Neler yeni

Jailbreak - Sohbet ve Sormak İstedikleriniz

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Peki ne zaman tam anlamıyla "tam bir exploit" ortaya çıkar ?
Belirli bir güvenlik geliştiricileri 24 saat aralıksız >> arama>>tarama>>kod yürütme ve aldığı sonuçlar ile bir Exploit oluşturur sonra canı isterse yayınlar yada Apple güvenlik bölümüne gönderir bu açığı buldum diye...

Bu işlemler genellikle Final sürümlerden sonra meydana çıkar...

12.4 final kısa süre önce yayınladığı için ve 90 gün bekletme olayı (apple kanunları) olduğu için önümüzdeki haftaları beklememiz gerekiyor...

mfts

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
bu adamlar bunca işi neden yapıyorlar redditte bir haftadır ne kadar uyuduğumu bile hatırlamıyorum demiş anladığım kadarıyla bi kazançlarıda yok ilginç yani

dplali

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Arkadaşlar 5S cihazımda uzun zamandır JB ile uğraşıyorum. Sürümüm 12.1.1. Ancak bu Uncover’ın son sürümlerinde nedense hiç bir şekilde Jailbreak yapamıyorum. Jailbreak’a basıyorum sonra restart atıyor. 10-11 kere denedim hep aynı sonuç. Exploit’lerin hepsinde de aynı sorunu yaşıyorum. Restore RootFS’de yapamıyorum onda da restart atıyor sürekli. Sizce ne olmuş olabilir?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@dplali
Repo ve yüklediğiniz tweakleri görmeden kimse bilemez sorunun nerden kaynaklandığını...

haciosman

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
bu adamlar bunca işi neden yapıyorlar redditte bir haftadır ne kadar uyuduğumu bile hatırlamıyorum demiş anladığım kadarıyla bi kazançlarıda yok ilginç yani
yakında paralı olur merak etme

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
İsteyenler bağış yapabiliyorlar diye biliyorum. Onun dışında jailbreak geliştiricileri herhangi bir ücret talep etmiyor. Şu zamana kadar benim bildiğim hiçbir jailbreak ücretli olmadı (Ücretli diye vermeye çalışanlar da ancak insanları dolandırmak için yapıyor), bundan sonra da olacağını pek sanmıyorum. Sonuçta bunları geliştiren kimse bunu bir iş olduğu için yapmıyor, yapmak zorunda da değiller aslında.

furkanozm

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Belirli bir güvenlik geliştiricileri 24 saat aralıksız >> arama>>tarama>>kod yürütme ve aldığı sonuçlar ile bir Exploit oluşturur sonra canı isterse yayınlar yada Apple güvenlik bölümüne gönderir bu açığı buldum diye...

Bu işlemler genellikle Final sürümlerden sonra meydana çıkar...

12.4 final kısa süre önce yayınladığı için ve 90 gün bekletme olayı (apple kanunları) olduğu için önümüzdeki haftaları beklememiz gerekiyor...
90 gün bekleme olayından tam olarak ne kast etmek istediniz ? Minimum 90 gün bekleyecek miyiz ?

tufancemkir

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
90 gün bekleme olayından tam olarak ne kast etmek istediniz ? Minimum 90 gün bekleyecek miyiz ?
Anladığım kadarıyla 12.4 için jb 90 günden önce gelmez demiş. 12.3.x sürümler için o kadar uzun bekleticeklerini sanmıyorum.

furkanozm

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Anladığım kadarıyla 12.4 için jb 90 günden önce gelmez demiş. 12.3.x sürümler için o kadar uzun bekleticeklerini sanmıyorum.
12.3 de beklemedeyim. Pwn eğer JB istiyorsanız kalabildiğiniz en alt sürümde kalın dedi. Her gün takipteyim.

SamoeJX

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bu adamlar direkt apple'la bile anlaşmalı olabilirler. Biz arkada dönen olayları göremiyoruz. Ama şu da bi gerçek ki kimse şu dönemde beleşe asla hiçbirşey yapmaz!

qratox

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Arkadaşlar bi sorum olacak ios 12.2 de safariden film indirmemize yarayacak bi tweak var mı acaba?

omeraksoy

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Bu adamlar direkt apple'la bile anlaşmalı olabilirler. Biz arkada dönen olayları göremiyoruz. Ama şu da bi gerçek ki kimse şu dönemde beleşe asla hiçbirşey yapmaz!
12.2 kadar bunu yapmadılar da şimdi neden yapsınlar?

jackreacher

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone X
Beyler onu bunu bırakın da 12.3 jailbreak tahmininizce ne zamana çıkar ya ?

ihsanberk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Herkese merhaba,
Jailbreak yapmak için bir önceki sürümde kalmam gerektiğini sayfalarca yazıdan ve 12.2 den 12.3.1 e geçtiğimde jailbreak yapamamamla öğrendim.

Şimdiki sorum ise 12.3 ve 12.3.1 arasında olacak. Bu iki sürüm arasında sadece 2 hafta var buradan Apple ın bu sürümü acil bir hata için hızlıca çıkardığını var sayıyorum. Bu sebeple 12.3.1 de kalıyorum. Tekrar soruya geri dönüyorum. 12.3/12.3.1/12.3.2 imzaları aynı zaman da mı kapanır dolayısıyla jb aynı zamanda mı çıkar?

Tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum.

mrtcnck

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
sürümüm ios 12.0 benim 12.2 sürümüne shsh kaydım var 12.2 sürümüne geçiş yapabilir miyim ?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Twitter’da takip etttigim sayfa bu linki paylaşmış 12.3. Diye bu şuan 12.3.1 destekliyoru mu birisi aydınlatabilirmi
Bende aynı olayları gördüm direk buraya girdim birisi aydınlatabilirse çok iyi olur.
12.3 b1 sürümünde bulunan bir cihaz için unc0ver güncellemesi paylaşıldı. Heyecanlanılacak bir şey yok arkadaşlar.

Skayn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
12.3 Beta 1 JB çıktı.

Ama 6S için indirme linki bulamadım. Bulabileceğim yer var mı ?
İnternetteki bağlantılar çalışmıyor.

Tips
Tips
Üst Alt