Neler yeni

Merak Ettikleriniz & Sormak İstedikleriniz

RedLevreK

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Rolelectra---Delectra ve ElectraRemover ile aynı sürüme sıfırlayabilirsin.. yedek olarak GoogleFotos kullan , rehber için GoogleMail kullan diğer yedekler için (WhatsApp ) Icloud kurman gerekiyor ama Onuda sağlıklı bulmuyorum
Hocan aklıma Cydia dan subtitues'i kaldırarak tüm tweakleri silme fikri geldi ne kadar sağlıklı bilmiyorum ama sildikten sonra ve şuan Cydia da bir sorun gözükmüyor. Favori tweaklerin bir kısmını tekrar yükledim ve hepsi çalışıyor. İlginç bir şekilde hala hücresel veride uygulamalari aktif edemiyor veya inaktif edemiyorum. Ama onun dışında sorun yok gibi.

bysmail

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
WhatsApp son güncellemeden sonra bildirimler gec gelmeye. Yazarken birden ana ekrana donme sorunu yasiyorum. Sürüm nasil düşürebilirim

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
WhatsApp son güncellemeden sonra bildirimler gec gelmeye. Yazarken birden ana ekrana donme sorunu yasiyorum. Sürüm nasil düşürebilirim
AppAdmin yükleyerek, AppStore üzerinden sürüm düşürebilirsin. iOS 10'a kadar çalışıyor, iOS 11 için de beta aşamasındaydı yanlış hatırlamıyorsam.

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
iOS sürümüm 11.2.1. Bir şekilde jailbreaki mahvettim telefon jailbreakli iken 10 dk durup kendi kendine baştan başlıyor ve açıldığında jailbreak kalkıyor. Yüklediğim, reposu bizim olmayan tweaklerden kaynaklandığını düşünüyorum çünkü başka bir riske bulaşmadım. iTunes üzerinden yedekleme yaptım iCloud da yedeklendiğini gösteriyor.

Gerekirse telefonu güncelleyim jailbreaki kaybedeyim ama elimdeki telefonun fazlaca ısınmasından artık kurtulayım. Shh kaydım da yok zaten.

Aslında tüm tweakleri kaldırıp cydiayı silip baştan yüklemek mümkün olsa onu denemek isterim çünkü problemi tweakler çıkardı ama öyle bir bilgi bulamadım.

Eminim ki telefonuma siz baksanız sorunun nerden kaynaklandığını anlayıp çözebilirsiniz ama ne ben nerden başlayacağımı biliyorum ne de sizin zamanınızı çalmak istiyorum.

Jailbreak olayı gerçekten bende bagimlilik yaptı telefonu normal sürümde kullanmayı düşünmek bile istemiyorum. Bu olayı gerçekten çok sevdim ama tecrübesizliğin zararını da gördüm gibi.

Mümkünse önce sadece Cydia yi ve tweakleri sileyim mümkün değilse de mecbur tamamen sıfırlayıp güncel olan 11.4.1 sürüme geçireyim cihazımı.
Saygılar hocam.
Böyle hatalar asıl tecrübe edinmene yardımcı oluyor. Birkaç kötü olay yaşacaksın ki, tecrübe edinebilesin. Efsane hoca'nın dediği gibi Rollectra kullanarak telefondan Jailbreak'i sıfırla. Sitede konusu mevcut. Bu araç, fotoğraflarını veya maillerini silmez, sadece yapabildiğince Jailbreak ve dosyalarını kaldırır. Sonrasında tekrardan Jailbreak yaparak, temiz bir şekilde devam edersin.

RedLevreK

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Böyle hatalar asıl tecrübe edinmene yardımcı oluyor. Birkaç kötü olay yaşacaksın ki, tecrübe edinebilesin. Efsane hoca'nın dediği gibi Rollectra kullanarak telefondan Jailbreak'i sıfırla. Sitede konusu mevcut. Bu araç, fotoğraflarını veya maillerini silmez, sadece yapabildiğince Jailbreak ve dosyalarını kaldırır. Sonrasında tekrardan Jailbreak yaparak, temiz bir şekilde devam edersin.
Bu işlem Benin sürümü desteklemiyor diye biliyorum hocam. benimki 11.2.1 yine de deneyebilir miyim ?

RedLevreK

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
O konuya sabah göz attım substitu eklentisini kaldırınca tüm tweaklerim silindi ( bunu daha önce de yapmıştım halbuki ama sabah konuyu görünce aklıma geldi yapmak) şuan Cydia hata vermiyor şarjım hala hızlı bitiyor ama pek bi ısınma yok onun da eklediğim yeni tweaklerden kaynaklandığını düşünüyorum. Yine de teşekkürler.
Bulunduğun sürümün Jailbreak aracına uygun sıfırlama

Kusura bakma, haklısın senin sürümü desteklemiyor. Bu konuya göz atar mısın?

