Neler yeni

Jb sonrası kalan programları silmek?

67MustanG

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Merhaba JBTR ailesi. Sorunlu bir electra jailbreak kaldırma serüveni yaşadım... Telefonu sıfırlayıp yeni bir iphone olaraj ayarladım, jailbreak kalktı fakat resimde yuvarlak içine aldığım 3 program kaldı; kaldırabileceğim bir yöntem var mıdır?4B45F0B5-116D-43F4-9C14-E4F05CD392D9.jpeg

Bir güncelleme paylaşayım arkadaşlar: benim gibi bu sorunu yaşayıp Electradan error topanga hatası alanlar şu yöntemi deneyebilirler:
*Telefonunuzu ayarlar>genel>sıfırla>tüm içerik ve ayarları sil'den sıfırlayın.
*iOS 11 Electra Error topanga hatası alanlar içeri... forumdaki bu konudan dosyayı indirin, içindeki electra 1.0.1(Delete Topanga Errors) dosyasını cydia ile telefonunuza atın.
* Jailbreak işleminizi yapın
* Cydia geldikten sonra Yüklediğiniz 1.0.1 (Delete Topanga Errors) u Ayarlar>Genel>Aygıt Yönetimi'nden Silin.
*Electra nın son sürümü 1.0.4 olan versiyonunu bilgisayara yükleyip telefonda cydia impactor ile yükleyin.
*Telefona Restart atın.
*Electradan jb işlemini yapın.
*Ben jb den sonra kalan uygulamaları jb yaptıktan sonra şu yöntemle kaldırdım: Mesela cydia da GameGemİOS diye arattığımda çıkmıyordu bende GameGem i yükleyip sonra kaldırdım bu yöntemle 3 uygulamadanda kurtuldum.

EĞER BU SORUNU YAŞAYAN ARKADAŞLAR VAR İSE DENEYEBİLİRLER...

Cihaz
İphone 5s
Sürüm
11.1.1
Son düzenleme:

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Kaldırmak için kullandığınız işlemleri yazarsanız daha rahat yardımcı olabiliriz.
Ama şuanda tekrar jailbreak yapmanız gerektiğini rahatlıkla söyleyebilirim.
Eğer aynı sürümde kalmak gibi bir derdiniz yoksa dfu moda alıp yeni sürümü kurabilirsiniz.

67MustanG

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Kaldırmak için kullandığınız işlemleri yazarsanız daha rahat yardımcı olabiliriz.
Ama şuanda tekrar jailbreak yapmanız gerektiğini rahatlıkla söyleyebilirim.
Eğer aynı sürümde kalmak gibi bir derdiniz yoksa dfu moda alıp yeni sürümü kurabilirsiniz.
sürekli respring hatası alıyordum RESPRİNG DÖNGÜSÜ diye konusu var sanırım forumda.. silmek ve tertemiz jb kurmak isterken birşeyler yolunda gitmedi, electrayı kaldırmak için rollectra kullanmaya calıstım beceremeyince unc0ver denedim bir şekilde electrayı bozdum ve tekrarjb yapmaya calıstıgımda electra please wait 2/3 de takılıp beyaz ekran verıyordu. Cihazı sıfırladım su anda bu 3 uygulama kalmıs ne yapmamı onerırsınız jb tekrar yapsam ios 11.1.1 cunku surumumden memnunum kursam jb i kurulurmu tekrar nasıl kaldırmalıyım ŞİMDİDEN İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

memurchan34

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Th0r u dene cydia yı kurduktan sonra bu ekrandaki işaretlediğin uygulamaları cydia da birkaç şekilde dene tekrar yükle kaldır şeklinde

Elmar123

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
cihazı sıfırlamadan önce cydiyadan app şeklinde inen ne varsa silmem gerekiyordu yoksa cihazı sıfırlasan bile kalıyorlar geçen bir arkadaşda bu sorunu yaşamışdı bu jailbreakin bir huyu

67MustanG

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Th0r u dene cydia yı kurduktan sonra bu ekrandaki işaretlediğin uygulamaları cydia da birkaç şekilde dene tekrar yükle kaldır şeklinde
hepsini denedim cogu inerken hata veriyor ve electra da please wait 2/3 de kalıyor gene
Mesaj düzenlendi:

cihazı sıfırlamadan önce cydiyadan app şeklinde inen ne varsa silmem gerekiyordu yoksa cihazı sıfırlasan bile kalıyorlar geçen bir arkadaşda bu sorunu yaşamışdı bu jailbreakin bir huyu
Artık son care cihazı en son sürüme güncelleyip jb gelmesini bekleyeceğim

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
hepsini denedim cogu inerken hata veriyor ve electra da please wait 2/3 de kalıyor gene
Mesaj düzenlendi:

Artık son care cihazı en son sürüme güncelleyip jb gelmesini bekleyeceğim
Şuan cihazda kasma vs. gibi sorunlar yoksa beklemekte fayda var.Sonuçta cihazı kullanabiliyorsunuz biraz bekleyin eğer sonuç çıkmazsa güncellersiniz.
@efsane6 hocamızda konuya bakarsa iyi olur.

67MustanG

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Şuan cihazda kasma vs. gibi sorunlar yoksa beklemekte fayda var.Sonuçta cihazı kullanabiliyorsunuz biraz bekleyin eğer sonuç çıkmazsa güncellersiniz.
@efsane6 hocamızda konuya bakarsa iyi olur.
Daha güncellemedim teşekkür ederim beklemedeyim

67MustanG

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
https://www.jailbreaktr.me/special/files/ElectraRemover1131_2.ipa

Bununla tekrar cihazı silermisin?

