Neler yeni

Jailbreak De-aktif Olması Hk!

vahcet12

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
Merhaba Arkadaşlar,

11.3.1 Electra çıktığı günden beri Jailbreak kullanıcısıyım.
Taa o zamandan beri telefon ayda 1-2 kez safe mode a düşüyor ve tekrardan JB yapmam gerekiyor.
Safe moda nerde ne zaman düşeceği hiç belli olmuyor. Aklıma kurulan tweaklerden oluyordur gibi geldi de hiç tweak olmayan uygulamalarda bile safe mode atabiliyor. Bazen Whatsapp'da bazen YouTube'da bazen Fotoğraflarda bazen Navigasyonda kısacası her yerde düşebiliyor.
Birde öyle pat diye gitmiyor. Önce bi 7-8 dk kadar donuyor telefon. Ekran açıksa kapatamıyorum, işlem yapamıyorum, hard reset bile işlemiyor öylece kitlenip kalıyor ardın elma, ardından JB de-aktif şekilde açılıyor cihaz. Tekrar JB yaparken bir sıkıntı ile karşılaşmıyorum ama olur olmadık yerde gidince de insanın sinirleri zıplıyor.
Böyle bir sorun yaşayıpta önlemini bulan var mı?

Cihaz
iPhone 7
Sürüm
11.3 Electra

TheKingsMan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Eğer shsh2 kaydın varsa tekrar yükleyebilirsin bende 11.3 jailbreak kullanıcısıydım bende aynı şeyler oldu en son telefon elmada kaldı belki yüklediğin herhangi bir tweak ile alakalıdır

omeraksoy

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
bende bu durumdan muzdariptim bunu electrada yaşamıştım uncover geçince sorun yaşamıyordum istersen bir de uncover dene.

vahcet12

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
Eğer shsh2 kaydın varsa tekrar yükleyebilirsin bende 11.3 jailbreak kullanıcısıydım bende aynı şeyler oldu en son telefon elmada kaldı belki yüklediğin herhangi bir tweak ile alakalıdır
Çok uzun olacak bu iş anlaşılan :/

Uyumsuz tweak ya da crack vardır.
Cracktool3’ün yaptığı cracklar harici crack yok hocam. Tweaklerimin hepside çalışıyor. Zaten kurduğum tweak düzenli çalışmıyorsa direk kaldırıyorum.

bende bu durumdan muzdariptim bunu electrada yaşamıştım uncover geçince sorun yaşamıyordum istersen bir de uncover dene.
Uncover hiç kullanmadım. Sence Electra mı Uncover mı?

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Electra son güncellemeler ile stabil olmuştu tamamen ama şu an unc0ver kullanıyorum tavsiye edebilirim ama temiz kurulum sonrası

vahcet12

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
Electra son güncellemeler ile stabil olmuştu tamamen ama şu an unc0ver kullanıyorum tavsiye edebilirim ama temiz kurulum sonrası
Temiz kurulum hiç yapmadım daha önce. Sürüm kaybetme riskim çok mu?

vahcet12

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
Forumda konuyu adım adım uygularsanız sorun olmaz. Tabii elma riski her zaman vardır ama minimum yüzdeye düşer. Forumda konusu var araştırın elma görmeyin :)
Bu formu bulduğumdan beri ne Google amcaya nede başka bir formda Jailbreak konusu hakkında bir yardıma ihtiyacım oldu. Kısacası buraya bakmadan yapmam :)
Lakin sormak istediğim ufak bir soru daha var.
Jailbreaği temiz ve başarılı bir şekilde kaldırdım, haliyle cihazdaki tüm veriler silindi ve yeni bir iphone olarak açıldı cihaz ve tekrar başarılı bir JB yaptım. Telefonu aynı zamanda iş telefonu olarak kullandığım için Whatsapp görüşmeleri, fotoğraflar, videolar, mesajlar ve Audio Recorder ile kaydetmiş olduğum görüşmeleri tekrar telefonuma yüklemem lazım. Bunu iCloud yardımı ile yapıyordum JB olmadan sıfırlamalarda (Audio Rec harci tabiki).
Çekeceğim backup yüklemeleri içelerinde bir önceki JB den kalma kalıntıları getirir mi? Getirirse sorun yaratır mı? Bir bilginiz var mı hocam?

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
iCloud dan verilerinde sorun olmaz. AudioRecorder için drive ya da dropbox bağlantılı hesabınız var ise tekrar bağladığınız da sorun çözülecektir. Yani gönül rahatlığıyla yükleyebilirsiniz ama crack olarak kullanmayın tweakleri satın almaya çalışın.

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Güzel mesajınız için de ayrıca teşekkür ederiz 👍🏽

vahcet12

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
iCloud dan verilerinde sorun olmaz. AudioRecorder için drive ya da dropbox bağlantılı hesabınız var ise tekrar bağladığınız da sorun çözülecektir. Yani gönül rahatlığıyla yükleyebilirsiniz ama crack olarak kullanmayın tweakleri satın almaya çalışın.
Ustam yardımın için teşekkürler. Anlaşılan tek tatil günü pazarımızdan 2 saatimiz ayıracağız demektir :)
Valla hocam dürüst olmak gerekirse iOs 9.3.3 den sonra yaptığım ilk JB di ve 9.3.3 kadar sağlıklı olmadığını gördüğüm için hiç bir tweak satın almadım :)
Böyle heran sürüm kaybedecekmiş gibi hissediyorum ve para vermek istemiyorum açıkçası. Lakin şu işlemi yaptığımda Watusi ve Audio Rec. satın alacağım gibi duruyor.

Güzel mesajınız için de ayrıca teşekkür ederiz 👍🏽
Doğrular hocam :)

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Aslında gayet stabil. Bu sürümde elma görmek için çabalamak gerekir ;)

Tips
Tips
Üst Alt