Neler yeni

Duyuru iRestore (Kullanıcı Dostu FutureRestore)

RunForc0ver

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
şu işlemi windowslarda doğru yapan kişi sayısı çok az galiba, ilk denememde file might be corrupt hatası alınca ipsw dosyasını yeniden indirdim, yine aynı hatayı veriyor

Sagoita

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Sanal Windows 7 ile vakit kaybetme. Resimlerde gördüğüm kadarı ile shsh kayıtların var. Hazır Apple uyanmadan 12.1.1B3 den 12.1.2 kesin geçebilirsin..

Bence fazla hard disk varsa elinde ona kur yoksa yedekle pc yi Windows 7 yap.
Bu hatanın suçlusu kesinlikle Windows 10.
Sağolsun coolstar bana yardımcı oldu.eminim vakit bulursa sanada bir kıyak geçer

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
SHSH Kayıtlarını yanlış aldığım için FR kullanamıyorum. Yalnıza 12.1.1B3'ün kaydını doğru almışım :(

OmerR89

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6S
Keşke işin başından beri bu eylemin 64 bit windows 7 ve güncel baseband ve sep ile yapıldığını bilseydik. Neyse iOS 12.0.1 sürümüne geçebildim başarıyla. Ve i6S kullanan arkadaşlar da aynı durumun farkında mı jb yaptıktan sonra ufaktan bir yavaşlama başlıyor cihazda.

refmusic

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
SHSH Kayıtlarını yanlış aldığım için FR kullanamıyorum. Yalnıza 12.1.1B3'ün kaydını doğru almışım :(
Saglik olsun.. Telegram uugulaması ile almasam bende senin durumundaydım..
En azından jailbreak olan bir sürümdesin..

YusufPala

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Şu işin nasıl yapıldığı konusunda birisi bana dm yolundan yardımcı olabilir mi?

RunForc0ver

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Arkadaşlar shsh kayıtlarımızı yanlış alıp almadığımızı nasıl anlarız biri aydınlatabilir mi

YusufPala

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Bu konu cidden çok önemli, admin arkadaşlar bu konuya özel bir video (detaylı) çekerlerse beta sürümünden kurtulma şansımız olur. Senelerdir bekliyoruz, jailbreaktan olmak istemeyiz şimdiden teşekkürler.

iphone67

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Mac indemi 64 olması gerekiyor , irestore için .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

refmusic

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Video için şu adama bir göz atın.. Sorumluluk size ait. Adam windows 10 ile işini halletmiş hayret..
Video karışık gibi komple izlemedim ! Nonceset kısmıda videoda karışık. Arkadaş İos 11 den felan geçiş yapıyor.
İos 12 için nonce ayarı bu konuda 1.sayfada var.

Siz ios 12.1.X shsh kaydınız var ise İtunes ile
cihaza uygun olan İos 12.1.1 Beta 3 indirip DFU mod ile yükleyip
Video da olan benzer işlemleri kendinize not alıp 12.1.1 veya 12.1.2 geçiş yapmayı deneyin. Şimdilik açıklayıcı tek video bu.
Her işlemi doğru yaptınıza eminseniz ve başarısız oluyorsa Windows 10 yerine bir şekilde sanal olmayan windows 7 ile deneyin işlemleri..

Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:

RunForc0ver

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Video için şu adama bir göz atın.. Sorumluluk size ait. Adam windows 10 ile işini halletmiş hayret..
aynısını yapıyorum olmuyor

[Error] Unable to place device into recovery mode from Normal mode
[Error] Fail code=-2
Failed with errorcode=-2

hatası veriyor ve restore ekranında kalıyor

refmusic

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
aynısını yapıyorum olmuyor

[Error] Unable to place device into recovery mode from Normal mode
[Error] Fail code=-2
Failed with errorcode=-2

hatası veriyor ve restore ekranında kalıyor
Sistem Windows 10 ise beni vuran windows 10 olmuştu. Windows 7 ile 2. denememizde başarılı olduk. Keşke anlasam da yardımcı olabilsem..

barotr

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone X
Merhaba sürüm düşürme ve sürüm yükseltme hakkında hiçbir tecrübem olmadığı için sizden biri istektim. Ben iPhone mi 12.1.2 den 12.1.1 sürümünü yükledim . Daha sonra ise yedeklerimi yüklemek için i tunes kullandığımda bana sürümü yükseltmemi söylüyor. 12.1.2 için SSH kayıtlarım var. Acaba ne yapmam lazım bir fikriniz varmı teşekkür ederim.

refmusic

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Merhaba sürüm düşürme ve sürüm yükseltme hakkında hiçbir tecrübem olmadığı için sizden biri istektim. Ben iPhone mi 12.1.2 den 12.1.1 sürümünü yükledim . Daha sonra ise yedeklerimi yüklemek için i tunes kullandığımda bana sürümü yükseltmemi söylüyor. 12.1.2 için SSH kayıtlarım var. Acaba ne yapmam lazım bir fikriniz varmı teşekkür ederim.
Benim bildiğim üst sürümden düşük sürüme geçersen o sürümün yedeği olmuyor. Olsada en temizi sıfır iphone olarak ayarlaman..

barotr

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone X
Benim bildiğim üst sürümden düşük sürüme geçersen o sürümün yedeği olmuyor. Olsada en temizi sıfır iphone olarak ayarlaman..
İtunes yedeklerimi yükleyemiyorum. Sürümü 12.1.4 yükseltmemi söylüyor. Bunun bir çözümü varmı , sürüm yükseltemeden?

