Neler yeni

Jailbreakden sonra hücresel veri açılmıyor

Melihx1233

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Sürümum 12.4 son zamanlarda telefonu jailbreakledikden sonra hücresel veri açılmıyor açılsada internet olmuyor fakat jailbreaki kapatinca açılıyor sebebini bilen varmıdır

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
eger jb kapatınca normal ise demekki kullandıgın tweaklerden biri etkiliyor.ı cleaner dan tüm tweakleri devre dışı bırak ve dene eger sorun yoksa demekki sorun jb de de degil.sonra tweakleri tek tek devreye sokup dene hangi tweakten sonra problem oluyorsa o tweaki kaldır.

darkhopess

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Benim de buna benzer bir sorunum var. Telefonum Iphone 6. JB şu an aktif, (12.4.5) Chekra1n JB kullanıyorum. Daha öncesinde (12.4) Unc0ver kullanıyordum. Unc0ver kullandığım zamanlarda başladı bu sorun, Hücresel Veri açılıyordu ama hız olarak yetersiz kalıyordu veya şebeke olarak çekim gücü çok yetersiz kalıyordu. Belli ki bunu etkileyen bir şey var ama tam olarak bunu bulamadım. En son telefonu sıfırladım ve sürümümü 12.4.5'e güncelledim ve Checkra1n JB'ye geçtim. Durum hâlâ aynı, şebeke sorunu devam ediyor ve Hücresel Veri hızı normalin altında kalıyor. Bazı yerlerde Operatör kısmında "Servis Yok" yazıyor. Telefonun çekim gücünü etkileyen şey her neyse onu hâlâ bulabilmiş değilim ve sanırım onu bulana kadar bu sorun devam edecek.

Batuhanakkas

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6S Plus
Benim de buna benzer bir sorunum var. Telefonum Iphone 6. JB şu an aktif, (12.4.5) Chekra1n JB kullanıyorum. Daha öncesinde (12.4) Unc0ver kullanıyordum. Unc0ver kullandığım zamanlarda başladı bu sorun, Hücresel Veri açılıyordu ama hız olarak yetersiz kalıyordu veya şebeke olarak çekim gücü çok yetersiz kalıyordu. Belli ki bunu etkileyen bir şey var ama tam olarak bunu bulamadım. En son telefonu sıfırladım ve sürümümü 12.4.5'e güncelledim ve Checkra1n JB'ye geçtim. Durum hâlâ aynı, şebeke sorunu devam ediyor ve Hücresel Veri hızı normalin altında kalıyor. Bazı yerlerde Operatör kısmında "Servis Yok" yazıyor. Telefonun çekim gücünü etkileyen şey her neyse onu hâlâ bulabilmiş değilim ve sanırım onu bulana kadar bu sorun devam edecek.
Sürüm ile alakalı olabilir tweak ile sorun değilse sürümü 13 çekip checkra1n ile tekrar jb yapmanı tavsiye ediyorum

darkhopess

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Sürüm ile alakalı olabilir tweak ile sorun değilse sürümü 13 çekip checkra1n ile tekrar jb yapmanı tavsiye ediyorum
Cevabın için teşekkürler. Sürüm ile alakalı olduğunu düşünmüyorum, eğer sürümle alakalı olsaydı 12.4.5’e geçerken düzelirdi diye düşünüyorum. Bu arada ben IPhone 6 kullanıyorum yani sürümü 13’e çekme ihtimalim yok. Şu an 12’ye gelen son sürümü kullanıyorum. Sorun neyden kaynaklı hâlâ çok merak ediyorum, kendimce araştırma yapmaya devam ediyorum. Umarım sorunumu çözerim.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
@ThePolice sürüm güncellemesini dfu mod da mı yaptınız ve güncelleme sonrası yedek geri yüklemesi yaptınızmı.
Jb kaynaklı hücresel veri sorunu oluşmuş olabilir jb aracının farklı sürümünü denedinizmi.
Ve ayrıca Ağ ayarlarını sıfırlamayı denedinizmi.
Hostblocker tarzı twek kullanıyormusunuz.

