Neler yeni

Jailbreak'i Servislerde Kaybetmeye Son.

Kn0ax

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Mini
Evet arkadaşlar birçoğumuz maalesef cihazlarımızda çıkan sorunlardan dolayı Apple servislerine veriyoruz ve genelde cihazlarımız güncelleniyor, sürüm kaybediyoruz.
Twitter kullanıcısı @alnandr bu problemi ortadan kaldıran bir çözüm bulmuş bende sizinle paylaşıyorum.
Şimdi Çözüme Geçelim Hemde Bizim Tarzımızla :P

1.Adım

Öncelikle Systemversion.plist 'i filza ile açıyoruz.
En son sürüm ve yapı numarasını yazıp kaydediyoruz.
{11.4.1 için 15G77}
Sonra telefonu yeniden başlatıyoruz. Jailbreak ile gelen tweakleri gözle görülmeyecek {örneğin klasörde 2. 3. Sayfa} yerlere koyun.
2.Adım

aramada ve Siri önerilerinden Cydia' yı kaldırın.
Sonra Electra'yı silin.
Sonuç

Bu şekilde Apple Store artık cihazınızda güncelleme yap(a)mayacak. Ve bu arada bu şekilde jailbreak olduğu servis cihazlarında gözükmüyormuş.
Servis sonrasında tekrar jailbreak yapın.
Ardından yaptığımız işlemleri geri alın.
Finish

Buradan bilgisayarsız şekilde güvenilir jailbreak yapabilirsiniz. 😀
Ignition Electra Multi_Path
Evet aşşağıdan abone olup like ve yorum atmayı unutmayın 😘

Kompur

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Mukemmel bilgi tesekkurler👋
Evet arkadaşlar birçoğumuz maalesef cihazlarımızda çıkan sorunlardan dolayı Apple servislerine veriyoruz ve genelde cihazlarımız güncelleniyor, sürüm kaybediyoruz.
Twitter kullanıcısı @alnandr bu problemi ortadan kaldıran bir çözüm bulmuş bende sizinle paylaşıyorum.

1.Adım

{11.4.1 için 15G77}
Sonra telefonu yeniden başlatıyoruz. Jailbreak ile gelen tweakleri gözle görülmeyecek {örneğin klasörde 2. 3. Sayfa} yerlere koyun.
2.Adım

Sonra Electra'yı silin.
Sonuç

Bu şekilde Apple Store artık cihazınızda güncelleme yap(a)mayacak. Ve bu arada bu şekilde jailbreak olduğu servis cihazlarında gözükmüyormuş.
Finish

11.1 icinde varmi

Hysahin

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Bu jb li cihazlar için. Değilmi

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Böyle birşey olacağını sanmıyorum. Serviste ilaki tekrar sıfırlanacaktır. Adamlar zaten özellikle iCloud’u kapatmanızı istiyorlar.

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8

1.Adım

{11.4.1 için 15G77}
2.Adım

Sonra Electra'yı silin.
Sonuç

Finish

Hayaller hayatlar,
Cihaz sürümünü 11.4.1 yapıp jailbreak i kaldırırsan, üstüne de Electrayı silersen cihaza daha Electra yükleyemezsin, ne o site üzerinden ne de cydia impactor ile electrayı telefon kabul etmez, istiyorsan bir dene ve gör :)

omeraksoy

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
milyon dolarlık sistemleri küçük bir öğeyi denetle işiyle kandırmaya çalışmak biraz komik geldi.

Lexgino

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Hayaller hayatlar,
Cihaz sürümünü 11.4.1 yapıp jailbreak i kaldırırsan, üstüne de Electrayı silersen cihaza daha Electra yükleyemezsin, ne o site üzerinden ne de cydia impactor ile electrayı telefon kabul etmez, istiyorsan bir dene ve gör :)
Sürüm olarak öyle gözükücek sadece adamlarda güncel zaten diyio güncellemicekte ama böyle bişey olucağıno sanmam adamlar en ufak ayrıntıya kadar bakıyor

evo35

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Hiç bir yönteme gerek yok cihazı fabrika ayarlarına döndürün hem apple care telefon ile arayıp sorununuzu anlatın servis yönlendirmesi isteyin ve yeni yazılım atılmasını istemediğiniz ona söyleyin telefonda kişi bir çok masal anlatacak ben yüklenmesini istemiyorum, telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm her adımı yaptığınızı her yolu denedim deyin servise bırakırken de kesinlikle not olarak yazdırın müşteri yazılım güncellemesini kabul etmiyor diye.

Yeni telefon verirlerse de şansınız olabiliyor bana yeni cihaz verdiler 11.3.1 olarak geldi.

Onu harici durumlar da 5 kere bıraktım aynı yazılım ile geri aldım yukarı da anlattığım adımları takip ederek.

Daha önceden de 5 kere jailbreak cihazımı değiştirdiler.

