Neler yeni

Çözüldü Jailbreak memnuniyeti ile ilgili

H

hsahin4

Guest
Merhaba,
Ben yıllar önce 3gs kullanmıştım ve untethered jb yapmıştım. Çok stabil bir biçimde çalışıyordu ve hiç sıkıntı çıkarmamıştı.
Şimdilerde ise electra kullananların pek memnun kalmadıklarını görüyorum. Cihazlarının yavaşladığını söyleyen, batarya ömrünün azaldığını söyleyenler var.
Bir sonraki nesil jb ile ilgili (11.4.x veya 12.x) daha olumlu beklentiler varmı? En azından untethered beklentisi varmı?

iphone67

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
2007 den beri iphone ve Jailbreak kullanıcısı olarak , eski sağlam jb ler yok ama , en son kullandığım electra jailbreak da çok büyük sıkıntılar yaşamadım . Yenisi çıkana kadar en iyisi bu .

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 14 Pro
unc0ver'a geçiş yaptım, Electra'dan milyon kat daha mutluyum diyebilirim. :eusa_dance:

restblue

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
unc0ver'a geçiş yaptım, Electra'dan milyon kat daha mutluyum diyebilirim. :eusa_dance:
Hocam, Thor'a da ilgi duyan hatta şuan için en stabil jb aracı diyenler var. Thor ipa'yı indirip impactorla son sürümü yükleyenler şu an en stabil jbyi kullanıyorlar falan demişlerdi o konuyla ilgili bilginiz var mı bende unc0ver kullanıyorum ve şu an gayet memnunum

Grknbrk

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 7
merhaba @oguz @restblue unc0ver artısı nedir electradan ve remover electra yapıp mı geçtiniz.

kerimozmen

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Bencede artisi ne dir jailbreak tweaklerde sorun var yoksa cydia geldikten sonra tweklar stabil degilse electra ne yapsin kendi fikrim

H

hsahin4

Guest
Ben birkaç ay önce 11.3.1 üzerinde iken electra yeni çıkmıştı. İlk jb yaptığımda çok sıkıntılar yaşamıştım. Cihazda ısınmalar, extrem bir şekilde azalan batarya ömrü falan. Cihazı sıfırlayıp tekrar yapmak isterken maalesef sürüm kaybetmiştim. (iphone 6S)
Şimdi ise 11.4.1 üzerinde bekliyorum ve merak ettiğim konu; beklediğime değecekmi. İmzalar kapanmadan önce ios12 test etmiştim ve gerçekten de hızından etkilenmiştim lakin batarya süresi kötüydü. ios 12.1 çıktığı zaman geçip geçmeme konusunda çok kararsız kalıyorum çünkü ben sizler gibi tweak takip etmiyorum. Yani ne bileyim çok standart bir kullanıcıyım. Mail, whatsapp ve sosyal medya dışında yaptığım birşey yok. Benim gibi standart kullanıcılar için JB çok gereklimidir merak ediyorum.

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Electra kullanıyorum, anemone’dan snowboard’a geçtikten sonra baya rahatladı. Arada takılıyor 3-4 güne bir 10 sn geçmeden respring atıyor. Şu an baktım 10 gündür açık. Bi süre daha electra ile devam.

TheVeiL

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Th0r kullananlar Electra kullanıyormuş haberiniz var mı 😂

Sezer

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım :)
En son iPhone 5 te yıl 2013 te jailbreak yapmıştım pangu ve yalu olarak şimdilerde bakıyorumda bu iş zor gibi görünüyor :(
Nasıl yüklerim yardımcı olabilir misiniz?
Bu arada iphone 6 ios 12.1 beta 5 kullanıyorum saygılar :))

MustafaYilmaz

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
En son iPhone 5 te yıl 2013 te jailbreak yapmıştım pangu ve yalu olarak şimdilerde bakıyorumda bu iş zor gibi görünüyor :(
Henüz o sürüme jailbreak yok bi kaç ay beklicek gibisiniz

TheVeiL

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Merhabalar hoşgeldiniz şu anda sadece 11.3.1 Ve 11.4(1-2-3 Beta) sürümleri ve altında jb mevcuttur. iOS 12.1 beta 5 jb mevcut değildir.
iOS 11.4-11.4.1 = 30-40 Gün İçinde Gelebilir.
iOS 12 = En Az 5-6 Sürebilir.
iOS 12.0.1 = En Az 6-7 Ay Sürebilir.

Şuanki Durduğunuz Beta Sürümünden Çıkıp 12.0.1de Beklemenizi Tavsiye Ederim.
Gelişmeleri Ve Haberleri => Jailbreak of Turkey Öğreneme Bilirsiniz.

Sezer

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Henüz o sürüme jailbreak yok bi kaç ay beklicek gibisiniz
Sağlık olsun beklemeye değer gibi görünüyor o zaman teşekkür ederim
Mesaj düzenlendi:

Merhabalar hoşgeldiniz şu anda sadece 11.3.1 Ve 11.4(1-2-3 Beta) sürümleri ve altında jb mevcuttur. iOS 12.1 beta 5 jb mevcut değildir.

