Neler yeni

Jailbreak İşleminin Uzun Sürmesi

JB-Alper

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Selam dostlar,

Malumunuz yeni iphone x aldım ve 11.1 sürüme electra ile jb yaptım.Telefon kapandığında yeniden jb yapmam gerektiğinde jb işlemi yaklaşık 4-5 dakika sürüyor.Sebebi ne olabilir?Electrayı ve tweakleri kaldırıp yeniden kurulum yapmama rağmen bu süre azalmadı.Telefon kapanıp açıldığında electraya girip jb dediğimde ilk demememde cihaz kapanıyor 30-40 saniye bekliyor yeniden açılıyor ve tekrar jb dediğimde 4-5 dakika sürüp ancak jb işlemi gerçekleşiyor.Telefonda çakışan tweak yok ve site reposu haricinde ekli repo bile yok.Yüklü tweak sayısıda 8-9 tane...

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Aynısı bugün ilk defa bendede oldu. 5 dk sürmüştür. Biraz daha beklese sorun oldu diye hardreset atacaktım ama açıldı.. Hiç böyle uzun sürmemişti.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

JB-Alper

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Ben 4-5 defa yaptım hepsinde 4-5 dakika sürdü.Cihaz daha yeni doğru düzgün tweak bile yüklemedim.Eski cihazda 25-30 tweak vardı o bile 1 dakika sürüyordu neden acaba

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
Benimki biraz farklı JB yapıyor. İlk o dönen yükleniyor işareti geliyor, sonra gidiyor. Tekrar geliyor, 10 saniye içinde falan JB ediyor cihazı. Bence Tweak'leri yüklerken bir sıkıntı oluyor orda ama çözemedim daha. Sıkıntı olduğunu düşünmemin sebebi de işte o gidip gelmesi olayı.

JB-Alper

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
@veyselfurkan bende ilk denediğimde cihaz kapanıyor açılıyor jb olmuyor.Tekrar denediğimde 5 dakika bekliyor ve oluyor.

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
Telefon kapanıp açıldığında electraya girip jb dediğimde ilk demememde cihaz kapanıyor
Telefonun sürekli kapanıp açılmaması için, öncelikle telefonu yeni açtıysan 20 saniye kadar kendine gelmesini bekle. Hatta bu sırada birkaç uygulama açıp kapatabilirsin, telefonun işlem yapması için. Sonrasında uçuş moduna al, Electra uygulamasına gir, yine birkaç saniye bekle. Jailbreak de. Uçuş moduna alınca sorunlara takılmıyorsun, çok ilginçtir ama böyle.

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Bendede ilk zamanlarda öyle oluyordu ama sonradan şöyle birşey farkettim. Telefon ilk açıldığında denediğimde jb yükleniyor diyip kapanıyor ve olmadan açılıyor. Ama telefonu açınca 1 dk kadar bekleyip, hatta internet isteyen başka bir uygulama açıp bekliyorum ve electra ya girip jb yapıyorum hemen oluyor. Sanırım ilk 30-40 saniye gibi 3G henüz cihaza tam gelmiyor yada bütün uygulamalara tam erişim sağlayamıyor. O yüzden 2-3 aydır böyle bekleyerek yapıyorum hemen oluyor. Deneme amaçlı tekrar tel açılır açılmaz denediğimde yine jb yapamıyor..

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Kusura bakmayın aynı anda yazmışız, veysel arkadaşın dediğinide deneyebilirsiniz, hemen hemen aynı şeyi gözlemlemişiz zaten

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
Kusura bakmayın aynı anda yazmışız, veysel arkadaşın dediğinide deneyebilirsiniz, hemen hemen aynı şeyi gözlemlemişiz zaten

Estağfurullah. Evet, bu işlemler hemen hemen böyle. Electra bu konuda herhangi bir tedbir almamış fakat doubleH3lix kullanma fırsatınız olursa görürsünüz, cihaz yeni açıldığında hemen JB yapmaya izin vermiyor. 15 saniye bekletiyor. Reklamı geçmek için 15 sn gibi. Tabi reklam falan yok, örnek olsun diye dedim. :)

JB-Alper

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Dediğinizi yaptım artık ilk denememde jb yapıyor ama süre yine 5-6 dakika sürüyor :)

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Dediğinizi yaptım artık ilk denememde jb yapıyor ama süre yine 5-6 dakika sürüyor :)
Jailbreak aktifleşmesi için 5-6 dakika sürmesi normal değil.

Tweaklerini kontrol et , iCleaner Pro ile tek tek Tweakleri deaktif yap ve jb aktif süresine bak.. Full Tweakli bir Cihaz max 30 saniyede boot yapması lazım.

JailbreakTR

JB-Alper

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
@efsane6 hocam tweak yok zaten neredeyse temiz kurulumda yaptım.Ama değişmedi.Xenhtml için forumdaki Widget paketini atmıştım belki odur diyeceğim ama oda değil başka neyden kaynaklanabilir?

SariTursu

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Merhaba; ilk defa jb atacağım ama bir sorunum var. Winra1n ile jb atarken iphone ekranın da kodlar sürekli akıyor ve hiç durmuyor. 1 saat oldu halen ekranda yukarıdan aşağı kodlar akıyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Tips
Tips
Üst Alt