Cihazı fabrika ayarlarına döndüğün de zaten jailbreak kalmıyor serviste anlamıyor. 😉

Kn0ax

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Mini
Bu jb li cihazlar için. Değilmi
Böyle birşey olacağını sanmıyorum. Serviste ilaki tekrar sıfırlanacaktır. Adamlar zaten özellikle iCloud’u kapatmanızı istiyorlar.
milyon dolarlık sistemleri küçük bir öğeyi denetle işiyle kandırmaya çalışmak biraz komik geldi.
Arkdaşlar olay şu alen'le konuştuğumda dediki 20 cihazdan 18'ini bu yöntemle güncellememiş geçirmiş
Systemversion.plist 'i küçük görmeyin 32bitlik bazı cihazlar için ios 8 yolunu açanda bu küçük arkadaşımız.
Aynı zamanda plistteki bu olay apple sunucusuna gidiyor.
Hayaller hayatlar,
Pardon denedinde mi konuşuyorsun yakında videosu gelicek.
11.1 icinde varmi
Arkadaşım bu bütün 9 10 11 sürümleri için bir taktik.
Mesaj düzenlendi:

Hiç bir yönteme gerek yok cihazı fabrika ayarlarına döndürün hem apple care telefon ile arayıp sorununuzu anlatın servis yönlendirmesi isteyin ve yeni yazılım atılmasını istemediğiniz ona söyleyin telefonda kişi bir çok masal anlatacak ben yüklenmesini istemiyorum, telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm her adımı yaptığınızı her yolu denedim deyin servise bırakırken de kesinlikle not olarak yazdırın müşteri yazılım güncellemesini kabul etmiyor diye.

Yeni telefon verirlerse de şansınız olabiliyor bana yeni cihaz verdiler 11.3.1 olarak geldi.

Onu harici durumlar da 5 kere bıraktım aynı yazılım ile geri aldım yukarı da anlattığım adımları takip ederek.

Daha önceden de 5 kere jailbreak cihazımı değiştirdiler.

Cihazı fabrika ayarlarına döndüğün de zaten jailbreak kalmıyor serviste anlamıyor. 😉
Cihazı ayarlarlardan sıfırlarsanız cihaz elmada kalabilir :P

Son düzenleme:

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6S
Belki bir telefoncuya vs verseniz işe yarayabilir evet. Fakat Apple kendi içerisinde öyle değişik yazılımlar kullanılıyor ki akıllara zarar. Cihazınızı sadece bağlayıp dokunmadan en ufak sorunlara değişikliklere bile göz atabiliyorlar. Hatta ihtiyaç varsa herhangi bir iOS sürümüne dahi düşürebiliyorlar, imzalar açık olsun olmasın (bkz. ). Yani cihaz ellerine sadece teslim alırken değiyordur heralde. Ve siz de sistemin her ayrıntısını bilen yazılımlar ile plist değiştirerek kumar oynamak istiyorsunuz, cesaret diye buna derim :eusa_dance:

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Arkdaşlar olay şu alen'le konuştuğumda dediki 20 cihazdan 18'ini bu yöntemle güncellememiş geçirmiş
Systemversion.plist 'i küçük görmeyin 32bitlik bazı cihazlar için ios 8 yolunu açanda bu küçük arkadaşımız.

Mesaj düzenlendi:

Evet 5S de denedim benzeri bir durumu, sistem versiyonunu electranın desteklemediği bir sürüm yapıp electrayı silerden eğer electrayı daha telefona yükleyemiyorsun, ne impactor ile ne de imzalı siteler üzerinden, telefon kabul etmiyor, ben denedim bunu yaklaşık 2 ay önce, sen denedin mi?

Bu arada electrayı silmezsen sorun yok, ipası durursa telefonda çalıştırabiliyorsun.
Mesaj düzenlendi:

Bu arada eşimin telefonu 11.3.1 idi, telefon çok çizikti, değiştirirler diye belki verdim servise, elemana söyledim güncellemeyin diye, eleman bana onun garantisini veremem dedi, her neyse, şikayey olarak da şebeke gidiyor telefon ısınıyor şarj tutmuyor felan yazdırdım, 1 hafta sonra mesaj geldi telefon onarıldı diye, gittim servise.
Abi telefonun ekranını değiştirmişler :)
Dedim şaka mı bu?
Söylediğiniz sorunları araştırdık ekrandan kaynaklandığını gördük dedi, ben mal oldum, diyemedim sorun yoktu diye, neyse ekranı da baya çizikti, bi nevi sevindim, bir de sürümüne bakayım dedim.
Bir de ne göreyim, telefonu güncellememişler :D

Artık burdaki servisten ciddi ciddi şüphe etmeye başladım.

Son düzenleme:

evo35

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max

Mesaj düzenlendi:

Ben kaç kere bu yol ile bıraktım hiç bir sorun olmadı servisten geri geldi. Garanti dışı da kalmadı.

Kn0ax

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Mini
Yanlış Anlama ama Systemversion.plist'le işlemiyor Electra'nın işleyişi exploit ile işliyor yani yapmak gereken tek şey başlatmak :P
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

Gördüğün gibi adam anlatmış hayır bu tweeti jake james ignition gibi kişilerde paylaşmış
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız
bu da deniyenlerden bir kaçı.

Tips
Tips
Üst Alt