Vermiş olduğunuz detaylı bilgiler için çok teşekkür ederim daha fazla ilerlemeyi düşünmüyorum güncelleme konusunda en iyisi bu sürümde kalmak anlaşılan teşekkür ediyorum:)

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 14 Pro
Hocam, Thor'a da ilgi duyan hatta şuan için en stabil jb aracı diyenler var. Thor ipa'yı indirip impactorla son sürümü yükleyenler şu an en stabil jbyi kullanıyorlar falan demişlerdi o konuyla ilgili bilginiz var mı bende unc0ver kullanıyorum ve şu an gayet memnunum
Th0r'un Electra'dan bi farkını görmedim, Electra çalışmadığı 1-2 gün denemiştim fakat ne bir performans artışı gördüm ne de rastgele reboot'lar azaldı. Ama unc0ver'a geçtiğimden beri 1 kere oldu sanırım rastgele reboot, kaç gün geçti :clap:

merhaba @oguz @restblue unc0ver artısı nedir electradan ve remover electra yapıp mı geçtiniz.
unc0ver Electra'ya alternatif olması amacıyla sıfırdan yazılmış bir jailbreak aracı. Cydia'daki değişiklilkerden saurik haberdar, yani şuan coolstar'ın kendi modifikasyonlarıyla verdiği Cydia yerine saurik'in Cydia'sını kullanıyoruz, bu bile yeterli bir sebep. Cydia buymuş işte ya diyoruz, Electra'daki Cydia'da olan yavaşlıklar, çökmeler vs hiçbiri yok örneğin. Çat çat yapıyor işini :alkış:

Bencede artisi ne dir jailbreak tweaklerde sorun var yoksa cydia geldikten sonra tweklar stabil degilse electra ne yapsin kendi fikrim
İnanın farkı kullanmadan anlayamazsınız, bir şekilde bir gün geçerseniz anlayacaksınız. Cydia uçuyor, rastgele reboot'lar azaldı, batarya ömrüm uzadı, 4Gb gibi bir alan edindim vs vs.

Unv0ver a geçiş için rollectra kullanmak yeterlimi
Evet ben yalnızca Rollectra ile cihazımı sıfırladım ve hiçbir şey kaybetmedim. Uygulamalarımı herşeyimi yedeğimden geri yükledim, tweak'lerimi indirdim ve hiçbir şey değişmemiş gibi kullanıyorum (verilerim açısından) çünkü tweak ayarları vs gitmiyor. Geri yüklediğinizde kaldıkları yerden devam ediyorlar. :tongue:

Grknbrk

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 7
@oguz bilgilendirme için teşekkürler her gün yeni güncellemesi var unc0ver in tam nihai sürüm ise remover electra diyip geçelim madem..

crimeboss

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE

Kardeş iOS 12 ile iOS 12.0.1 in exloiti aynı olucaktır yani jb çıkarsa bu iki sürüme de aynı ayda çıkar

TheVeiL

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Kardeş iOS 12 ile iOS 12.0.1 in exloiti aynı olucaktır yani jb çıkarsa bu iki sürüme de aynı ayda çıkar
Bunu öyle düşünmeyeceksin apple bildirilmiş bir sistem açığı 90 gün geçmeden paylaşamazsın , 12.0.1ede aynı zamanda gelebilir ama benim düşüncem aynı anda atmazlar göreceksin. Herşeyden önce iOS 12.1in gelmesini beklicez sonra herşey daha net olacak

crimeboss

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Bunu öyle düşünmeyeceksin apple bildirilmiş bir sistem açığı 90 gün geçmeden paylaşamazsın , 12.0.1ede aynı zamanda gelebilir ama benim düşüncem aynı anda atmazlar göreceksin. Herşeyden önce iOS 12.1in gelmesini beklicez sonra herşey daha net olacak
iOS 12.0.1 de güvenlik açığı kapatılmadı. Güncelleme notlarına bakabilirsin 😉

AbdullahHaymana

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Th0r'un Electra'dan bi farkını görmedim, Electra çalışmadığı 1-2 gün denemiştim fakat ne bir performans artışı gördüm ne de rastgele reboot'lar azaldı. Ama unc0ver'a geçtiğimden beri 1 kere oldu sanırım rastgele reboot, kaç gün geçti :clap:

unc0ver Electra'ya alternatif olması amacıyla sıfırdan yazılmış bir jailbreak aracı. Cydia'daki değişiklilkerden saurik haberdar, yani şuan coolstar'ın kendi modifikasyonlarıyla verdiği Cydia yerine saurik'in Cydia'sını kullanıyoruz, bu bile yeterli bir sebep. Cydia buymuş işte ya diyoruz, Electra'daki Cydia'da olan yavaşlıklar, çökmeler vs hiçbiri yok örneğin. Çat çat yapıyor işini :alkış:

İnanın farkı kullanmadan anlayamazsınız, bir şekilde bir gün geçerseniz anlayacaksınız. Cydia uçuyor, rastgele reboot'lar azaldı, batarya ömrüm uzadı, 4Gb gibi bir alan edindim vs vs.

Evet ben yalnızca Rollectra ile cihazımı sıfırladım ve hiçbir şey kaybetmedim. Uygulamalarımı herşeyimi yedeğimden geri yükledim, tweak'lerimi indirdim ve hiçbir şey değişmemiş gibi kullanıyorum (verilerim açısından) çünkü tweak ayarları vs gitmiyor. Geri yüklediğinizde kaldıkları yerden devam ediyorlar. :tongue:
Unc0ver'ı hangi yöntem ile kurdunuz?

Grknbrk

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 7
hata veriyor 12/51 de kapanıyor sürekli unc0ver v1.0.2

Tips
Tips
Üst Alt