OmerR89

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6S
Video çekme durumum yok ama anlatacaklarım umarım işinize yarar.

1-İşletim sisteminizin kesinlikle 64 bit olması gerekiyor. Windows 7 en sağlıklısıdır.

2-Shsh kayıtlarınızı indirdikten sonra geçeceğiniz sürümün noappnonce klasöründe bulunan shsh dosyasıyla işlem yapacaksınız. Şimdi diyeceksiniz ki bu klasörde birden fazla shsh kaydı var ve birbirinden farklılar. Eski tarihli olanı kullanın. unc0ver ile boot nonce ayarlamayın sıkıntı çıkarabilir. Tavsiyem noncereboot12xx kullanın.

3-En önemli kısım. Ben şu şekilde yaptım. iOS 12.1.4 ipsw dosyasını indirdim ve içinden sep dosyalarını ve firmware dosyalarını ayıklayıp masaüstüne çıkardım. Zaten ipsw dosyasını WinRar ile açabiliyorsunuz. Bunu yapmadan önce latest sep latest basebandı seçiyordum ve error 67 hatası alıyordum. Choose sep ve choose baseband kısımlarında ipswden çıkardığınız dosyaları seçin. Bu şekilde 12.0.1 sürümüne başarıyla döndüm. Kolay gelsin.

refmusic

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
İtunes yedeklerimi yükleyemiyorum. Sürümü 12.1.4 yükseltmemi söylüyor. Bunun bir çözümü varmı , sürüm yükseltemeden?
Normal şartlarda alt sürümden, üst sürüme geçince alt sürümün yedeği sorunsuz şekilde cihaz alıyor. Tam tersi olmuyor dostum en azından ben böyle biliyorum. Yedeği boşver. icloud da rehber, notlar ve diğerleri var ise neden yedek ile uğraşıyorsun.
Zaten itunes uygulamaların yedeğini almıyor.
Mesaj düzenlendi:

Bunun için illa w7 mi olması lazım
İos 12 Nonce ayarı ve nasıl yapılacağı bu konun 1. sayfasında var.
Windows 10 da veya itunes ile alakalı bir sorundan dolayı hata veriyor.. Biz acemiler için en sağlıklısı Windows 7.

Son düzenleme:

ertas71

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Video karışık gibi komple izlemedim ! Nonceset kısmıda videoda karışık. Arkadaş İos 11 den felan geçiş yapıyor.
İos 12 için nonce ayarı bu konuda 1.sayfada var.

Siz ios 12.1.X shsh kaydınız var ise İtunes ile
cihaza uygun olan İos 12.1.1 Beta 3 indirip DFU mod ile yükleyip
Video da olan benzer işlemleri kendinize not alıp 12.1.1 veya 12.1.2 geçiş yapmayı deneyin. Şimdilik açıklayıcı tek video bu.
Her işlemi doğru yaptınıza eminseniz ve başarısız oluyorsa Windows 10 yerine bir şekilde sanal olmayan windows 7 ile deneyin işlemleri..

Ben halletim baka baka.Sep dosyasını yanlış alıyormuşum.Windows 7 de oldu.

refmusic

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Ben halletim baka baka.Sep dosyasını yanlış alıyormuşum.Windows 7 de oldu.
Sevindim.. E darısı diğer arkadaşlara.
Umarım uğraşan herkes Apple betayı kapatmadan istediği sürüme geçer.
Windows 7 sanal mı kurmuştun?

ertas71

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
islemi baslattiginda telefonun acik miydi yoksa recovery moda mi aldin?
Telefon açık ve uçak modundaydı.Zaten kendisi alıyor recovery moda bir süre sonra.
Mesaj düzenlendi:

Sevindim.. E darısı diğer arkadaşlara.
Umarım uğraşan herkes Apple betayı kapatmadan istediği sürüme geçer.
Windows 7 sanal mı kurmuştun?

Sanal değil.Windows 7 kurulu bir kasa vardı yedek,onu çıkardım.Üstelik güncel değildi işletim sistemi.
Mesaj düzenlendi:

Video çekme durumum yok ama anlatacaklarım umarım işinize yarar.

1-İşletim sisteminizin kesinlikle 64 bit olması gerekiyor. Windows 7 en sağlıklısıdır.

2-Shsh kayıtlarınızı indirdikten sonra geçeceğiniz sürümün noappnonce klasöründe bulunan shsh dosyasıyla işlem yapacaksınız. Şimdi diyeceksiniz ki bu klasörde birden fazla shsh kaydı var ve birbirinden farklılar. Eski tarihli olanı kullanın. unc0ver ile boot nonce ayarlamayın sıkıntı çıkarabilir. Tavsiyem noncereboot12xx kullanın.

3-En önemli kısım. Ben şu şekilde yaptım. iOS 12.1.4 ipsw dosyasını indirdim ve içinden sep dosyalarını ve firmware dosyalarını ayıklayıp masaüstüne çıkardım. Zaten ipsw dosyasını WinRar ile açabiliyorsunuz. Bunu yapmadan önce latest sep latest basebandı seçiyordum ve error 67 hatası alıyordum. Choose sep ve choose baseband kısımlarında ipswden çıkardığınız dosyaları seçin. Bu şekilde 12.0.1 sürümüne başarıyla döndüm. Kolay gelsin.

Bende aynı yolu izledim,ve sonuç başarılı oldu 12.1.2 sürüme geçtim,12.1.1 3B sürümü kullanıyordum.

Son düzenleme:
Tips
Tips
Üst Alt