TheVeiL

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Ben bir çok dil kodlamasından anlıyorum fakat şehir dışındayım bilgisayar yok benim kendi çapımda bir projem var bir ekip kurup jailbreak işine girmek ve ücretli yapmak sizce bunu yapabilirmiyiz şuanlık sadece fikir imkan ve para var sizce bunu başarabilirmiyiz yoksa çok zormu sizlerdende fikir almak istiyorum şuana kadar hep game hileleri üzerinde kodlama yaptım bilgisayar oyunları diğer fikrim ise jb olmazsa eğer ios online oyunlarda hile yapmak pubg Fortnite gibi ve jbsiz birçok özellik ekliceğim bu işten iyi bir gelir sağlıyabilirmiyim teşekkür ederim

RedLevreK

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Orjinal reposundan SpinXl kurmak istediğinde CyDown hata veriyor sebebini merak ediyorum

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Merhaba Arkadaşlar

Bugün büyük bir heves ile iPhone 6S aldım. Cihaz 10.1.1 sürümünde yalnız büyük bir problemim var.. :(
Önceki sahibi, Yalu ile jailbreak yapmış ve can sıkıntısından olsa gerek, substrate dahil yüklenen paketlerin tamamını silmiş..

Sonrasında; cydia'ya girebildiğini ama hiç bir tweak kuramadığını & hata ekranlarından kurtulamadığını & o sinirle iFunbox ile dosya sisteminde cydia ile alakalı bir takım dosyaları sildiğini belirtti. Neden böyle yaptığına anlam veremedim açıkçası. Yalnız cihaz sorunsuzca sıfırlanabiliyor, sorun yaşamadım.

Benim de jailbreak ile iyi kötü 9 yıllık bir geçmişim var ve tecrübelerimi & deneyimlerimi uygulamama rağmen, hiç bir sonuç elde edemedim. Cihazı sıfırladım ve yeniden yalu ile jailbreak yaptığımda, cydia logosu hiç bir şekilde gelmiyor.Bu cihazı sırf jailbreak desteğinden ötürü aldım ve şu an oldukça mutsuzum. Düşünün ki, cihazın dosya sistemine müdahale edebileceğim OpenSSH bile yok.. WinSCP tarzı FTP'ler ile cihaza bağlanamıyorum. MobileTerminal'i kurduğumda ise, sandbox hatası veriyor..

Cihaza Impactor ile File kurduğumda, sadece root dosya sistemini okuyabiliyorum. Hiç bir değişiklik imkanı ve hakkı vermiyor..
Değerli arkadaşlar; bu konudaki önerileriniz ve tavsiyeleriniz nelerdir? 11.4.1 yüklemek istemiyorum, jailbreak benim vazgeçilmez bir tutkum :(
Geçmiş olsun kardeş, JB nin tadını çıkar

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Ben bir çok dil kodlamasından anlıyorum fakat şehir dışındayım bilgisayar yok benim kendi çapımda bir projem var bir ekip kurup jailbreak işine girmek ve ücretli yapmak sizce bunu yapabilirmiyiz şuanlık sadece fikir imkan ve para var sizce bunu başarabilirmiyiz yoksa çok zormu sizlerdende fikir almak istiyorum şuana kadar hep game hileleri üzerinde kodlama yaptım bilgisayar oyunları diğer fikrim ise jb olmazsa eğer ios online oyunlarda hile yapmak pubg Fortnite gibi ve jbsiz birçok özellik ekliceğim bu işten iyi bir gelir sağlıyabilirmiyim teşekkür ederim
Bu iş için çok iyi objective-C bilmeniz gerek. Ve bellek yönetimi gibi konularda da bilginiz olması gerekiyor. Size tavsiyem önce açık kaynak kodlu araçları inceleyerek nasıl yapılmış anlamaya çalışmak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ivez

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Geçmiş olsun kardeş, JB nin tadını çıkar
Abicim Meridiani sizden yükledikten sonra, şimdiye kadar 100 kez donma yaşadım belki, 3-4 dak, twiter, whatsapp, resimlerde dolaş, instagrama gir, ne yaparsan yap ekran donuyor, haydi yallah hard reset, sonra yine yükle meridiani, bu böyle sürüp gidecek mi hep, çok can sıkıcı bişey, bugün en son İcleaner ile temizledim, repoları sildim, sadece 3-4 tane tweak bıraktım, vallahi yine dondu ya, bi işe yarar zeppelin var, korkuyoruz bişey yüklemeye, bi yardım, yoksa herkes mi böyle?

Son düzenleme:

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Abicim Meridiani sizden yükledikten sonra, şimdiye kadar 100 kez donma yaşadım belki, 3-4 dak, twiter, whatsapp, resimlerde dolaş, instagrama gir, ne yaparsan yap ekran donuyor, haydi yallah hard reset, sonra yine yükle meridiani, bu böyle sürüp gidecek mi hep, çok can sıkıcı bişey, bugün en son İcleaner ile temizledim, repoları sildim, sadece 3-4 tane tweak bıraktım, vallahi yine dondu ya, bi işe yarar zeppelin var, korkuyoruz bişey yüklemeye, bi yardım, yoksa herkes mi böyle?

Kardeş, Jailbreak aracını ben çıkarmadım bu 1.. , Jailbreak araç ipası sadece Jailbreak aktif eder...