Birde yanlış adımlar attığın için bu duruma gelmiş jailbreak...
deneyip tekrar dönüş yapacagım teşekkür ederim
Mesaj düzenlendi:

tam cevabı yazarken bı yöntem denıyordum cydıa geldi sitesinden Electra1112 yi install ettim telefonun kendinden. Cihazı resetlemeden ucak modu ve ıcloudda iphone u bul u ve sırıyı kapadım. Resetledim ve jailbreak ettim suanda cydıa geldi.. Şu anda cydia kaynaklarının içi boş benim nasıl bir yol izlemem gerekiyor jb i tertemiz kaldırmam için jb sildiğimde kalan uygulamaları da şu an silemiyorum çünkü cydıa kaynaklarıın içi boş dediğim gibi
https://www.jailbreaktr.me/special/files/ElectraRemover1131_2.ipa

Bununla tekrar cihazı silermisin?

Birde yanlış adımlar attığın için bu duruma gelmiş jailbreak...
yeni bir güncelleme paylaşayım cihazı resetledim cydıa guncelleme istedi onu yaptıktan sonra, resetledikten sonra cydıaya gıremıyorum ve electra please wait 1/3 de kaldı bu sefer son durum bu
Mesaj düzenlendi:

verdiğiniz electraremover1131.ipa yı atmaya calıstıgımda hata veriyor cydıa sürüm hatasına benzer bırsey 11.1.1 benim sürümüm

Son düzenleme:

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
dediğiniz dosyayı atamadan cydıa cöktu tekrar jb yapmaya calıstıgımda electra error:topanda hatası verıyor bu sefer
peki neden cihazı sıfırlamaya ihtiyaç duydun ?
Daha önce ne yüklediğini bilmiyorum, Bu yukardaki araçlar normal çalışıyor sorun çıkarmadılar yada sorun yaşayanlar genellikle daha önce uyumlu Tweak kurmadıkları için.

67MustanG

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
peki neden cihazı sıfırlamaya ihtiyaç duydun ?
Daha önce ne yüklediğini bilmiyorum, Bu yukardaki araçlar normal çalışıyor sorun çıkarmadılar yada sorun yaşayanlar genellikle daha önce uyumlu Tweak kurmadıkları için.
Benim tek derdim jb i silip tertemiz kalıntısız bi jb kurup sadece ve sadece xenhtml ile temalar yapmaktı, kaldırırken okadar cok işlem yaptımki hatırlamıyorum bile..9978572B-2283-4B46-8B7B-44AC21005AAB.png
Telefonun son durumuda bu sekilde sabırla halletmeye calısıyorum ne yapacagımıda bilmeden pek açıkcası:nusenuse:

efsane

Administrator
Cihaz
Benim tek derdim jb i silip tertemiz kalıntısız bi jb kurup sadece ve sadece xenhtml ile temalar yapmaktı, kaldırırken okadar cok işlem yaptımki hatırlamıyorum bile..Ekli dosyayı görüntüle 7993
Telefonun son durumuda bu sekilde sabırla halletmeye calısıyorum ne yapacagımıda bilmeden pek açıkcası:nusenuse:
Bu durumda sadece “Delectra” kurtarır seni...Forumda konusu ve yapılışı var..

67MustanG

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
bakıp yapmaya calısayım teşekkürler vakit ayırdıgınız için
Mesaj düzenlendi:

yanlıs bırsey yapmamak için soruyorumlink atarmısınız rica etsem çünkü benim buldugum konuda cydıa ya gırın dıyor ben cydıaya gıremıyorum

efsane

Administrator
Cihaz
bakıp yapmaya calısayım teşekkürler vakit ayırdıgınız için
Mesaj düzenlendi:

yanlıs bırsey yapmamak için soruyorumlink atarmısınız rica etsem çünkü benim buldugum konuda cydıa ya gırın dıyor ben cydıaya gıremıyorum

Bu konuyu adım adım yaparsan sorun olmaz

67MustanG

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Kardeş yarın akşam müsaitsen , PC’de varsa uzaktan bağlanabiliriz...
müsaitim ve çok teşekkür ediyorum öncelikle.. Ama bir güncelleme paylaşayım şu anda jailbreak yapabildim cydıa ya gırebılıyorum ve o sorunlu uygulamalara yanı jb sıldıgımde kalan uygulamalara da gırebılıyorum.. ancak cydıadan kaldırmaya calıstıgımda arattıgımda cıkmıyorlar su andakı sorunum bu WinSCP ile unjailbreak dosyasını atıp işlem yapsam zararı olurmu

efsane

Administrator
Cihaz
müsaitim ve çok teşekkür ediyorum öncelikle.. Ama bir güncelleme paylaşayım şu anda jailbreak yapabildim cydıa ya gırebılıyorum ve o sorunlu uygulamalara yanı jb sıldıgımde kalan uygulamalara da gırebılıyorum.. ancak cydıadan kaldırmaya calıstıgımda arattıgımda cıkmıyorlar su andakı sorunum bu WinSCP ile unjailbreak dosyasını atıp işlem yapsam zararı olurmu
Yarın akşam temiz bir kurulum yaparız

Tips
Tips
Üst Alt