoruz kimi 9mm kimi daha farklı. Kendi saatimin kordonunu değiştireceğim ama kaç mm bilmiyorum
kardes bunların kordonları özel aliexpressten veya apple.com dan alabilirsin

RomeoBendim

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 8 Plus
Arkadaşlar Apple Watch 4 Hücreselli olanından Almayı Düşünüyorum Fransadan Aldıracam Sorularım Var Şimdi hücreselli yani e-simli olanını alırsam Türkiyede Kulanma Şansım Varmı? Yada Önerileriniz Nedir hücreselli olmayanı 3200 Orda hücreselli olanı 3800 Sizce ne yapmalıyım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

crimeboss

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Arkadaşlar Apple Watch 4 Hücreselli olanından Almayı Düşünüyorum Fransadan Aldıracam Sorularım Var Şimdi hücreselli yani e-simli olanını alırsam Türkiyede Kulanma Şansım Varmı? Yada Önerileriniz Nedir hücreselli olmayanı 3200 Orda hücreselli olanı 3800 Sizce ne yapmalıyım

yok kardesim tr de e-sim yok
ban dan sonra yeni hesap acmışsın 😂

RomeoBendim

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 8 Plus
yok kardesim tr de e-sim yok
ban dan sonra yeni hesap acmışsın
Evet yeni hesap açtım Banlamakda Boş Haa Haa :)Peki Almışken E Simli Alsammı Sence Yolsa Gereksizmi önümüzdeki Yıllarda Gelmezmi?

renega

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
Evet yeni hesap açtım Banlamakda Boş Haa Haa :)Peki Almışken E Simli Alsammı Sence Yolsa Gereksizmi önümüzdeki Yıllarda Gelmezmi?

turkcell getirecekti dengesiz operatör 5g'de s1d1k yarıştırmaya karar verdi. ben olsam e simli 2. el alırdım

Tips
Tips
Üst Alt