Sorunlarınız devamı halinde dfu mod da restore yapın ve yedek geri yüklemesi yapmadan yeni bir iphone olarak kurulumu tamamlayın.

darkhopess

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
@ThePolice sürüm güncellemesini dfu mod da mı yaptınız ve güncelleme sonrası yedek geri yüklemesi yaptınızmı.
Jb kaynaklı hücresel veri sorunu oluşmuş olabilir jb aracının farklı sürümünü denedinizmi.
Ve ayrıca Ağ ayarlarını sıfırlamayı denedinizmi.
Hostblocker tarzı twek kullanıyormusunuz.

Sorunlarınız devamı halinde dfu mod da restore yapın ve yedek geri yüklemesi yapmadan yeni bir iphone olarak kurulumu tamamlayın.
Hayır, sürüm güncellemesini DFU mdda yapmadım, telefonu sıfırlayıp ayarlardan normal bir şekilde güncelledim. Daha sonra İCloud Yedeğini yine telefon üzerinden geri yükledim. ITunes hiç kullanmadım. Sorun büyük ihtimalle jb kaynaklı ama bu sorun tam olarak bir hücresel veri sorunu değil. Şebeke sorunu olduğunu düşünüyorum, yani bu soruna sebep olan şey direk şebekeyi etkiliyor. Telefon konuşmasında da sorun yaratıyor. Çekim gücünü etkileyen bir şey var. JB aracının farklı sürümünü denedim ve ağ ayarlarını da bir çok defa sıfırladım, bunlar fayda etmedi. Hostblocker tarzı tweak kullanıyorum evet ama bunun şebekeyi etkileyeceğini pek sanmıyorum. Sorun başlamadan önce de kullanıyordum. Hücresel Veri hızındaki sorun, büyük ihtimalle çekim gücünün yetersiz kaldığı için oluşuyor.

DFU modda temiz bir kurulum yapmak çözüm olabilir, bunun için farklı bir zamanı bekliyorum. Uygun zamanda deneyeceğim.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
@ThePolice sürüm güncelleme öncesinde jb kaynaklı, cihazın sistem dosyalarında bir sorun oluşmuş ise cihazı ayarlardan sıfırlamak bozulan sistem dosyasını düzeltmez. (Sistem dosyasının onarımı itunes ile restore gerektirir)
Jb yapılmış bir cihaz her ne kadar ota güncelleme ile veya recovery mod da güncelleme yapılabilir olsa da (kesinlikle önermem) sorunsuz bir restore ve güncelleme dfu mod da yapılmalı.
Doğru olmayan bir diğer işlem, sağlıklı olmayan Sürüm güncelleme sonrası eski yedeğinizi icloud üzerinden tekrar yüklemiş olmanız.
Cihaz da herhangi bir donanım arızası yok ise dfu mod da restore sonrası sorununuz çözüme ulaşır.

darkhopess

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
@ThePolice sürüm güncelleme öncesinde jb kaynaklı, cihazın sistem dosyalarında bir sorun oluşmuş ise cihazı ayarlardan sıfırlamak bozulan sistem dosyasını düzeltmez. (Sistem dosyasının onarımı itunes ile restore gerektirir)
Jb yapılmış bir cihaz her ne kadar ota güncelleme ile veya recovery mod da güncelleme yapılabilir olsa da (kesinlikle önermem) sorunsuz bir restore ve güncelleme dfu mod da yapılmalı.
Doğru olmayan bir diğer işlem, sağlıklı olmayan Sürüm güncelleme sonrası eski yedeğinizi icloud üzerinden tekrar yüklemiş olmanız.
Cihaz da herhangi bir donanım arızası yok ise dfu mod da restore sonrası sorununuz çözüme ulaşır.
Evet, haklısınız. Bunların farkındayım, sadece restore etmek için uygun bir zamanı bekliyorum. Yakında 7 Plus almış olucam, böylelikle onu kullanmaya başlarken o sırada ayrıntısına kada bir şeyi atlamadan o telefona geçiricem. Onu jb olmadan, bunu ise jb aktif olacak şekilde kullanıcam. Daha sonra telefonu da restore etmiş olucam.
Cevabınız için teşekkürler.

Tips
Tips
Üst Alt