Neler yeni

Jailbreak Güvenliği Hakkında

Hala JB kullanmaya devam edecek misin?

• Kullanılan toplam oy
    17

Godfather

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Mesut Çevik abimizi uzun zamandır severek dinlerim. Konuk ettiği Can Değer abimiz ise Kıdemli Güvenlik Danışmanı. Her ne kadar JB konusunu önemsemeyerek yıllardır JB yapsam da bu videodan ( ) sonra jailbreake veda ediyorum.

unc0ver ve checkra1n kullandığım telefonumu restore etmedim. checkra1ni Restore System ile kaldırmıştım. Şu an kullandığım unc0ver'ı Restore RootFS yaparak kaldırsam, telefonda hala jb kalıntıları olacağını biliyorum.
Telefonumda tüm fotoğraflarım belgelerim benim için önemli ve bunların silinmemesi gerekiyor. iTunes ile yedek aldığımda bu kalıntıların da yedekleneceğinin farkındayım.

Sorum şu: belgelerime zarar vermeden tüm bu Jailbreak kalıntılarından nasıl kurtulurum?

Cihaz
iPhone 6S
Sürüm
iOS 14.3

caglar_fb

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
videoyu izlemek istemeyen ya da izleyemeyecek olanlar için kısa bir özet geçebilir misin? root şifresini değiştirmeden kullanmam şahsen ilk yaptığım iş MTerminal ibdirip root şifresini değiştirmek. bilmediğimiz ne varmış? soruna soru sormak istemem ama ben sorunun cevabını bilmiyorum.

serdar06288

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Mesut Çevik abimizi uzun zamandır severek dinlerim. Konuk ettiği Can Değer abimiz ise Kıdemli Güvenlik Danışmanı. Her ne kadar JB konusunu önemsemeyerek yıllardır JB yapsam da bu videodan ( ) sonra jailbreake veda ediyorum.

unc0ver ve checkra1n kullandığım telefonumu restore etmedim. checkra1ni Restore System ile kaldırmıştım. Şu an kullandığım unc0ver'ı Restore RootFS yaparak kaldırsam, telefonda hala jb kalıntıları olacağını biliyorum.
Telefonumda tüm fotoğraflarım belgelerim benim için önemli ve bunların silinmemesi gerekiyor. iTunes ile yedek aldığımda bu kalıntıların da yedekleneceğinin farkındayım.

Sorum şu: belgelerime zarar vermeden tüm bu Jailbreak kalıntılarından nasıl kurtulurum?
iclouda yedekle hepsini ipsw ile itunes üzerinden temiz bir restore et ve restore bittikden sonra yeni iphone olarak ayarla işlem bittikten sonra en son icloud hesabını gir ve resim belge şifreler ve yedeklediğin whaqtsap konuşmaların geri gelir

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Tamamen içi boş video. Hiçbir teknik bilgi yok. sadece jailbreak yapmayın telefonunuza erişirler zart zurt. Bana göre herkes kendi güvenliğini oluşturur. Crack’den uzak durmak yeterli. Apple dava açtı jailbreak’e ama kaybetti. bu kadar ciddi bir güvenlik sorunu olmuş olsaydı kaybetmesi imkansızdı. Eğer Jailbreak güvenliği ile şüphelerin varsa, Saurik’in son açtığı davanın içeriğine bak.

Temir

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Geosnow’un yazdığı isecurity tweakını indirdim sırf merak ve denemek için, takvim uygulamasına hesap ekledi 2 de bir uyarı veriyor bildiğin spyware yazmış adam yani katılıyorum herkes kendi güvenliğinden sorumlu görüşüne 🤷🏻‍♂️

Godfather

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Beyler ben herkese perspektif katmak için videoyu paylaştım. Konuyu açmamdaki amaç tam anlamıyla temiz kurulum için verilerimi nasıl yedeklerim sorusunun cevabını bulabilmekti. Ancak @serdar06288 abimiz dışında kimse cevap vermemiş. Ancak iClouda 35gb veriyi ne yedekleyecek yerim var ne de o kadar hızlı bir intertetim. Yani locale yedek almam lazım. Ekstra bilgisi olan yardım edebilir mi?

camature

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Bilgisayar yada telefon fark etmiyor en iyi güvenlik sistemi kullanıcıdır. Eğer bilinçsiz bir kullanıcıysan tweak'lerden yada apk'lardan zarar alabilirsin. hiçbir işletim sistemi güvenli değildir. hiç bir platformda ama güvenilir kişilerden gelen tweak yada apk genelde zararlı değildir.

F4TE

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Telefonu pc’ye bağladığında fotoğrafları ve videolari aktar çıkar. Orda. Fotoğrafları ve videolari aktarabilirsin istersen. Rehbere gelince de rehber yedekleme appleri var ordan yedekleyip mail’ine atabilirsin kardeşim

brnoali

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
9 Yıldır Jailbreak kullanıcısıyım.Güvenlikten dem vuracaksak apple her güncellemede kendi ios açığını fixlesin.Kaldı ki Jailbreak candır.

Godfather

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
9 Yıldır Jailbreak kullanıcısıyım.Güvenlikten dem vuracaksak apple her güncellemede kendi ios açığını fixlesin.Kaldı ki Jailbreak candır.
Hocam kim sevmez ki istediği her özelliği telefonuna hemen ekleyebilmeyi? Ancak bir gün banka hesaplarımın boşaldığını görmeyi ya da şifrelerimin deepwebe düştüğünü görmeyi istemiyorum -düşmemesi imkansız ama kendi elimle bu durumu hızlandırmak istemiyorum-

Tips
Tips
Üst Alt