Neler yeni

Jailbreak telefonu öldürür mü?

Axis224

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
İyi günler herkese,
Uzun zaman jailbreaklı telefon kullandım ancak o kullandığım vakitte batarya sağlığım ölü durumdaydı o yüzden telefona iyi mi yoksa kötü mü geldiğini anlayamadım hiç.
Şimdi bataryamı yeniledim ve jailbreak yapmaya başladım kullandığım tweakler sadece ReProvision ve iCleaner Pro telefonu rahatlatmak için yükledim sadece.
Sizde bu şekilde sadece 2 tweak ile stabil şekilde kullanmaya devam etsem bataryama herhangi bir zararı olur mu şarjın daha çabuk bitmesi gibi?
Uzun zamandır jailbreakli iphone kullananlar ne düşünüyor fikirlerinizi merak ediyorum :)

Mesaj düzenlendi:

Sizce* (yazım yanlışı)

Cihaz
iPhone 5s
Sürüm
12.1.2

Tyurdasucu

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Benimde bataryam ölu durumdaydi fakat jailbreak yaptigimdan beri tersine bataryam daha iyi olmaya başladi şarj uzun gitmeye başladi yani ben bir zarari olduğunu düşünmüyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

selcuktncr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
söylediğiniz 2 tweakin jb li olan sisteme biri imzalama açısından diğeride real anlamda sistem temizliği açısından fayda getirir. bu 2 tweak doğru kullanıldıkça sorun olmaz, ama jb bunun içinde kullanılmaz tabi sadece.

Yanlız hiç bir jb li telefonda jb siz stok haline göre daha iyi ve hızlı çalışmaz. jb özgürlüktür, doğru kullanılırsa daha keyifli ve yararlı hale gelir telefon. dolayısıyla mantık olarak çok hizmet kullanımı daha çok batarya tüketimi demektir, daha çok kullanılan batarya ise ömür tüketiyor dersek, illaki bataryaya etkisi olacaktır, ama bu şuna benzer sürekli jb siz telefonda whatsapp insta kullanıp durmakla nasıl pil ölürse jb ile de mantık aynı, ama yanlış tweakler bilinçsiz kurulumlar önce dosya sistemine sonra güvenliğinize sonrada cihaza donanımsal olarak zarar verebilir tabiiki. forumu takip ettikçe hata payınızda düşecektir.

Axis224

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
söylediğiniz 2 tweakin jb li olan sisteme biri imzalama açısından diğeride real anlamda sistem temizliği açısından fayda getirir. bu 2 tweak doğru kullanıldıkça sorun olmaz, ama jb bunun içinde kullanılmaz tabi sadece.

Yanlız hiç bir jb li telefonda jb siz stok haline göre daha iyi ve hızlı çalışmaz. jb özgürlüktür, doğru kullanılırsa daha keyifli ve yararlı hale gelir telefon. dolayısıyla mantık olarak çok hizmet kullanımı daha çok batarya tüketimi demektir, daha çok kullanılan batarya ise ömür tüketiyor dersek, illaki bataryaya etkisi olacaktır, ama bu şuna benzer sürekli jb siz telefonda whatsapp insta kullanıp durmakla nasıl pil ölürse jb ile de mantık aynı, ama yanlış tweakler bilinçsiz kurulumlar önce dosya sistemine sonra güvenliğinize sonrada cihaza donanımsal olarak zarar verebilir tabiiki. forumu takip ettikçe hata payınızda düşecektir.
Ben sadece sistemi rahatlatmak açısından doğru kullandığımı düşünüyorum iCleaner Pro tweaki ile :) daha önceden ilk kez jb yaptığımda heves olarak herşeyin tweakini yüklüyordum ama artık gereksiz geliyor :)

realityisanillusion

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
5s ilk cıktıgından beri jb li kullanıyorum hala batarya bile değiştirmedim binlerce tweak kurdum maşallahı var hala :D
2.5 yıllık ip5s kullanıyorum bataryanın yavaş yavaş öldüğünü hissediyorum. siz nasıl dayandınız o kadar hocam öyle :D

haciosman

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
2.5 yıllık ip5s kullanıyorum bataryanın yavaş yavaş öldüğünü hissediyorum. siz nasıl dayandınız o kadar hocam öyle :D
valla ben cok temiz ve titiz kullanan birisiyim bir yandan ios 7 den beri jb li kullanıyorum pil sağlıgı %84 gösteriyor 3utools programında ne kadar dogru bilemeyiz :D

realityisanillusion

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
valla ben cok temiz ve titiz kullanan birisiyim bir yandan ios 7 den beri jb li kullanıyorum pil sağlıgı %84 gösteriyor 3utools programında ne kadar dogru bilemeyiz :D
system info doğru mu gösteriyor bilemiyorum da bende de 87 civarı gösteriyordu bilemedim şimdi :D

Sfa23

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Benim telefon günde tek şarj ile gidiyordu ama JB den sonra 3 kere şarj etmeye başladım. Şarj sıkıntısı var baya

Tips
Tips
Üst Alt