Senin ne yüklediğine bağlı...son zamanlarda baktım ki çok uyumsuz Tweak yüklemişsin eee buda normal yani donmalar, kasmalar olacaktır.. sana dedim acele etme senin JB daha yeni çıktı yavaş yavaş git ve tek tek uyumlu tweaklere bak ama sen dedin ben dayanamıyacağım hoşuma gideni yükledim işte.

CydiaEraser şu anda senin sürüm için güncelleme almadı yani daha çok dikkatli ol.. uyumlu Tweak listesine bak ona göre adım at..

Tekrar diyorum Sendeki ipa sadece JB aktif etmek için ve imzası yaklaşık bir yıl süren bir ipa.

ivez

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Kardeş, Jailbreak aracını ben çıkarmadım bu 1.. , Jailbreak araç ipası sadece Jailbreak aktif eder...

Senin ne yüklediğine bağlı...son zamanlarda baktım ki çok uyumsuz Tweak yüklemişsin eee buda normal yani donmalar, kasmalar olacaktır.. sana dedim acele etme senin JB daha yeni çıktı yavaş yavaş git ve tek tek uyumlu tweaklere bak ama sen dedin ben dayanamıyacağım hoşuma gideni yükledim işte.

CydiaEraser şu anda senin sürüm için güncelleme almadı yani daha çok dikkatli ol.. uyumlu Tweak listesine bak ona göre adım at..

Tekrar diyorum Sendeki ipa sadece JB aktif etmek için ve imzası yaklaşık bir yıl süren bir ipa.
Teşekkürler kardeş, belki önerin olur diye sordum. Yoksa estağfurullah suçlama gayesiyle değil, ilgin için teşekkür ederim.

nihat1551

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus

Bu donma olayı ios 11 de de vardı substrate güncellemesi ile düzelmişti. Bunun ile ilgili forumda yazı da vardı bulamadım şimdi. İcleaner ile tek tek tweakleri devredışı bıraktım sonra substrate güncellerim falan yazıyordu tam hatırlayamadım okumuştum bu kadarı aklımda kaldı.
Bir de ios11 de (electra) apple maps cihazda yok ise donma oluyordu sizde yoksa yükleyip deneyin benzer bir sorun olabilir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:

nihat1551

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Sportzone uygulamasının android cihazlar için ipk dosyası mevcut apple için dmg olarak veriliyor. Bu uygulamayı ipa ya çevirerek (dmg to ipa)telefonlara yükleme şansımız olabilir mi?

Uygulama ile tüm spor müsabakaları canlı olarak izlenebiliyor. 1xbet in kendi yayınları ve videostream.dn.ua sitesinden de aynı yayınları bulmak mümkün fakat oradan verilen yayınlar flash olarak veriliyor ve cihazlarda flash desteği yok, puffin ile de malesef iphonelarda verimli olmuyor. 1xbet in kendi uygulaması kendi sitesinde var oradan yükleyerek izleniyor (sallama bilgilerle üye olun, ) yalnız müsabakaları bulmak için üye olmak giriş yapmak vs. gerekiyor.
Sportzone yi bilgisayarda kullanan biri ne demek istediğimi anlayacaktır.

Ayrıntılar için :

Özet olarak biz bu dmg uzantılı dosyayı ipa yaparak cihaza yükleyebilirmiyiz?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:

Nortorein

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Cihazım respringde kalıyor. Daha önce olmuyordu. İos 11.3.1. Yeni tweak de kurmadım. İlla jailbreaği sıfırlamam mı gerek?

ivez

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Donmalardan sonra bir de bu çıktı başımıza, exite safe mode:
1- Cydia açık ama birçok şey çalışmıyor,
2- Ayarlardada tweakler gözükmüyor,
3- Respring sonrası cihaz kapanıyor,
Ne yapmak lazım. Icleanerde çalışmadı.

Son düzenleme:

ivez

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Donmalardan sonra bir de bu çıktı başımıza, exite safe mode:
1- Cydia açık ama birçok şey çalışmıyor,
2- Ayarlardada tweakler gözükmüyor,
3- Respring sonrası cihaz kapanıyor,
Ne yapmak lazım. Icleanerde çalışmadı.

@kadir1009 sayesinde uygunsuz tweak silindi, çözüldü çok şükür, teşekkürler.

ivez

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Anemone kurmada sıkıntı

Son düzenleme:

Mahonii21

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Car bridge kullanıyorm telefonu takınca sorun yok çıkarınca safe mode atıyor. Car bridgeyi sildim Telefonumu araca bağlayınca çıkardıktan sonra yine safe mode veriyor ne yapabilirim ?

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Car bridge kullanıyorm telefonu takınca sorun yok çıkarınca safe mode atıyor. Car bridgeyi sildim Telefonumu araca bağlayınca çıkardıktan sonra yine safe mode veriyor ne yapabilirim ?
Daha önce jailbreak varken böyle bir hata ile karşılaşmışmıydınız?

ivez

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Sinyal gücünü hangi tweakle değişebilirim?
Statusbar wifi signal olmuyor çünkü anemone yükleyemedim bir türlü
Daha basit bir tweak lazım?

Son düzenleme:
Tips
Tips
Üst Alt